تاریخ: ۱۰:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

2067, 
پایان شهریور، آخرین مهلت تاپیکو برای افزایش سرمایهReviewed by رادیوسهام on Aug 12Rating: 4.0پایان شهریور، آخرین مهلت تاپیکو برای افزایش سرمایهپایان شهریور، آخرین مهلت تاپیکو برای افزایش سرمایه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پایان شهریور، آخرین مهلت تاپیکو برای افزایش سرمایه

از آنجایی که اردیبهشت ماه جاری، سال مالی تاپیکو به اتمام می رسد بر همین اساس تا  پایان شهریور ماه مهلت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه را خواهد داشت. بنابراین دو  سناریو مطرح است؛ یا اینکه هر دو مجمع عادی و فوق العاده در یک روز برگزار شود و یا مجمع فوق العاده  زودتر (تا پایان مرداد ماه یا اوایل شهریور ماه) برگزار و سپس مجمع عادی سالیانه برگزار گردد.

به گزارش رادیوسهام ، ​تاپیکو بیش از ٣٠٠٠ میلیارد تومان افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامدران خواهدداشت.این افزایش سرمایه موجب اصلاح ساختار مالی تاپیکو شده و توان دریافت تسهیلات و تامین مالی را ارتقا خواهد داد.احتمالا تاپیکو طی یک ماه و نیم آینده دو مجمع فوق العاده و عادی سالیانه خواهد داشت.

امیر مهدی صبائی، مدیر پرتفولیوی هلدینگ نفت و گاز تامین در مورد وضعیت برگزاری مجمع این شرکت برای افزایش سرمایه گفت: مجوز افزایش سرمایه تاپیکو به مبلغ ٣٨٠٠ میلیارد تومان از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران صادر شد. مجمع فوق العاده در اولین فرصت ممکن برگزار و سهامداران در این خصوص تصمیم گیری خواهند کرد.

حتما بخوانید :  افزایش ۱۵ درصدی قیمت شوینده‌ها در سال جاری

وی افزود: طبق مجوز صادر شده از سوی سازمان بورس ما ۴۵روز از زمان صدور مجوز فرصت برگزاری مجمع داریم. مجوز هم روز ۱۶مرداد صادر شده و تا آخر شهریور فرصت مجمع وجود دارد.

صبائی ادامه داد: از آنجایی که اردیبهشت ماه جاری، سال مالی تاپیکو به اتمام می رسد بر همین اساس تا پایان شهریور ماه مهلت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه را خواهد داشت. بنابراین دو سناریو مطرح است؛ یا اینکه هر دو مجمع عادی و فوق العاده در یک روز برگزار شود و یا مجمع فوق العاده زودتر (تا پایان مرداد ماه یا اوایل شهریور ماه) برگزار و سپس مجمع عادی سالیانه برگزار گردد. اما تصمیم گیری نهایی نشده و در حال نهایی کردن مجمع فوق العاده هستیم.

این مقام مسئول در تاپیکو در مورد دلایل این افزایش سرمایه نیز توضیح داد: افزایش سرمایه همانطور که ذکر شده بابت جبران مخارج سرمایه ای است که در سنوات گذشته انجام داده ایم. ما در ابتدای سال ۹۳، ۸٫۵درصد از سهام هلدینگ خلیج فارس را از سازمان خصوصی سازی خریداری کردیم و در افزایش سرمایه پالایشگاه ستاره نفت خلیج فارس هم شرکت کرده ایم.

وی گفت: این افزایش سرمایه بابت جبران هزینه های این دو مورد است. همه این موارد در گزارش توجیهی افشا شده و شفاف سازی به این شکل بود که هزینه های مالی کاهش خواهد داشت. ساختار سرمایه اصلاح می شود و بخشی از بدهی ها به بخش حقوق صاحبان سهام منتقل می شود که در نامه منتشر شده در سامانه کدال اعلام کرده ایم.

حتما بخوانید :  مجامع پالایشگاه ها در موعد مقرر برگزار می شود

صبائی گفت: چنانچه کل افزایش سرمایه پیشنهادی و در یک مرحله تصویب شود، همانگونه که در گزارش توجیهی افزایش سرمایه در کدال منتشر شده، هزینه های مالی بیش از ٧٠٠ میلیارد تومان کاهش خواهد یافت.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

شرط رونمایی از نماد بانک سرمایه در بازار پایه
در هیات پذیرش برخی از نمادها به صورت دوره ای بررسی می شوند و نسبت به ماندن آن ها در بازاری که در آن قرار دارند یا انتقال آن ها به بازار دیگر تصمیم گیری می شود
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.