2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل «فنرژی» درخصوص پروژه های شرکت و برنامه ها برای کاهش زیان انباشتهشرکت گسترش صنایع انرژی آذرآب با فعالیت خود در زمینه پیمانکاری نصب و راه اندازی پروژه های صنعتی کشور فعالیت های گسترده ای انجام می دهد. شرکت مادر یعنی صنایع آذرآب سهامدار اصلی این مجموعه است. طبق توافق نامه سال ۱۳۷۲ ، در کلیه پروژه هایی که شرکت آذرآب با کارفرمایان منعقد می نماید، عملیات اجرایی نصب و راه اندازی را به گسترش صنایع آذرآب واگذار می نماید. یکی از این پروژه ها نیروگاه بیستون بوده که شرکت در نظر دارد طی قراردادی با یک شرکت خارجی به نام ساینامیک مشارکت کند. رادیو سهام با مجتبی اخضری قائم مقام مدیرعامل شرکت گسترش صنایع انرژی آذرآب گفتگو کرده که آن را می خوانید.

۱- دلیل زیان انباشته شرکت چیست؟ این زیان به چه علت به وجود آمد؟

با توجه به وجود تحریم ها شرکت گسترش صنایع انرژی آذر آب به علت تسعیر ارز زیان انباشته را متحمل شد، این موضوع یعنی تحریم های ناگهانی منجر به ۳ میلیارد تومان تفاوت تسعیر ارز در صورت های مالی شرکت شد. زیان ناشی از این موضوع باید کم کم رفع شود.

۲- هزینه های مالی بالای شرکت از بانک توسعه صادرات چگونه دنبال می شود؟ آیا شرکت برنامه ای برای کاهش این هزینه های مالی دارد؟

مجموعه گسترش صنایع انرژی آذرآب با توسعه صادرات صحبت کرده و طی مذاکرات به عمل آمده از بخشودگی جرائم سخن به میان آمد، با این بخشودگی ساختار مالی شرکت به وضعیت ایده آل خود نزدیک خواهد گشت. امیدواریم که این مذاکرات به نتیجه برسد. صحبت های به عمل آمده حاکی از بخشودگی جرائم دارد.

حتما بخوانید :  درآمد تیر ماه "فجر" 11 میلیارد تومان کاهش یافت

۳- آیا شرکت برنامه افزایش سرمایه برای کاهش زیان انباشته و افزایش نقدینگی دارد؟

این موضوع مربوط به سهامدار عمده بوده و این سهامدار باید در مورد آن تصمیم بگیرد. با این حال شرکت فعلا برنامه ای برای افزایش سرمایه ندارد.

۴- در سال جاری برنامه چه اقداماتی برای کاهش زیان و افزایش حاشیه سود شرکت دارید؟

در سال جاری پروژه های عملیاتی شرکت بیشتر خواهد شد. مجموعه گسترش صنایع آذرآب با این پروژه های عملیاتی حاشیه سود خود را بالاتر خواهد برد. برنامه ما ورود و تزریق بیش از یک میلیارد نقدینگی به شرکت است که از طریق آن حدود ۸ میلیارد زیان انباشته شرکت پوشش داده خواهد شد.

۵- برنامه شرکت برای نیروگاه هرمزگان چیست؟ آیا این نیروگاه راه اندازی می شود؟

نیروگاه هرمزگان حبس انرژی دارد و به ‌همین دلیل دولت نیز  از آن حمایت نکرد و تمایلی به راه اندازی آن نداشت. راه اندازی نیروگاه هرمزگان برای شرکت صرفه اقتصادی ندارد.

۶- برنامه نیروگاه بیستون به چه صورت پیش می رود؟

مجموعه گسترش انرژی آذرآب از نیروگاه بیستون به عنوان اهرم استفاده کرده، فعالیت های خوبی در این نیروگاه انجام شده و پروسه کاری باید صورت گیرد. ما برای این نیروگاه با فروشندگان خارجی نیز مذاکره کرده ایم. این نیروگاه دارای مزیت های زیادی از جمله فروش برق تضمینی است.‌همچنین از سوخت جهانی نیز استفاده می کند.

۷- مذاکرات با خارجی ها به چه صورت است و چه برنامه ای برای پروژه نیروگاه بیستون دنبال می شود؟

در پروژه بیستون اقداماتی در خصوص مشارکت به  BOO انجام شده، همچنین با شرکت مادر تخصصی تخصصی نیز تفاهم نامه امضا شده که در همین راستا قرارداد با محیط زیست نیز منعقد گردیده است. ضمن اینکه مجموعه گسترش صنایع آذر آب با یک شرکت خارجی به صورت سهامی مذاکرات خود را جلو‌می برد، این مشارکت به این صورت خواهد بود که ۵۹ درصد طرف خارجی و‌ ۴۹ درصد گسترش صنایع آذرآب باشد. چندین جلسه با این شرکت خارجی برگزار شده و تفاهم نامه نیز قطعی شده است. در نتیجه شرایط ایجاد یک شرکت خارجی نیز ایجاد خواهد شد.

حتما بخوانید :  بررسی عملکرد اولین اوراق خرید مسکن امسال

۸- تجهیرات داخلی شرکت از کجا تامین می شود؟ آیا وارداتی یا داخلی هستند؟

تجهیزات داخلی شرکت اکثرا از خارج تامین می‌شود در نتیجه اغلب وارداتی اند.

۹- اطلاعات طرح های فعال و در حال توسعه شرکت چیست؟توضیحی مختصر در این خصوص بدهید.

شرکت گسترش صنایع آذرآب یکی از پیشگامان صنعت در زمینه پیمانکاری نصب و راه اندازی پروژه های صنعتی کشور است. این مجموعه در فرایند برنامه ریزی بلند مدت شرکت چندین رویکرد مدنظر قرار داده،  در راستای پروژه هایی که به این شرکت واگذار می شود قرارداد ۹ پروژه با شرکت انرژی آذرآب منعقد گردید و در حال حاضر تعداد ۶ پروژه نصب و‌ راه اندازی و در دست اجرا دارد که توانسته بالغ بر ۲۵۰۰۰ تن تجهیزات نصب نماید. همچنین یک پروژه به صورت مستقل با نیروگاه حرارتی شهید رجایی منعقد و در حال اجرا است.

۱۰- پروژه های فعال شرکت را نام ببرید؟

از جمله پروژه های فعال شرکت می توان به نصب شش دستگاه بویلر ۱۸۰ تن بر ساعت فاز نوزده پارس جنوبی، نصب و راه اندازی بویلرهای سیکل ترکیبی بندرعباس، نصب و راه اندازی ۳ واحد بویلرهای صنعتی پروژه ستاره خلیج فارس بندرعباس، نصب و راه اندازی یک واحد بویلر ۳۵۰ تن بر ساعت پتروشیمی مبین عسلویه، نصب و راه اندازی ۳ بویلر ۱۰۰ تن بر ساعت پتروشیمی بوشهر و نصب و راه اندازی ۴ واحد بویلر ۱۱۵ تن بر ساعت پتروشیمی سیراف اشاره کرد.

حتما بخوانید :  سود تلفیقی «رمپنا» ۲۷۳۰ ریال اعلام شد

۱۱- برنامه های آتی شرکت را نام ببرید؟

از برنامه های آتی شرکت در سال ۹۶ می توان به نصب ‌و راه اندازی ۳ واحد بویلر ۱۰۰ تن بر ساعت پتروشیمی بیدبلند-بهبهان، بازسازی و تعمیر بویلرهای سیکل ترکیبی منتظر قائم ( کرج) اشاره کرد. همچنین در حال مذاکره جهت اخذ قرارداد نصب و راه اندازی یک دستگاه بویلر ۱۴۰ تن بر ساعت پتروشیمی کاویان هستیم، ضمن اینکه در مذاکره جهت اخذ قرارداد نصب و راه اندازی دو دستگاه بویلر ۲۰۰ تن و سه دستگاه بویلر ۲۷۶ تن بر ساعت سیکل ترکیبی طرح توسعه پالایش اصفهان نیز قرار داریم.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت اعتباری ملل در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۷۹ ریال سود کنار گذاشت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.