2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پارس سویچ درخصوص قرارداد جدید با وزارت نیروشرکت پارس سویچ به دنبال افزایش بهره وری و توسعه بازار محصولات خود بوده که به همین دلیل هر روزه محصولات جدید را برای تولید در نظر دارد. این شرکت برای انتقال دانش فنی نیز با شرکت های بین المللی به مذاکره نشسته که این روند ادامه خواهد داشت. شرکت در مجمع عمومی عادی سالیانه از انباشته سود تقسیم کرد و همین موضوع سهامداران جزء را نگران این شرکت و تامین نقدینگی آن کرد. شرکت محصولات جدید خود را نیز به زودی روانه بازار خواهد کرد. رادیوسهام با ولی الله بیات مدیرعامل شرکت پارس سویچ گفتگو کرده است که آن را می خوانید.

۱- به نظر می رسد موجودی انبار شرکت بالاست، آیا شرکت قصد اصلاح این موضوع را دارد؟

تنوع محصولات شرکت پارس سویچ بالا بوده و ما بیش از ۶ تا ۷ نوع محصول داریم که هر کدام نیز محصولات جزئی تری دارند و در نتیجه ما به موجودی انبار بالایی نیاز داریم اگر موچودی انبار بالا نباشد در تامین قطعات مشکل داریم و باید حجم انبارها نیز رشد داشته باشد. به همین دلیلی موجودی انبار بالاست و اصلاح این موضوع نیز به معنای مدیریت هزینه های آن خواهد بود.

۲- اجرای پروژه GIS چه زمانی عملی می شود؟

انجام پروژه GIS سال های زیادی است که در شرکت مطرح می شود، شرکت پارس سویچ با این موضوع مشکلی ندارد و مقدمات این مسئله در شرکت نیز مطرح است، اما از آن جایی که این موضوع به دولت و هیئت دولت مربوط است، پروژه کمی به کندی پیش می رود، در حال حاضر در کشور ۳۰۰ سایت GIS در حال طراحی و در دستور کار دولت قرار دارد. ما به عنوان شرکت نمی توانیم به تنهایی تصمیم بگیریم و هیئت دولت در این خصوص باید تصمیم بگیرد. چه بسا بارها در این مورد آن تصمیم گیری شده اما در زمان عملیاتی شدن به مشکل برمیخوریم و عملیاتی نمی شود، به هر صورت شرکت در این خصوص مشکلی ندارد و به تصمیمات کلان وابسته است

حتما بخوانید :  تحقق سود 122 تومانی برای هر سهم «کگل»

۳- قیمت محصولات شرکت براساس چه مکانیزمی است؟ آیا این قیمت گذاری و رشد آن به عهده شماست؟

خیر قیمت گذاری محصولات شرکت براساس بازار عرضه و تقاضا بوده و این موضوع به ما به عنوان شرکت بستگی ندارد، یعنی شرکت هر قیمتی را نمی تواند اعمال کند.

۴- آیا وزارت نیرو قرارداد جدیدی را با شرکت پارس سویچ منعقد کرده؟ یا تمایل به این موضوع دارد؟

وزارت نیرو تمایل به انعقاد قرارداد دارد اما وارد مرحله عمل شدن چیز دیگری است و سهامداران نباید به گفته های شفاهی دل ببندند. گفته های شفاهی را نباید زیاد جدی گرفت.

۵- شرکت برنامه ای برای افزایش سرمایه دارد؟

در صورت اجرایی شدن و آغاز پروژه GIS شرکت نیاز به تامین نقدینگی و افزایش سرمایه خواهد داشت. اما اینکه این موضوع و پروژه چه زمانی اجرایی شود، همان طور که گفته شد، مشخص نیست. ضمن اینکه سهامدار عمده هنوز نظر و عقیده ای در خصوص افزایش سرمایه ندارد. پس نمی توان در این خصوص نظر داد و با قطعیت سخن گفت. اما همان طور که گفته شد با عملیاتی شدن پروژه GIS شرکت پارس سویچ به افزایش سرمایه نیاز ۱۰۰ درصدی دارد.

۶- برنامه شرکت برای صادرات محصولات به چه صورت است؟

شرکت به بازار صادراتی به عنوان یک بازار جدید فکر می کند و مطمئنا به بازار صادراتی به عنوان یک بازار فعال و پر سود می اندیشد اما ما هنوز در مسئله صادرات مشکل داریم. مشکل برجام هنوز هم هست، برجام اثرات مثبت زیادی داشت اما باید ادامه داشته باشد. صادرات ما به طور جدی به مراودات بین المللی بستگی دارد. به هر صورت شرکت پارس سویج به صادرات به عنوان یک بازار فعال می اندیشد و تمامی تلاش خود را برای توسعه هر چه بیشتر آن می کند.

حتما بخوانید :  «غچین» مجوز افزایش سرمایه 80 درصدی دریافت کرد

۷- با تقسیم سود ۲۴۰ تومان به ازای هر سهم در مجمع ضربه سنگینی به شرکت زده شد و عملا شرکت خالی از نقدینگی شد، چه راهکاری برای تامین تقدینگی دارید؟

شرکت پارس سویچ بنا به درخواست و رای سهامداران به ازای هر سهم ۲۴۰ تومان تقسیم کرد که حدود ۱۴۰ تومان از آن از محل سود انباشته بود. سهامداران بدانند این تقسیم سود بالا به نفع آن ها نیست و عملا شرکت باید دوباره فعالیت های خود را آغاز کند تا بتواند سرپا شود. ما باید به فکر تامین مالی از طریق سایر منابع باشیم. هزینه تامین مالی تسهیلات یا افزایش سرمایه از جمله راهکارهاست اما اینکه آیا واقعا عملی می شود؛ مشخص نیست.

۸- برنامه های آتی شرکت را نام ببرید؟

از جمله برنامه های آتی شرکت می توان به عملیاتی کردن پروژه GIS، شناسایی بازار صادراتی منطقه ای، استفاده از فاینانس بین المللی در صورت پیروزی در مناقصات، شرکت در مناقصات پروژه های برق، تامین نیازهای وارداتی سال ۹۶، حضور در بازار های صادراتی برای برخی محصولات HV، ایجاد واحد DG در داخل محوطه شرکت، توسعه کلید های خلا با تنوع بیشتر، وصول مطالبات معوق و نوسازی مستمر تجهیزات شرکت از جمله برنامه های آتی شرکت پارس سویچ محسوب می شود.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.