2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۵۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل سیمان شمال درخصوص طرح افزایش ظرفیت این شرکتشرکت سیمان شمال مجمع فوق العاده خود را برای افزایش سرمایه تشکیل داده و این مجمع این موضوع را تصویب کرد. شرکت سیمان شمال توانسته با مشکلات نقدینگی خود کنار آید. این مجموعه به منظور اجرای طرح توسعه، اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه ای، با توجه به روش های مختلف تامین مالی و با در نظر گرفتن تمامی جوانب، افزایش سرمایه را ترتیب داد. رادیوسهام با علی اکبر صفریان نودهی مدیر عامل شرکت سیمان شمال گفتگو کرده تا از برنامه ها و وضعیت فعلی شرکت با خبر شود. این گفتگو به شرح زیر است.

 

۱- آیا قیمت سیمان فروشی شرکت سیمان شمال با تخفیف رو به رو بوده؟ آیا سیمان شمال تخفیف فروش را برای مشتریان خود در نظر می گیرد؟

قیمت سیمان با توجه به افزایش تقاضا و یا کاهش آن می تواند تغییر کند، مطمئنا با افزایش تقاضا قیمت افزایش و با کاهش تقاضا قیمت کاهش می یابد. قیمت سیمان در شرکت سیمان شمال با تاکید بر نرخ موصب انجمن سیمان تعیین می شود و تخفیف برای مشتریان این شرکت معنایی ندارد. هر زمان قیمت مصوب تغییر کرد ما نیز متناسب با آن قیمت ها را تغییر خواهیم داد.

۲- طرح افزایش ظرفیت سیمان شمال به کجا رسید و چگونه اجرایی شد؟

موضوع افزایش ظرفیت سیمان شمال، چندین سال است که پیگیری می شود، افزایش ظرفیت شرکت تا مرز ۴ هزار تن جزو برنامه های مجموعه سیمان شمال بوده که با اقدامات هیئت مدیره و پیگیری های به عمل آمده در حال حاضر این نتیجه مهم گرفته شده و این طرح به بهره برداری رسیده و اجرایی شده است.

حتما بخوانید :  ۵ سناریو از وضعیت بورس در روزهای آتی

۳- سیمان شمال با محیط زیست به دلیل آلایندگی مسائلی را داشت، آیا این مشکلات رفع شده است؟

مسئله آلایندگی یکی دیگر از مسائل مطرح برای شرکت سیمان شمال بود که این شرکت با آن رو به رو بود، با تلاش های هیئت مدیره و سیاست های پیش رو، این موضوع نیز طی مذاکرات با محیط زیست رفع شد و شرکت سیمان شمال شرکت توانست از لیست آلاینده ها خارج شود.

۴- تولید سیمان سفید در مجموعه سیمان شمال با مشکلاتی رو به رو بود، این مشکلات رفع شد؟

در سال های گذشته تولید سیمان سفید با مشکلاتی رو به رو بود اما این مشکل نیز رفع شده و امروزه تولید سیمان سفید و خاکستری به بهترین نحو در حال تولید است. کیفیت این سیمان بسیار مناسب و مفید می باشد.

۵- شرکت در سال گذشته با خاموشی هایی رو به رو بود، شرکت از این خاموشی ضربه ای نخورد؟

سال گذشته شرکت به دلیل شرایط خاص خود با خاموشی هایی رو به رو بود که این خاموشی ها به ضرر شرکت نبود، چرا که منجر شد شرکت بتواند از تخفیفات مورد نظر استفاده کند و همین تخفیفات منجر شد تا به سود شرکت اضافه شود.

۶- چرا شرکت شاهد خاموشی در خط تولید بود؟

این خاموشی ها در مقطع زمان به دلیل طرح افزایش ظرفیت بود، این طرح افزایش ظرفیت نیز نیاز به افزایش سرمایه دارد که تاییدیه مجمع در این خصوص گرفته شده و به زودی اعمال خواهد شد. خاموشی های شرکت منجر شد تا پس از سال ها طرح افزایش ظرفیت شرکت نهایی شود.

حتما بخوانید :  جزییات گزارش دهی شرکت‌ها بر اساس IFRS از زبان رییس سازمان بورس

۷- افزایش سرمایه شرکت چند درصد بوده و از چه محلی تصویب شده است؟

شرکت سیمان شمال در نظر دارد تا برای طرح افزایش ظرفیت خود افزایش سرمایه ای به اندازه ۳۱ درصد از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران را اجرایی نماید. تصویب مجمع این موضوع گرفته شده و به زودی شاهد ثبت سرمایه جدید در صورت های مالی شرکت خواهیم بود. خوشبختانه سهامدار عمده حمایت های خود را از شرکت سیمان شمال کم نکرده و همچنان ادامه  دارد.

۸- برای طرح افزایش ظرفیت سیمان با مشکل موجودی کلینکر رو به رو نخواهید شد؟

خیر، موجودی کلینکر در شرکت سیمان شمال به اندازه کافی بوده و ما با کمبود موجودی رو به رو نخواهیم بود، در شرکت به اندازه کافی موجودی کلینکر وجود دارد و این طرح با موفقیت رو به رو خواهد بود. موجودی کلینکر در شرکت سیمان شمال بسیار بالا و خوب است. جای هیچ گونه نگرانی نیست.

۹- شرکت سیمان شمال چه اهدافی برای آینده دارد؟

استمرار تولید پایدار ۴۰۰ تن کلینکر در روز، کاهش آلایندگی، حفظ بازار محصولات، حفظ و افزایش کیفیت محصولات، جبران مخارج سرمایه ای، اصلاح ساختار سرمایه و افزایش سودآوری از جمله اهداف شرکت سیمان شمال محسوب می شود.

۱۰- آیا هزینه های مالی شرکت کنترل شده و شرکت با مشکل نقدینگی رو به رو نیست؟

در سال های گذشته شرکت با مشکلات نقدینیگ زیادی رو به رو بود و مسئولین به دنبال وام و ایجاد هزینه مالی برای شرکت بودند. اما در حال حاضر شرکت با طرح افزایش ظرفیت و افزایش سرمایه توانست بر مشکلات نقدینگی فائق آید و اکنون شرکت سیمان شمال با کمبود یا عدم نقدینگی رو به رو نیست.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.