2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با رئیس هیات مدیره «ونفت» درخصوص تعیین تکلیف شرکت های زیان ده و آخرین وضعیت زیرمجموعه هاشرکت سرمایه گذاری صنعت نفت از جمله شرکت های فعال در صنعت مورد نظر است. این مجموعه پروژه سوخت رسانی ای در قشم دارد که در حال راه اندازی است. مجموعه سرمایه گذاری صنعت نفت برای تامین مالی این پروژه باید راهکاری بیندیشد، از طرفی شرکت های زیان ده زیادی در زیرمجموعه دارد که زیان آن ها به شرکت ضربه می زند و باید برای آن ها نیز تصمیمات مهم و اساسی را اتخاذ نماید. رادیوسهام با مصطفی امیدقائمی رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت گفتگو کرده تا از برنامه های مجموعه سرمایه گذاری صنعت نفت مطلع شود. مشروح این گفتگو به شرح زیر است.

۱- تکلیف شرکت های زیان ده زیر مجموعه سرمایه گذاری صنعت نفت مشخص نشد؟

بسیاری از شرکت های زیان ده زیرمجموعه سرمایه گذاری صنعت نفت در سال ۹۵ تصفیه شده و یا پیگیری تصفیه آن ها نیز صورت گرفت. بسیاری از این شرکت ها از مجموعه خارج شدند. در نتیجه زیان های آن ها در سال ۹۶ تاثیری بر شرکت اصلی نخواهد گذاشت.

۲- راه اندازی پروژه پایانه ذخیره سازی نفتی قشم به کجا رسید؟

این پروژه راه اندازی شده و کم کم جلو می رود، مقداری از تامین مالی این پروژه از محل صندوق توسعه صورت گرفته و برای ادامه تامین مالی این پروژه راه های زیادی پیش روی شرکت است.

حتما بخوانید :  «کرمان» افشای اطلاعات کرد و صف خرید شد

۳- برای تامین مالی به کدام گزینه ها بیشتر فکر می کنید؟

شرکت در نظر دارد تا در اسرع وقت افزایش سرمایه ای برای راه اندازی و ادامه راه پروژه پایانه ذخیره سازی نفتی قشم ترتیب ببیند. این موضوع نیز مورد تایید سهامدار عمده بوده و پیگیری می شود تا زمان راه اندازی فاز یک این پروژه، افزایش سرمایه را اجرایی کنیم. ضمن اینکه مجموعه سرمایه گذاری صنعت نفت در تلاش است تا برای بخش دریای این طرح از فاینانس استفاده و تامین مالی نماید. در این خصوص نیز مذاکراتی با شرکت های خارجی صورت گرفته است.

۴- در مورد شرکت زیرمجموعه یعنی شرکت سوخت رسانی و خدمات فرودگاهی اوج چه برنامه ای دارید؟ آیا این شرکت به اندازه کافی سودسازی برای مجموعه مادر داشته است؟

شرکت سوخت رسانی و خدمات فرودگاهی اوج در راستای گسترش روابط بین المللی و برای توسعه فعالیت های خود گام برمی دارد، این شرکت فعالیت خود را ادامه خواهد داد و در نظر دارد تا فعالیت و همکاری خود را با شرکت های خارجی توسعه دهد. افزایش نرخ فروش سوخت به شرکت های هواپیمایی خارجی در سال ۹۶ اتفاق خواهد افتاد. همچنین افزایش تعداد پروژه های مورد نظر در این شرکت روی خواهد داد. ضمن اینکه در سال ۹۶ شاهد افزایش ۱۰ درصدی حجم سوخت تحویلی توسط این شرکت خواهیم بود.

حتما بخوانید :  درخواست افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی شرکت‌های لبنی

۵- در مورد شرکت سوخت رسانان پترو ایرانیان پاک توضیح دهید؟

این شرکت نیز به فعالیت خود در زمینه سوخت رسانی ادامه خواهد داد که موجبات توسعه فعالیت های شرکت فراهم شود. در نظر داریم تا تعداد جایگاه های این شرکت را در تهران اضافه کنیم. این موضوع در سال ۹۶ دنبال خواهد شد.

۶- آیا برای پروژه قشم با سرمایه گذار خارجی نیز صحبت شده است؟

بله همان طور که گفته شد در نظر داریم تا برای بخش دریای این پروژه اقدام به تامین مالی از طریق فاینانس کنیم. در همین راستا با سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت نیز مذاکره شده است که به محض به نتیجه رسیدن این موضوع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

۷- در مورد شرکت ره گستر نفت توضیح دهید. در سال ۹۶ چه عملکردی برای آن پیش بینی شده است؟

این شرکت در بخش پیمانکاری مشغول به فعالیت است. در نظر داریم تا اقدامات لازم جهت اخذ و تمدید رتبه های پیمانکاری صورت گیرد. این مهم توسط شرکت اصلی به این شرکت زیرمجموعه تاکید شده، به گونه ای که به فعالیت های خود در زمینه پیمانکاری به بهترین نحو ادامه دهد.

۸- آیا اینکه شرکت خدمات حفاری شرکت نفت اقدام به توسعه فعالیت های خود در عراق کرده صحت دارد؟

بله این شرکت در نظر دارد تا به توسعه خدمات حفاری افتی جهت دار اقدام کند. این عملکرد در ایران و عراق تسری خواهد یافت.

حتما بخوانید :  درآمد پتروشیمی مارون سه هزار میلیارد تومان افزایش یافت

۹- آیا مجموعه سرمایه گذاری صنعت نفت با ایرانسل قراردادی منعقد کرده است؟

شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت برای پروژه کنترل هوشمند خود با ایرانسل تفاهم نامه امضا کرده است.

۱۰- برای ورود شرکت های زیرمجموعه به بورس برنامه ای دارید؟

بله در نظر داریم تا یکی از شرکت های زیرمجموعه به نام شرکت کنترل گاز اکباتان را در آینده ای نه چندان دور وارد بورس کرده و عرضه نمائیم.

۱۱- سپرده هایی که در موسسه ثامن توسط شخص ثالث گذاشته شده و اکنون این سپرده ها از آن شماست، چه زمانی به شما باز می گردد و چه اقداماتی در این خصوص شده است؟

اخذ سپرده های ما در موسسه ثامن در حال پیگیری است. این پیگیری ها به جد دنبال شده و ادامه دارد. شاید در نهایت به اخذ و تصاحب دارایی های موسسه ثامن در ازای این سپرده ها اقدام کنیم. این مسئله دنبال می شود و به نتیجه خواهد رسید.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.