رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران عنوان کرد:

2682, 2224, 
بررسی عوامل سه‌گانه مؤثر بر کاهش قیمت طلاReviewed by رادیو سهام on Jul 11Rating: 5.0بررسی عوامل سه‌گانه مؤثر بر کاهش قیمت طلابررسی عوامل سه‌گانه مؤثر بر کاهش قیمت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با کاهش قیمت اونس طلا گفت: همکنون سه عامل اساسی موجب نزول قیمت جهانی طلا شده است که اولین مسئله کاهش تنشهای سیاسی در منطقه و جهان است. بررسی عوامل سه‌گانه مؤثر بر کاهش قیمت طلا

به گزارش رادیو سهام، ،محمدکشتی آرای در مورد عوامل دیگر این افت بها گفت: مثبت شدن خیلی از شاخصهای اقتصادی که منجر به افزایش برابری دلار شده، و هچنین تقویت ارزش دلار میل به خرید طلا را با کاهش مواجه ساخته و در نتیجه ارزش طلا با افت همراه شده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان کاهش ۲۹ دلاری قیمت طلا در هفته گذشته خاطرنشان کرد: با افت چند دلاری امروز قیمت جهانی طلا مجموعاً طلا ظرف یک هفته اخیر ۱٫۶ درصد کاهش یافته، و این در حالیست که  با توجه به افزایش برابری ارزش دلار، قیمت دلار در مقابل ریال تقویت شده و همین موضوع هم موجب افزایش قیمت دلار در داخل کشور شده است.

کشتی آرای یادآور شد: علیرغم کاهش ۱٫۶ درصدی قیمت اونس طلا، این مقدار قیمت داخلی را پوشش نداده که دلیل اصلی آن نیز رشد بازار ارز بوده و همین موضوع مانع کاهش بیشتر قیمت طلا در بازار طلای کشور شده است.

حتما بخوانید :  قیمت طلا تا پایان هفته گران می‌شود

وی در مورد حجم خرید و فروش در بازار داخلی طلا نیز به سایت طلا گفت: در اواخر ماه مبارک رمضان پیش بینی می شد که تقاضا برای طلا در بازار کشور و حتی بازارهای جهانی افزایش پیدا کند، ولی رکود اقتصادی مانع افزایش تقاضا شد و همین موضوع در کنار افت قیمت طلا و سکه در مجموع رکود در بازار را ایجاد کرد.

به نوشته  طلا،این مقام صنفی کاهش قیمت طلا در چند ماه اخیر را یک رکورد دانست و تصریح کرد: آنطور که پیش بینی می شد رونق در بازار طلا رخ نداد و در سطح داد و ستدهای بازار داخلی تغییر محسوسی رخ نداد و این نشان می دهد که هنوز رکود اقتصادی بر معاملات حاکم است.

خبر انتخاب شده برای شما

دو بار جهش قیمت مسکن در طول یک سال و نیم گذشته کاهش قدرت خرید و کسادی بازار مسکن را در پی داشته است و همین تحولات نوعی نگرانی‌ در میان متقاضیان و افق‌ نامشخص از بازار مسکن را ترسیم کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.