2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل «وصنعت» درخصوص سرمایه گذاری در صنایع جدیدشرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن با حصور در بازار سرمایه در صنایعی همچون واسطه گری های مالی، مواد و محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، خودرو و ساخت قطعات و… فعالیت می کند. این شرکت برنامه افزایش سرمایه را در دستور کار خود دارد. رادیو سهام با امیرتقی خان تجریشی مدیرعامل این مجموعه گفتگو کرده که آن را می خوانید.

۱- شرایط شرکت برای افزایش سرمایه چگونه است؟ آیا شرکت برنامه افزایش سرمایه دارد؟

در خصوص افزایش سرمایه برنامه های خوبی در شرکت وجود دارد، شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن افزایش سرمایه ای را برای خود ترتیب داده، با سازمان بورس نامه نگاری ها در این خصوص شده و به زودی به نتیجه خواهد رسید.

۲- نگاه شما در مورد صنعت سیمان چیست؟ آیا قصد سرمایه گذاری در این صنعت را دارید؟

در مبحث ساخت و ساز در ایران مشکلات زیادی وجود دارد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم سرمایه گذاری خود را در بخش سیمان کاهش دهیم، با این حال پرتفوی خود را از سهام سیمانی خالی نکرده ایم و در صورت حرکت رو به جلوی سیمان، سیمان فارس خوزستان را در پرتفوی خود داریم. ما فقط سهم های با نقدینگی کم خود در صنعت سیمان را فروخته ایم. باور ما این است که آن چه خریده ایم بسیار بهتر از آنچه هست که فروخته ایم.

حتما بخوانید :  كسب درآمد ٦٨ ميليارد ريالي "فملي" در دوره ٤ماهه

۳- آیا برنامه سرمایه گذاری در سایر صنایع را دارید؟

بله ما هیچگونه عقد دایمی با هیچ شرکتی نبستیم. لازم باشد این کار را هم انجام می دهیم. مسلما فرصت های سرمایه گذاری را از دست نمی دهیم اما از بلوکه کردن سرمایه خود نیز دوری می کنیم. سرمایه گذاری ما در صنایعی خواهد بود که موجب ایجاد جریان نقدینگی به شرکت شود. فرصت های سرمایه گذاری توسط شرکت رصد می شود و هیچ گونه فرصتی از دست نمی رود.

۴- صندوق بازار گردانی شرکت صنعت و معدن شکل خواهد گرفت؟ آیا این موضوع در معاملات سهام این شرکت احساس نمی شود؟

صندوق بازار گردانی صنعت و معدن را کم کم شکل خواهیم داد، سیاست بازارگردانی در شرکت وجود دارد و به یکی از شرکت های زیر مجموعه سپرده خواهد شد اما این سیاست در شرکت دنبال می شود و ما به وجود این صندوق در شرکت معتقدیم.

۵- آیا از ورود به سهامداری شرکت شیران راضی هستید؟ این سرمایه گذاری را مناسب می دانید؟

این سرمایه گذاری اخیرا صورت گرفته و سرمایه گذاری صنعت و معدن نیز به آن اعتقاد دارد. این شرکت برخلاف نیروکلر و گلوکوزان سود تقسیمی خوبی دارد و می تواند جریان نقدینگی خوبی را برای مجموعه صنعت و معدن فراهم آورد. مجموعه شیران به نظر پایدار و خوب بوده و حرکت رو به جلویی دارد. تحلیل ما از سرمایه گذاری در این شرکت بسیار مثبت بوده است.

حتما بخوانید :  تحلیل وضعیت آینده صنایع بازار سرمایه

۶- نظر شما در مورد شرکت گلوکوزان چیست؟ آیا این سرمایه گذاری را مفید می دانید؟

گلوکوزان یکی از شرکت های خوب ما است. طرح توسعه این شرکت در حال اجرایی شدن بوده و به اتمام می رسد. نگاه ما به این سرمایه گذاری یک فرصت بوده و از آن به نحو احسن استفاده خواهیم کرد. به نظر می رسد برای شرکت صنعت و معدن سوددهی داشته باشد.

۷- برنامه سرمایه گذاری جدید دارید؟

بله شرایط بازار سرمایه به شدت تغییر کرده و ما باید به فکر شیوه های نوین سرمایه گذاری باشیم. در نظر داریم تا در زمینه های مختلف و همچنین تعامل با خارجی ها فعالیت خود را آغاز کنیم، به عنوان مثال ما می توانیم برای طرح های توسعه شرکت ها صکوک ارزی منتشر کنیم، اما مسلما این طرح ها طول خواهد کشید و نیاز به برنامه ریزی و زیرساخت دارد. ضمن اینکه خوشبختانه بانک صنعت و معدن اولین پیشگام در لیزینگ هواپیما بوده و از آنجایی که ما تعامل نزدیکی با بانک داریم می توانیم در این پروژه ها مشارکت داشته باشیم. یعنی می توانیم برای چنین پروژه های دارایی محور اوراق را در بازار سرمایه منتشر نماییم. اما همان طور که گفته شد سیر بسیار طولانی ای دارد که آهسته آهسته باید صورت گیرد. مجموعه صنعت و معدن خود را برای چنین برنامه هایی آماده کرده و می کند. همچنین ما حرکت های بسیار گسترده ای را در بورس های منطقه ای و بین المللی عملیاتی کرده ایم که امیدواریم هر چه سریعتر حوزه فعالیت های ما گسترش پیدا کند.

حتما بخوانید :  بررسی عملکرد اولین اوراق خرید مسکن امسال

۸- برنامه های آتی شرکت را نام ببرید؟

از جمله برنامه های آتی شرکت می توان به افزایش سرمایه، پذیرش سمت در صندوق های سرمایه گذاری، مشارکت در تامین مالی بازار گردانی اوراق بهادار و توسعه سایر فعالیت ها اشاره کرد. همچنین مشارکت در پذیره نویسی سایر اوراق بهادار نیز اجرایی خواهد شد.

۹- در حوزه بین الملل چه فعالیت هایی را دنبال می کنید؟

از جمله این اقدامات می توان به تاسیس صندوق سرمایه گذاری خارج از ایران، سرمایه گذاری در موسسات مالی بین المللی با هدف تسهیل انتقال منابع بدهی و سرمایه ای، تشکیل شرکت تامین سرمایه بین المللی با مشارکت سرمایه گذاری اشاره کرد.

خبر انتخاب شده برای شما

زمزمه‌های حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی از چرخه قیمت‌گذاری، طبیعتا روی شرکت ها و سهام ها و صنایعی که فروش آنها به صورت صادراتی باشد- یا ریالی باشد ولی قیمت صادراتی بخورد مثل پالایشگاه ها - تاثیر گذار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.