2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با عضو هیئت مدیره لامپ پارس شهاب درخصوص دارایی های مازاد این شرکتشرکت لامپ پارس شهاب از جمله شرکت های با قدمت صنعت روشنایی است. این مجموعه آن طور که باید نتوانسته در سال ۹۵ در بازار ال ای دی حضور پیدا کند، به همین دلیل در سال ۹۶ برنامه مدونی برای حضور در این بازار و افزایش سهم فروش خود دارد. این شرکت دارایی های مازاد داشته که برنامه هایی برای این دارایی ها در شرکت وجود دارد. رادیوسهام با محسن عسگری آزاد عضو هیئت مدیره شرکت لامپ پارس شهاب گفتگو کرده که آن را می خوانید.

۱- برنامه شرکت لامپ پارس شهاب در خصوص زمین رشت و فروش آن چیست؟ آیا این زمین به فروش خواهد رفت؟

این زمین جزو دارایی های شرکت لامپ پارس شهاب بوده و فعلا برنامه ای برای فروش آن وجود ندارد. در نظر داریم تا در این زمین سرمایه گذاری کرده و آن را به نتیجه برسانیم. به فکر جذب سرمایه گذار برای این دارایی هستیم. برنامه فروش این زمین در اولویت های بعدی ما قرار دارد، مسئله اول مسئله سرمایه گذاری است. چنانچه هر گونه برنامه ای برای زمین موجود به نتیجه قطعی برسد از طریق سامانه های رسمی به اطلاع خواهد رسید.

۲- دلایل کاهش فروش شرکت در سال ۹۵ چه بود؟

سال ۹۵ از سال های اولیه ای بود که ما وارد بازار ال ای دی شده بودیم. این کالا به گونه ای است که بیشترین بهای تمام شده و کمترین میزان فروش را داشت، البته میزان فروش روز به روز بیشتر می شود، اما سال ۹۴ این تناسب بین فروش و بهای تمام شده کمتر بود، ضمن اینکه در نیمه اول سال ۹۵ میزان فروش ال ای دی زیاد نبود و در نیمه دوم این فروش رونق گرفت. از طرفی نرخ فروش لامپ های ال ای دی روز به روز کاهش می یابد و این موضوع نیز از دیگر موارد تاثیرگذار بر فروش شرکت بود. در ادامه باید گفت، ورود رقبای جدید به بازار روشنایی نیز از دیگر موارد بود، این رقبا متاسفانه مسیر قانونی را طی نکرده و لامپ های با قیمت پایین تر را روانه بازار می کنند، مقابله با این رقبا کار دشواری است.

حتما بخوانید :  "وبشهر" سود هر سهم خود را افزايش داد

۳- برنامه شما برای افزایش فروش ال ای دی چیست؟سهم آن در پرتفوی شرکت به چه صورت است؟

مسلما ما برنامه افزایش فروش لامپ های ال ای دی را داریم. سهم فروش لامپ های ال ای دی در سال ۹۵ حدود ۳۸ درصد بوده که این سهم فروش در سال ۹۶ رشد خواهد داشت و پیش بینی ما سهم این فروش به اندازه ۶۰ درصد است. مطمئنا به این میزان سهم در سبد پرتفوی شرکت خواهیم رسید.

۴- برنامه شرکت لامپ پارس شهاب برای رسیدن به بودجه پیشنهادی چیست؟

شرکت برنامه جدی برای ورود به بازار ال ای دی دارد. ضمن اینکه ورود به بازار لامپ های پربازده نیز به جد وجود دارد، که تا کنون نیز موفق عمل کرده ایم. کیفیت لامپ های شرکت بالاتر خواهد رفت. از طرفی دولت نیز با دادن تسهیلات به صنعت روشنایی برای توسعه موافقت کرده و به زودی تسهیلات برای توسعه خطوط تولید داده خواهد شد. ضمن اینکه برای تعویض ماشین آلات قدیمی نیز طرح اعطای تسهیلات وجود دارد. در نظر داریم تا به سایر بازارها نیز وارد شویم. عمق بازار شرکت باید افزایش یابد و برای ورود به بازارهای جدید نیز برنامه های جدی ریخته ایم که موجبات رشد فروش شرکت را فراهم خواهد آورد. طبق این موارد و سیاست های هیئت مدیره رسیدن به بودجه اعلام شده کار دشواری نیست و ما می توانیم به بودجه پیش بینی شده برسیم.

حتما بخوانید :  رشد سود هرسهم «قشهد» به ۹۱۲ریال

۵- به نظر روش فروش شرکت سنتی بوده و یکی از دلایل عدم فروش مناسب همین موضوع است، آیا روش فروش شرکت نباید تغییر کند؟

روش فروش شرکت استفاده از سیستم شرکت های پخش بوده و این یکی از مدرن ترین شیوه های فروش محسوب می شود، روش فروش پارس شهاب ۵۵ درصد شرکت های پخش و مابقی فروش به نمایندگی ها است. به نظر نمی رسد این دو روش سنتی و بد باشد. همان طور که گفته شد این ها از نوین ترین شبکه های پخش محسوب می شوند.

۶- صنعت روشنایی در جهان به چه صورت است و سهم شما از این فروش چه میزان است؟

صنعت روشنایی در جهان جزو معدود صنایعی بوده که فرصت های سرمایه گذاری بسیار خوبی را داشته. فروش این صنعت در سال ۹۳ حدود ۶۳ میلیارد دلار، در سال ۹۴ به اندازه ۷۲ میلیارد دلار و در سال ۹۵ بیش از ۹۰ میلیارد دلار بوده است که این رقم در سال ۹۶ نیز رشد خواهد داشت. سهم ما از این بازار حدود ۱ درصد از کل این فروش بوده است. روند رو به رشد فروش این صنعت همچنان وجود دارد و شرکت لامپ پارس شهاب نیز روند صعودی خود را دنبال می کند.

حتما بخوانید :  فردا؛ پایان مهلت فروش سهام بانک‌های ادغامی

۷- سهم شما از بازار روشنایی ایران چقدر است؟

کل فروش این صنعت به اندازه ۳ هزار میلیارد تومان بوده که سهم فروش شرکت لامپ پارس شهاب از این میزان به اندازه ۱۵۰ میلیارد تومان است.

۸- سهم شرکت لامپ پارس شهاب از بازار فروش ال ای دی ایران چه اندازه است؟

این سهم به اندازه حدود ۱۶ درصد بوده و مجموعه پارس شهاب این میزان را در سال ۹۶ بیش از دو برابر خواهد کرد.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.