2682, 2224, 
اکنون بهترین فرصت برای خرید طلا استReviewed by رادیو سهام on Aug 9Rating: 5.0اکنون بهترین فرصت برای خرید طلا استاکنون بهترین فرصت برای خرید طلا است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی و استراتژیست سرمایه گذاری بر این باور است که سرمایه گذاران باید از فرصت پیش آمده در پی کاهش قیمت جهانی طلا استفاده کرده و میزان ذخایر طلای خود را افزایش دهند.

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز،جان هاتهاوی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری تی ای ام در ادامه ضمن انتقاد از سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا تصریح کرد: اتخاذ سیاست های انبساطی پولی و پایین نگه داشتن نرخ بهره از سوی فدرال رزرو موجب شده است تا اقتصاد آمریکا با رشد غیر واقعی روبرو شود و این مساله در نهایت منجر به افزایش حبابی ارزش سهام در بازارهای مالی شده است.

وی افزود: ما بر این باوریم که دیدگاه فدرال رزرو درباره فعالیت های اقتصادی آمریکا هیچ ریشه ای در واقعیت های موجود ندارد و اگر فدرال رزرو قاطعانه به دنبال افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده باشد، این مساله در نهایت به ضرر ارزش سهام و اوراق قرضه خواهد بود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: به نظر من فدرال رزرو آمریکا و مقام های ارشد آن در یک دنیای رویایی زندگی می کنند و توجهی به واقعیت های اقتصادی ندارند. تحت چنین شرایطی، سرمایه گذاران تمایلی به خرید طلا و سرمایه گذاری در این بازار ندارند چرا که نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا اطمینان دارند و این مساله تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا را کاهش می دهد.

حتما بخوانید :  پیش بینی دبیر کانون انبوه سازان از آینده بازار مسکن

هاتهاوی تاکید کرد: در شرایطی که طلا توانسته است سطح روانی و حساس حمایتی ۱۲۲۰ دلاری را حفظ کند، به نظر من روند صعودی قیمت این فلز گرانبها حفظ خواهد شد. حتی در صورتی که فدرال رزرو بخواهد سیاست های سختگیرانه پولی را دنبال کند، این مساله نمی تواند فشار شدیدی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند. توصیه من به سرمایه گذاران بین المللی این است که از فرصت به وجود آمده استفاده کنند و با توجه به کاهش قیمت طلا، اقدام به خرید نمایند.

 وی در ادامه پیش بینی کرد: به نظر من ادامه سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو آمریکا در شش ماه دوم امسال موجب خواهد شد تا نوسان در بازارهای مالی به شدت افزایش یابد و این مساله فشار بر سهام و اوراق قرضه را به شدت افزایش خواهد داد و این مساله در نهایت به نفع طلا خواهد بود.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

دبیر کل بانک مرکزی از تحویل سکه‌های پیش فروش با سررسید سه ماهه از ۲۶ تیرماه خبر داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.
برچسب ها: , ,