2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ تایراReviewed by رادیوسهام on Jul 21Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ تایرا گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ تایرا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ تایرا

مجمع تراکتور سازی ایران که در تاریخ ۲۴ تیر ماه با حضور ۷۰ درصد سهامداران برگزار گردید، با تصویب صورت های مالی سال ۱۳۹۵ و همچنین تقسیم سود ۴۰۰ ریالی به کار خود پایان داد.

 

به گزارش رادیوسهام ، به گفته مدیر عامل محترم طی ارائه گزارش هیئت مدیره در خصوص اهم فعالیت های انجام گرفته در شرکت تایرا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

با توجه به وجود رقبای هندی و اروپایی در کشور، شرکت تایرا موفق به حفظ سهم ۹۰ درصدی از بازار فروش محصولات خود در سال گذشته شد. این امر با تحقق ۹۷ درصدی مقدار تولید نسبت به بودجه شرکت و همچنین فروشی معادل ۷،۳۴۰،۰۹۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۵ میسر گردید. گفتنی است که ۶۵ درصد تولید و فروش شرکت ازسهم تراکتور های سنگین و دو دیفرانسیل میباشد. همچنین در سال مورد گزارش بالغ بر ۲۰۰۰ تراکتور معادل ۱،۱۲۰۵۴۹ میلیون ریال تراکتور صادر شده از ایران بوده است که سهم شرکت تراکتور سازی ایران نزدیک به ۷۳ میلیارد تومان میباشد که نسبت به سال گذشته رشد ۲۱ درصدی را به همراه داشته اما بر اساس برنامه ریزی شرکت در بودجه میزان صادرات محصولات بیش از این بوده لذا تایرا در برنامه های آتی خود تقویت بازار خارجی را گنجانده است. در حوزه دریافتی های حاصل از فروش نیز، با تدابیری که اندیشیده شد دوره وصول مطالبات از یک سال به ۴ ماه کاهش پیدا کرد.

حتما بخوانید :  کپشیر خبر از فروش یک ساختمان داد

به گفته هیئت مدیره شرکت فروش صادراتی به افغانستان با انتخاب نماینده های مناسب فروش، رشد مناسبی داشته است همچنین علت کاهش حجم صادرات به عراق نیز کاهش امنیت منطقه و همچنین حضور گروهک های داعش عنوان شد، شرکت امیدوار است با پاکسازی منطقه و بازگشت امنیت در منطقه عراق، سهم این بازار نیز به شرکت بازخواهد گشت. همچنین در سال گذشته شرکت به هلند، آفریقا، سودان، آمریکای لاتین و دبی صادرات داشته است.

در خصوص افزایش نرخ محصولات ها نیز، افزایش نرخ ۵ درصدی برخی از محصولات در اسفند ماه و همچنین افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی در مابقی محصولات در فروردین ماه نیز محقق شده است. که با توجه به تسهیلات اعطایی به کشاورزان مشکل پرداختی کشاورزان جهت خرید تراکتورهای مورد نیاز تسهیل شده است.

تسهیلات اعطائی بانک کشاورزی به کشاورزان برای خرید تجهیزات باعث افزایش نقدینگی شرکت در دو ماهه آخر سال میشود که این نقدینگی در همان بانک مذکوردر محل سپرده های کوتاه مدت حفظ شده، و تا ۱۵ فروردین ماه برای مخارج تولید سفارشات مصرف میگردد.لازم به ذکر است که در پایان سال گذشته بالغ بر ۳۰۰۰تعهد فروش از سوی کشاورزان برای شرکت تراکتور سازی ایران ایجاد شده است .

با توجه به ورشکستی و اوضاع نا مساعده شرکت تاجیران و ونیران نیز به گفته حسابرس محترم ذخیره های در نظر گرفته برای کاهش ریسک حقوق سهامداران منطقی بوده همچنین با توجه به گفته های هیئت مدیره با توجه به اینکه این مطالبات قبل از خصوصی شدن شرکت ایجاد شده لذا در حال حاضر تنها پیشنهادی در خصوص انتقال مالکیت زمین شرکت های مذکور به شرکت تایرا داده شده است، و اقداماتی در این زمینه در دست اجرا میباشد.

حتما بخوانید :  صادرات ۳۰۰ هزار تنی فولاد ارفع در سال ۹۶

از جمله مواردی که باعث عدم تولید برنامه ریزی برای تولید محصولات جدید در شرکت شده قدمت۲۵ ساله و عدم به روز بودن تکنولوژی خطوط تولید میباشد که نیازمند تعمیر و نوسازی هستند.

خبر انتخاب شده برای شما

فجر از افزایش ۱۵۲ درصدی سود خبر داد
فجر با سرمایه معادل ۸۵۸ هزار میلیون ریال در سه ماه ابتدایی امسال ۱۵۲ ریال سود شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشت.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.