2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت زامیادReviewed by رادیوسهام on Jul 20Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت زامیاد گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت زامیاد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت زامیاد برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۵/۰۴/۱۳۹۶ و در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار گردید.

به گزارش رادیوسهام ، فروش شرکت زامیاد در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال گذشته با رشد همراه بوده‌است اما به دلیل سیاست‌های فروش اعتباری پول نقد وارد شرکت نشده‌است به طوری که جریان وجوه نقد ناشی از فعالیت‌های عملیاتی در این شرکت منفی است و به همین خاطر شرکت مجبور به دریافت تسهیلات مالی شده‌است که هزینه‌های مالی ناشی از این تسهیلات بخشی عمده سود شرکت را از بین می‌برد. در مجمع این شرکت به دلیل زیان انباشته سودی تقسیم نگردید.

سایر نکات مطرح شده در این مجمع به شرح زیر است:

  1. حوزه کاری شرکت تولید خودروهای سبک و سنگین تجاری باری و مسافری است.
  2. شرکت در سال ۱۳۹۵ اقدام به واردات اتوبوس دوگانه سوز Urbanway کرده‌است این اتوبوس‌ها بهترین اتوبوس‌های دوگانه سوز اروپای غربی و دارای استاندارد یورو ۶ هستند. خریدار این اتوبوس‌ها شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هستند که به دلیل تخصیص نیافتن بودجه به آنان نتوانستند هزینه خرید این اتوبوس‌ها را بپردازند به همین خاطر شرکت تا تامین بودجه مورد نیاز برای واردات بیشتر و فروش این اتوبوس‌ها دست نگه داشته‌است.
  3. توسعه یک پلتفرم برای ساخت خودروهای SUV را در دستور کار شرکت قرار دارد.
  4. تولید مستمر وانت پادرا آغاز شده‌است و دو گانه سوز آن نیز تا ۲ ماه آینده تولید می‌گردد. تولید وانت پادرا ۲ نیز جزو برنامه‌های آتی شرکت است. این محصولات در آینده جایگزین وانت نیسان خواهند شد.
حتما بخوانید :  نگاهی به برنامه‌های توسعه‌ای «زپارس»

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت زامیاد

  1. شرکت زامیاد در سال ۱۳۹۴ زیان ده بوده‌است در حالی که در سال ۱۳۹۵ به سود‌دهی رسیده‌است و دلیل آن هم افزایش مقدار فروش و مخصوصا کنترل بهای تمام شده‌است.
  2. خزامیا قرارداد فروش ۵،۰۰۰ دستگاه خودرو با کمیته امداد امام خمینی منعقد نموده‌است؛ همچنین در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده نیز اقدامات مثبتی صورت گرفته‌است.
  3. شرکت زمینی در کردان کرج به مساحت ۳۶،۵۰۰ مترمربع و با قیمت حدود ۷۰ میلیارد ریال داراست.
  4. به دلیل فروش اعتباری، وجه نقد ناشی از فروش خودرو طی بازه بلند مدت به شرکت بر می‌گردد که بدین خاطر شرکت مجبور به دریافت تسهیلات مالی شده‌است؛ هزینه این تسهیلات تقریبا عمده سود شرکت را از بین می‌برد.
  5. شرکت بهنگام آفرین سایپا قبلا در زنجیره تامین زامیاد فعال بوده‌است و صد درصد سهام آن متعلق به زامیاد است اما اکنون فعالیت خاصی ندارد و تصمیم به انحلال آن گرفته‌شده‌است پس از تجدید ارزیابی دارایی‌ها، این شرکت حدودا ۵۰ میلیارد ریال زیان دارد.
  6. با توجه به زیان انباشته، این شرکت سودی برای تقسیم نداشت.

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۶۴۶ واحد رشد کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.