تاریخ: ۱۴:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۷

2067, 
افزایش سرمایه شپترو در مرحله آخر معافیت مالیاتیReviewed by رادیوسهام on Jul 8Rating: 4.0افزایش سرمایه شپترو در مرحله آخر معافیت مالیاتیافزایش سرمایه شپترو در مرحله آخر معافیت مالیاتی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

افزایش سرمایه شپترو در مرحله آخر معافیت مالیاتی

به گفته مدیرعامل پتروشیمی آبادان، با توجه به پایان دوران تعمیرات اساسی شرکت پتروشیمی آبادان و کاهش تولید پی وی سی جهانی، این شرکت سال خوبی را در پیش رو خواهد داشت.

 

به گزارش رادیوسهام ، مسعود جبرئیلی، مدیر عامل شرکت پتروشیمی آبادان در خصوص وضعیت فعلی شرکت گفت: پتروشیمی آبادان در سال ۹۵ از یک ویرانی حتمی نجات پیدا کرد. در این سال علاوه بر تعمیرات اساسی کارخانه، افزایش تولید حدود ۴۲ درصدی نسبت به سال ۹۴ نیز داشتیم و صادرات در این سال نیز ۳۲ درصد از فروش کارخانه را به خود اختصاص داد.

او در ادامه افزود: اکنون بازسازی کل واحدهای ساختار کارخانه انجام پذیرفته و طرح های توسعه شرکت در حال اجراست. همچنین افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها انجام شده و در محل حقوق صاحبان سهام است. برای معافیت مالیاتی این افزایش سرمایه، مجلس شورای اسلامی قول مساعد بررسی معافیت مالیاتی افزایش سرمایه مناطق آزاد را داده است.

جبرئیلی همچنین خاطرنشان کرد که در سال جاری نیز حداقل ۴۰ درصد از تولیدات پتروشیمی آبادان به بازارهای صادراتی وارد می شود. همچنین به دلیل تعطیلی چندین کارخانه در هند و چین و تعمیرات اساسی پتروشیمی های تایوان، احتمال افزایش قیمت پی وی سی در بازار جهانی قوت می گیرد که این موضوع به نفع تولیدات پتروشیمی آبادان است.

حتما بخوانید :  جریان‌شناسی نقدینگی بورسی‌ها

 معاملات سهام این شرکت که از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری) است، اخیرا به دلیل اعلام تعدیل منفی متوقف شد، اما مدیرعامل این مجموعه معتقد است به دلیل شفافیت در عملکرد شرکت این تعدیل منفی اعلام شده و در مجمع عمومی «شپترو» که در روز ۲۱ تیرماه برگزار می شود، اخبار خوبی از افق این شرکت به سهامداران اعلام می شود.

منبع: عصربازار

خبر انتخاب شده برای شما

فرصت خرید یا موعد خروج از سهام؟
بورس اوراق بهادار در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشت و شاخص کل با بازدهی ۳۰ درصدی به کار خود پایان داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.