2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 مدارانReviewed by رادیوسهام on Jun 21Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 مدارانگزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 مداران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی 95 مداران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داده­ پردازی ایران (مداران) در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ با حضور ۷۹٫۶۶% سهامداران برگزار گردید. مداران ۲۰۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم تقسیم  کرد و این در حالی است که ۲۵۴ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق کرد.

 

عملکرد شرکت:

به گزارش رادیوسهام ، مدیرعامل شرکت توضیح داد که در اغلب مناقصات در سال ۱۳۹۳ چیزی عاید شرکت نشده است، از طرفی با توجه به مصوبه بانک مرکزی در سال ۱۳۹۴ در رابطه با خرید دستگاه pos بانکها،از طریق شرکتهای psp، موجبات کاهش درآمد مداران را در آن سال فراهم آورد و در نتیجه شرکت در سال ۱۳۹۴ از نظر سودآوری در وضعیتی بحرانی قرار گرفت به طوریکه سود شرکت تنها ناشی از سود سپرده بانکی بوده­است. لذا شرکت با ۱- ساماندهی نیروی انسانی (۶۰ نفر تعدیل نیرو) ، ۲- ایجاد سیستم انگیزشی ،۳- برنده شدن در چندین مناقصه در اواخر سال ۱۳۹۴، موجب بهبود وضعیت سودآوری شرکت گردید.

اقدامات انجام شده

· اخذ موافقت اولیه با دریافت پروانه MVNO ؛ (این اپراتورها معمولا با یک اپراتور موبایل (MNO) که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها است، قرارداد منعقد می‌کنند تا با خریداری خدمات به شکل عمده از آنها، بتوانند به فروش با نام و برند اختصاصی خود بپردازند(.

حتما بخوانید :  گل‌گهر در ۱۱ ماهه امسال چقدر تولید داشت؟

· اخذ پروانه Servco؛ (ارایه هرگونه خدمت ارتباطی، انتقال داده و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده به مشترک بر بستر شبکه موضوع پروانه اپراتور میزبان در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور.

تبصره۱: دارنده پروانه، مجاز به ایجاد شبکه دسترسی و شبکه انتقال اعم از سیمی و بی­سیم نمی­باشد.

تبصره۲: خدمات موضوع پروانه می­تواند ترابردپذیر باشد. ترابردپذیری خدمت (Service Portability)، به این معناست که با جابجایی مکانی از طریق نقاط مختلف شبکه موضوع پروانه، امکان بهره­برداری از خدمات مورد نظر برای مشترک امکان­پذیر ­باشد.)

· اخذ پروانه تولید نرم افزار

نکات مهم بندهای حسابرسی

بند۶- سرفصل حسابهای دریافتنی مندرج در یادداشت ۵ صورتهای مالی شامل مبلغ ۱۸۰٫۹۲۷ میلیون ریال اقدام راکد و انتقالی از سالهای قبل ( عمدتا در ارتباط با مطالبات از بانک تجارت، موسسه تبیان ، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت) می­باشد که معادل آن ذخیره مطالبات مشکوک الوصول در حسابها منظور شده­است. با توجه به اهمیت مطالبات مزبور ادامه پیگیریهای در جریان، جهت وصول و تعیین تکلیف نهایی اقلام مورد اشاره ضروری می­باشد.

توضیحات: مدیر مالی شرکت توضیح داد که این مطالبات از سال ۱۳۷۶ الی ۱۳۹۳ می­باشد. در خصوص موسسه تبیان، شرکت توانسته است بعد از ۱۰ سال ، در ازای مطالبات خود ملک دریافت کند. همچنین در رابطه با شرکت ارتباطات زیر ساخت و بانک تجارت در حال پیگیری وصول مطالبات هستند . در خصوص مطالبات پست بانک نیز مبلغ یک میلیارد و ششصد میلیون تومان آن وصول شده­است و ۸۲۴ میلیون تومان آن باقیمانده که شرکت در حال پیگیری آن است.

حتما بخوانید :  ارزش پرتفوی سهام عدالت ۹ برابر شد

نکات قابل اهمیت:

در خصوص موضوع پروژه کارت سلامت، مدیرعامل شرکت توضیح داد که اطاعات افشا نشده­ای در خصوص پروژه­ مذکور وجود ندارد و قطعیتی در مورد آنکه مداران پروژه را دریافت کند وجود ندارد.

خبر انتخاب شده برای شما

«کگل» به هر سهم ۶۹۹ ریال اختصاص داد
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر موفق شد از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه ۲۵ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۳۶۹ تن انواع محصولات داخلی و صادراتی تولید کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.