2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت کیسونReviewed by رادیوسهام on Jul 25Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت کیسون گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت کیسون
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت کیسون

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کیسون برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ در  تاریخ ۳۱/۰۴/۱۳۹۶ و در محل هتل المپیک برگزار گردید.

 

به گزارش رادیوسهام ، شرکت کیسون که یکی از بزرگترین پیمانکاران بین‌المللی کشور به حساب می‌آید که به علت کاهش پروژه‌های عمرانی، تحریم‌های بین‌المللی و تمایل وزارت نفت به همکاری با شرکت‌های خارجی همچون سال‎های گذشته پرتوان و سودآور نیست. سود نقدی ۳۰ ریالی به ازای هر سهم تصویب گردید.

سایر نکات مطرح شده در این مجمع به شرح زیر است:

 1. شرکت در پروژه قطار شهری اهواز حضور دارد و توانسته‌است با موفقیت تونل را از زیر کارون عبور دهد. البته ۳۰۰۰ میلیارد ریال طلب کیسون از کارفرمای پروژه است که هنوز وصل نگردیده‌است.
 2. کیسون دارای ۳۴ شرکت زیر مجموعه است که تعدادی از این شرکت‌ها به علت دور زدن تحریم‌ها ایجاد گردیدند و تاکنون نیز برخی از آن‌ها فعال هستند و کیسون همچنان حساب بانکی بین‌المللی فعال دارد.
 3. شرکت در پروژه مسکونی مهر پرند، مسکونی عراق، ساختمان آموزش فرودگاه عراق، کارگو فرودگاه عراق، ایران مال، اطلس پلازا (پایان یافته)، قطار شهری اهواز، مونوریل قم، باغ کتاب تهران، راه سازی کامرون، گندله سازی گل گهر (پایان یافته) و فاز ۱۲ پارس جنوبی (پایان یافته) حضور داشته‌است.
 4. پروژه گاز رسانی سیستان منتفی شده‌است و عمده دلیل آن هم استراتژی وزارت نفت برای واگذاری پروژه‌ها به شرکت‌های خارجی است.
 5. عمده دلیل کاهش درآمدهای شرکت، رکود بازار، کاهش بودجه عمرانی و فعالیت‌های عمرانی است.
 6. یکی از دلایل لغو پذیرش در فرابورس، عدم ارائه حساب‌های شرکت‌های خارجی و زیر مجموعه کیسون بود که برای دور زدن تحریم‌ها ایجاد شده بودند و عملا افشای اطلاعات آن‌ها به نفع شرکت نبود، اما به تدریج اطلاعات شرکت‌های زیر مجموعه افشا می‌گردند و پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ مقدمات پذیرش در بورس تهران انجام خواهد شد.
 7. تخصیص سهام شرکت به کارکنانش که این سهام از طریق شرکت فراسر به بازار عرضه و کارکنان که شخصیت‌های حقیقی هستند در سمت خریدار اقدام به خرید سهم می‌نمایند؛ از این سهام کارکنان هنوز ۱۰ میلیون سهم دیگر باقی مانده‌است که عرضه خواهد شد.
 8. کیسون در مناقصه یک پروژه ۲٫۵ میلیارد دلاری عراق تایید صلاحیت شده‌است که در این پروژه رقبای اروپایی، ترکی، چینی و کره‌ای حضور دارند نتایج این مناقصه ۲ ماه دیگر اعلام خواهد شد.
 9. کیسون همراه با ونسی ایتالیا در پروژه‌های فرودگاه مشهد (۳۰۰ میلیون یورو) و اصفهان (۱۰۰ میلیون یورو) حضور خواهد داشت.
 10. کشور الجزایر بازار بسیار خوبی است حجم پروژه‌های این کشور ۶-۷ میلیارد دلار است که کیسون به همراه چند شرکت ایرانی دیگر از جمله مپنا به این بازار وارد شده‌اند و اکنون مشکل، ضمانت‌نامه‌های بانکی قراردادهاست.
 11. شرکت در سال مالی ۱۳۹۵، ۳۵۰ میلیارد ریال درآمد ناشی از تسعیر ارز شناسایی کرده‌است.
 12. سود نقدی مصوب شرکت ۳۰ ریال به ازای هر سهم تصویب گردید.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.