2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 4٫۰۰ out of 5)
Loading...

 

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل رکیش درخصوص پروژه های جدید شرکت برای سودآوریشرکت کارت اعتباری ایران کیش در نظر دارد تا در سال جاری به حوزه خدمات موبایلی به طور جدی تر وارد شود. این مجموعه به نسبت سایر رقبای خود از هزینه های تبلیغات بسیار کمتری برخوردار است. به همین دلیل نیز انتقادات زیادی به این شرکت وارد شد. اما مدیر عامل این مجموعه آن را نکته مثبت شرکت دانست. شرکت ایران کیش در سال گذشته توانست یک باب انبار در شهریار تهران خریداری کند. این انبار در ابتدای کار خود بوده و نیاز به راه اندازی دارد.

رادیوسهام با صادق فرامرزی مدیرعامل شرکت ایران کیش گفتگو کرده که به شرح زیر است.

 

۱- افزایش سرمایه شرکت در چه مرحله ای است؟

شرکت در نظر دارد تا افزایش سرمایه ۵۲ درصدی خود را عملی نماید این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران خواهد بود. تا ماه های آتی جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت برگزار خواهد شد.

۲- سهم شرکت از تعداد تراکنش های پایانه های فروش صنعت چه میزان است؟

تا پایان اسفند ۹۵ شرکت کارت اعتباری ایران کیش با در دست داشتن بیش از ۸ درصد سهم از تعداد تراکنش پایانه های فروش صنعت رتبه ۵ را از میان ۱۲ شرکت ارایه دهنده خدمات پرداخت در تعداد تراکنش پایانه های فروش را دارد، ضمن اینکه  ایران کیش با دارا بودن ۱۳٫۹۳ درصد سهم از مبلغ تراکنش پایان های فروش، رتبه دوم را از میان ۱۲ شرکت ارایه دهنده خدمات پرداخت در مبلغ تراکنش پایانه های فروش دارد.

حتما بخوانید :  پیش بینی افق صعودی سهام از دو منظر

۳- تعداد پایانه های نصب شده چه میزان بوده و شرکت برای سال ۹۶ چه برنامه ای دارد؟

تعداد پایانه های نصب شده شرکت در سال ۹۵ با رشد ۱۹ درصدی به رقم ۸۵۸ هزار و ۱۹۹ عدد رسید. ضمن اینکه در سال ۹۵ شاهد ۱۴ درصد رشد در ظرفیت نصب پایانه های شرکت بودیم. همچنین ایران کیش شاهد رشد ۶۳ درصدی از در تعداد کل تراکنش ها بود. مسلما شرکت در سال ۹۶ در نظر دارد تا این تراکنش ها را بیشتر و بیشتر نماید سهم شرکت ایران کیش از تعداد تراکنش ها در سال ۹۶ بیشتر خواهد شد.

۴- روند رشد دستگاه های پوز در سال ۹۶ به چه صورت دنبال خواهد شد؟

روند استفاده از دستگاه های پوز در سال ۹۶ مسلما رشد خواهد داشت. اما این رشد مانند سال های گذشته نخواهد بود. یعنی سرعت گذشته را نخواهد داشت. اما استفاده از دستگاه های پوز در بودجه شرکت روند صعودی خود را دنبال خواهد کرد.

۵- شرکت در سال جاری چه حوزه ای از درامد های خود را گسترش خواهد داد؟

شرکت در نظر دارد تا به حوزه خدمات پرداخت وارد شده و به حوزه خدمات موبایلی با جدیت بیشتری وارد شود. خدمات موبایلی از نقطه نظر شرکت ایران کیش دور مانده و نیاز به توجه بیشتری دارد. خدمات موبایلی رشد فزاینده ای خواهد کرد و شرکت ایران کیش در نظر دارد به طور جدی تری به این حوزه وارد شود.

حتما بخوانید :  لوتوس پارسیان اوراق مرابحه سایپا را منتشر می‌کند

۶- محصولات جدید شرکت را نام ببرید؟

پایانه های فروش مجهز به NFC، اکوسیستم پات، پات زندگی، هم پات ( موبایل پوز )، هایپر پات ( صندوق های فروشگاهی )، سولارپات، پی پات، POS PDT، پین پد، پات سی، ماشین خودکار فروش، کیوسک پرداخت، خدمات پرداخت موبایل در بستر USSD، ارائه خدمات پرداخت موبایلی، ورود به حوزه های کارت های الکترونیکی از جمله محصولات جدید شرکت محسوب می شوند که کم کم راه اندازی خواهند شد.

۷- بحث کیوسک پرداخت چه میزان واقعیت دارد؟چه اندازه شرکت در این خصوص پیش روی داشته است؟

شرکت در نظر دارد تا کیوسک پرداخت را در جایگاه های سی ان جی نیز راه اندازی کند. این جایگاه ها شناسایی شده و یکی از این کیوسک ها نیز نصب شده اند. مسلما توسعه این موضوع نیز جزو برنامه های شرکت محسوب می شود.

۸- صندوق های فروشگاهی چطور پیش می رود؟

شرکت برای ورود به این حوزه آمادگی دارد و به محض اعلام قطعیت از طرف سازمان های مرتبط ما وارد این حوزه خواهیم شد.

۹- آیا شرکت به حوزه خدمات های تک وارد خواهد شد؟

بله شرکت در نظر دارد تا به این حوزه نیز وارد شود. توسعه این حوزه نیز شرکت را در جهت پیشروی به اهدافش کمک می کند.

حتما بخوانید :  "وبشهر" سود هر سهم خود را افزايش داد

۱۰- آیا سهامداران شاهد تعدیلاتی مشابه تعدیلات سال گذشته در شرکت خواهند بود؟

خیر تعدیل گذشته به خاطر شرایط خاصی بود که به وجود آمد این چنین تعدیلاتی تکرار نخواهد شد.

۱۱- قرارداد شما با بانک تجارت برای پروژه آسان خرید به کجا رسید؟

این پروژه در داخل بانک در حال عملیاتی شدن است و تا ماه های آتی از آن رونمایی خواهد شد. ضمن اینکه شرکت در نظر دارد تا با سایر بانک ها نیز قراردادهایی را منعقد نماید تا شبکه ارتباطات شرکت بیشتر و بیشتر شود. ما به بانک خاصی تعصب نداریم و هر بانکی که تمایل همکاری با ما را داشته باشد ما نیز با توجه به شرایط خود با آن همکاری خواهیم کرد.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.