2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ شرکت پتروشیمی فجرReviewed by رادیوسهام on Jun 19Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ شرکت پتروشیمی فجرگزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ شرکت پتروشیمی فجر
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۹۵ شرکت پتروشیمی فجر

مجمع شرکت پتروشیمی فجر در تاریخ ۲۹خرداد ماه ۱۳۹۶ در ساعت ۱۰:۱۵ با حضور ۹۶ درصد سهامداران تشکیل گردید و با توجه به سود واقعی هر سهم به مبلغ ۹۸۵ ریال، سودی برابر با ۷۵۰ریال به ازا هر سهم تقسیم نمود و به کار خود پایان داد.

 

به گزارش رادیوسهام ، از جمله اهم موارد گفته شده در شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

این شرکت که اولین شرکت تولید کننده یوتیلیتی در ایران است به گفته گزارش هیئت مدیره روزانه ۱،۶۹۰ تن در ساعت بخار تولید می‌کند. همچنین شرکت قصد دارد جهت کاهش مصرف سوخت و بهره‌وری تجهیزات و ماشین آلات برای محصولات ناحیه ۱ و ۲ اقدام به اجرای پروژه خط ارتباطی هوایی به ظرفیت ۱۳۲ کیلو ولت نماید که با توجه به مصرف گاز ۶۳ درصدی نیروگاه، این طرح صرفه اقتصادی قابل قبولی را به دنبال خواهد داشت.

از دیگر اقدامات شرکت در سال گذشته جهت صرفه جویی در مصرف سوخت می‌توان به کاهش ساعت کارکرد توربین‌های زیر ۳۰ مگاوات اشاره نمود. همچنین راه اندازی پروژه RO-REJECT جهت تسویه مجدد آب‌های دوریز و صرفه جویی سالیانه ۱۰ میلیون متر مکعب آب خام، این طرح از سال ۱۳۹۵ به بهره برداری رسیده است و این در حالی است که این پروژه ۷۰% آبهای دور ریز را به چرخه تولید باز میگرداند.

حتما بخوانید :  جهش شاخص کل ناشی از پول سهامداران خرد نیست|پول‌های جدید وارد بورس شد

با توجه به آنکه شرکت بالغ بر ۳۰۰ مگا وات ظرفیت مازاد جهت تولید برق را دارا میباشد، لذا گروه بازاریابی و فروش شرکت موفق به انعقاد قردادهایی با شرکت پتروشیمی کوروش و شرکت مدبران شیمی و همچنین مشتریان ویژه خارج از منطقه ویژه اقتصادی نظیر شرکت پالایش گاز بید بلند ، اداره بنادر و کشتیرانی و همچنین شرکت مدیریت شبکه برق ایران گردید.

شایان ذکر است که بالغ بر ۱۰۰ مگاوات از ظرفیت خالی، در سال جاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین شرکت برای تکمیل ظرفیت باقیمانده، در حال مذاکره با شرکت پتروشیمی سلمان فارسی، شرکت پتروشیمی ارگ و شرکت پتروشیمی ابن سینا می‌باشد.

گفتنی است که شرکت فجر دارای پتانسیل ظرفیت مازاد تولیدی در تمامی محصولات بوده و امکان صدور این محصولات به مشتریان جدید داخل و یا خارج از کشور را داراست، به گفته مدیر عامل محترم شرکت با پوشش کامل ظرفیت‌ها در سقف مازاد و با احتساب حاشیه سود خالص ۴۵ درصدی، حداقل ۱۴۰۰ ریال سود خالص برای هر سهم به سود فعلی اضافه خواهد گردید.

همچنین شرکت درحوزه مسائل مالیاتی موفق گردید کلیه بدهی های مالیاتی خود را از طریق تهاتر طلبی که شرکت از مدیریت شبکه برق ایران داشته است را تسویه نماید. علاوه بر این شرکت پتروشیمی فجر به مدت ۴ سال برای تولیدات ناحیه ۲ خود معاف از مالیات گردید.

حتما بخوانید :  گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه درازک

با توجه به ذخیره مطلبات مشکوک الوصول در نظر گرفته شده در صورت های مالی پتروشیمی فجردر سال مالی گذشته شرکت در نظر دارد، طی توافقی مطالبات وصول نشده خود از شرکت پتروشیمی تند گویان را با قسمتی از بدهیای خود به هلدینگ خلیج فارس تهاتر نماید.

 

خبر انتخاب شده برای شما

بخش عمده‌ای از مشکلات صنعت ریلی به دلیل مشکلات ساختار مالی و نبود نقدینگی است که در این راستا شرکت‌های تامین سرمایه می‌توانند زمینه تامین مالی را مهیا کنند.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.