تاریخ: ۱۲:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۷

2067, 
عرضه سهام پتروشیمی جم در بورس استانبولReviewed by رادیوسهام on Aug 8Rating: 4.0عرضه سهام پتروشیمی جم در بورس استانبولعرضه سهام پتروشیمی جم در بورس استانبول
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عرضه سهام پتروشیمی جم در بورس استانبول

کارگروهی متشکل از بورس تهران، شرکت سپرده گذاری مرکزی، بورس استانبول ، تاکاس بانک و شرکت MKK تشکیل شده است تا زمینه پذیرش سهام جم در بورس استانبول فراهم شود.

 

به گزارش رادیوسهام ، مدیر امور بین الملل سمات از عرضه سهام پتروشیمی جم در بورس استانبول در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کارگروه ویژه ای برای عرضه سهام این شرکت ایرانی تشکیل شده و مدل پیشنهادی برای پذیرش آن نیز به تایید رسیده است.

محمد سجاد سیاهکارزاده  مدیر امور بین الملل شرکت سپرده گذاری مرکزی(سمات)  گفت:  کارگروهی متشکل از بورس تهران، شرکت سپرده گذاری مرکزی، بورس استانبول، تاکاس بانک و شرکت MKK تشکیل شده است تا زمینه پذیرش و قیمت گذاری سهام جم در بورس استانبول فراهم شود.

تاکاس بانک از اعضای وابسته به فدراسیون جهانی بورس‌های اروپایی- آسیایی FEAS ، عضو مؤسسه سپرده‌گذاری اروپا، عضو انجمن ملی ارایه کدهای بورس ANNA و مسئول امور مبادله و تسویه وجوه حاصل از مبادلات اوراق بهادار معامله شده در بورس استانبول، است.

سیاهکارزاده افزود: سهام این شرکت قرار است به صورت همزمان در بورس تهران و استانبول عرضه شود که به طور حتم این اتفاق، رویداد مهمی در تاریخ بازار سرمایه کشور خواهد بود .

حتما بخوانید :  ستران تعدیل منفی سنگین اعلام کرد

به گفته مدیر امور بین الملل سمات، مدل پیشنهادی برای پذیرش این شرکت به تایید رسیده که قرار است در این کارگروه، جنبه های مختلف از جمله مباحث معاملاتی، افشای اطلاعات و موارد پس از معاملات، سپرده گذاری سهام در حساب تجمیعی، اقدامات شرکتی، مباحث حقوقی، ترتیبات قراردادی و غیره بررسی شود.

سیاهکارزاده ابراز امیدواری کرد:  هرچه سریع تر، فاز عملیاتی پذیرش پتروشیمی جم در بورس استانبول انجام شود تا زمینه بین المللی شدن این شرکت ایرانی فراهم شود.

یاد آور می شود شرکت های ایران خودرو ، سرمایه گذاری غدیر و شرکت ملی مس هم فعالیت هایی را برای بین المللی شدن و پذیرش در بورس های خارجی آغاز کرده اند.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

شرط رونمایی از نماد بانک سرمایه در بازار پایه
در هیات پذیرش برخی از نمادها به صورت دوره ای بررسی می شوند و نسبت به ماندن آن ها در بازاری که در آن قرار دارند یا انتقال آن ها به بازار دیگر تصمیم گیری می شود
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.