2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 خدیزلReviewed by رادیوسهام on Jun 19Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 خدیزلگزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 خدیزل
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 خدیزل

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بهمن دیزل برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار گردید و با تقسیم سود ۶۰ تومانی به کار خود خاتمه داد. شرکت بهمن دیزل جزو شرکت‌های گروه بهمن است، سهم عمده گروه بهمن نیز اخیرا توسط شرکت قطعه سازی کروز خریداری گردیده‌است.

 

 

به گزارش رادیوسهام ، در حال حاضر خدیزل به عنوان نماینده برند ISUZU در ایران فعلا می باشد این برند بزرگترین سهم بازار کامیونت را در دنیا داراست. از آنجاییکه وضعیت اقتصادی کشور مهم‌ترین عامل رشد فروش خودروهای تجاری است در سال ۱۳۹۵ علاوه بر وضعیت نه چندان مطلوب اقتصادی، با ورود رقبای جدید به ویژه خودروسازان چینی که ماشین‌های ارزان و با امکانات خوبی را ارئه می نمودند سهم بازار این شرکت با افت همراه بود. شایان ذکر است که یکی از مشکلات عمده شرکت با تامین کنندگان داخلی است که منعطف نیستند و توانایی تغییر در برنامه تولید با سرعت بالا را ندارند.

حتما بخوانید :  شفاف سازی علت رشد ۲۰ درصدی قیمت مرقام

با این وجود شرکت بهمن دیزل جهت پس گرفتن سهم بازار خود اقدام به اضافه کردن محصولات ذیل به سبد کالای خود خواهد نمود:

  1. عرضه کامیونت NMR در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ و جایگزین شدن ان با کامیونت ۵ تنی فعلی، ویژگی این محصول جدید قدرت موتور بالاتر آن است که باعث می‌شود توانایی حمل محصولات سنگین‌تر را میسر می‌سازد.
  2. اضافه شدن کامیون FVZ، ۲۶ تن به سبد کالا؛
  3. طراحی و عرضه فیس لیفت مینی بوس سحر؛
  4. مینی بوس مکسوس که به صورت CBU وارد می‌شود؛( شرکت در حال مطالعه بازار برای این محصول است تا در صورت مناسب بودن شرایط تولید آن را آغاز نماید برای سال ۱۳۹۶ نیز ۳۵۰ دستگاه از این نوع مینی بوس احتمالا در تیر ماه عرضه و به فروش می‌رسد)

از سویی دیگر تولید کامیونت شیلر که در زمان تحریم‌ها آغاز شده بود؛ به دلیل کیفیت پایین این محصولات و عدم توانایی رقابت با محصولات چینی، متوقف شده‌ است. گفتنی است که شرکت برای فروش کامیونتهای شیلر موجود در انبار اقدام به بازاریابی نموده است.

یکی از رقیبان بهمن دیزل سیبا موتور می باشد که یکی دیگر از شرکت‌های گروه بهمن است و خودروهای چینی را به بازار عرضه می‌نماید. اگر چه که خودروهای ISUZU نسبت به سایر رقبا گران نیستند؛ با این حال مشتریان تمایل دارند خودروهای تجاری را شرایطی و طول مدت بازپرداخت بیش از ۱ سال خریداری نمایند.

حتما بخوانید :  گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بترانس

 

سایر موارد با اهمیت:

  1. عدم صرفه اقتصادی در داخلی سازی قطعات ISUZU به دلیل تیراژ پایین؛
  2. افزایش نرخ فروش در سال ۱۳۹۶ به خاطر نسب قطعه DPF (Diesel Particular Filter) است که از آلمان وارد می‌شود و قیمت هر آن بین ۱۳۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو است؛ شرکت افزایش نرخی غیر از این مورد نداشته است؛
  3. تاثیر مستقیم تسعیر نرخ ین بر ۶۰ درصد بهای تمام شده شرکت؛(نرخ مورد استفاده شرکت ین مبادلاتی است.)
  4. اعتقاد سهامدار عمده به اینکه بازار به خوبی توانایی کشف قیمت سهم را دارد به همین خاطر به هیچ وجه برنامه حمایت از سهام را در دستور کار ندارد البته فعال سازی بازرگردان برای سهام در حال اقدام است.
  5. میزان سود انباشته هر سهم حدودا ۱،۵۰۰ ریال به ازای هر سهم است.
  6. سود تقسیمی ۶۰۰ ریال به ازای هر سهم تصویب گردید.

 

خبر انتخاب شده برای شما

بخش عمده‌ای از مشکلات صنعت ریلی به دلیل مشکلات ساختار مالی و نبود نقدینگی است که در این راستا شرکت‌های تامین سرمایه می‌توانند زمینه تامین مالی را مهیا کنند.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.