تاریخ: ۸:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۴/۰۸

2067, 
خودرو و بانک جذاب‌ترین سهام بورسReviewed by رادیوسهام on Jun 29Rating: 4.0خودرو و بانک جذاب‌ترین سهام بورس خودرو و بانک جذاب‌ترین سهام بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

خودرو و بانک جذاب‌ترین سهام بورس

صنعت خودرو و ساخت قطعات و بانک‌ها و موسسات اعتباری به ترتیب بیشترین جمعیت شاغل را در میان صنایع بورسی تشکیل می‌دهند.

 

به گزارش رادیوسهام ؛ بر اساس گزارش منتشر شده توسط مدیریت تحقیق و توسعه شرکت بورس، با بررسی آمار نیروی شاغل در شرکت‌های‌ پذیرفته ‌شده در بورس اوراق بهادار در دو سال ۹۳ و ۹۴ مشاهده می‌شود که در این مدت نیروی شاغل فعال در این شرکت‌ها به ترتیب ۵۶۸۱۷۱ و ۵۵۷۴۲۸ نفر می‌باشد که در حدود ۳ درصد از جمعیت شاغل کل کشور را تشکیل می‌دهند.

بر این اساس صنعت خودرو و ساخت قطعات و بانک‌ها و موسسات اعتباری به ترتیب با نیروی شاغل ۱۰۶۳۵۸ و ۹۶۱۳۹ بیشترین جمعیت شاغل را در میان صنایع بورسی تشکیل می‌دهند و محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و مخابرات نیز در جایگاه بعدی قرار دارند.

همچنین در مجموع پنج صنعت خودرو وساخت قطعات، بانک‌ها و موسسات اعتباری، محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و مخابرات در حدود ۷۰٫۱۳ درصد از جمعیت شاغل در مجموعه مورد مطالعه را تشکیل می‌دهند.

حتما بخوانید :  قرار داد گلگهر و شرکت کیشویان چین برای خرید لوکوموتیو

در سطح شرکتی نیز شرکت ایران‌خودرو و  مخابرات به ترتیب با ۵۶۴۲۱ و  ۵۱۴۲۷ نفر بیشترین آمار جمعیت شاغل را در بین شرکت‌های بورسی دارند.

از سوی دیگر در مقیاس کلان هم بر اساس آمار نیروی شاغل منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نیروی شاغل در کلیه بخش‌های اقتصادی در پایان سال ۹۴ معادل ۲۱ میلیون و ۵۷۳ هزار ۶۰۷ نفر می‌باشد که در این میان بخش کشاورزی، صنعت و خدمات به تفکیک ۱۶٫۱، ۳۲٫۴ و ۵۱٫۵ درصد را شامل می‌شود. بنابراین سهم مجموعه نیروی شاغل در شرکت‌های‌ پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار از کل نیروی شاغل در سال ۹۴ در حدود ۳ درصد بوده است.

همچنین در سال ۹۴ جمعیت شاغل در شرکت‌های بورسی در بخش صنعت در حدود ۶ درصد از نیروی کار شاغل در بخش صنعت کل کشور را تشکیل می‌دهند که این سهم برای بخش خدمات ۲ درصد و برای بخش کشاورزی کمتر از یک درصد است.

این گزارش می‌افزاید: رشد ۵٫۲ درصدی جمعیت شاغل در بازار سرمایه در سال‌های ۹۳ و ۹۴ بیانگر موفقیت این بازار در جذب نیرو کار عموما تحصیل‌کرده در این بخش است.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.