تاریخ: ۱۱:۴۶ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

2067, 
کیسون ورود به بازار سهام از طریق بورس تهران را هم تست می کندReviewed by رادیوسهام on Aug 12Rating: 4.0کیسون ورود به بازار سهام از طریق بورس تهران را هم تست می کندکیسون ورود به بازار سهام از طریق بورس تهران را هم تست می کند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

کیسون ورود به بازار سهام از طریق بورس تهران را هم تست می کند

نماد شرکت «کیسون» در بازار پایه فرابورس معامله می شود و به دلایل مختلف که بخش  عظیمی از آن مربوط به پروژه های افشا نشده است، در راه ورود به فرابورس با مشکل پذیرش  مواجه شده است،تا جایی که طی یک سال اخیر هنوز مشخص نشده مدیران شرکت برای  ارسال اطلاعات تعلل می کنند و یا به دلایل مختلف دیگر نمی توانند اطلاعات مورد نیاز بازار را  اعلام نمایند؟از سوی دیگر مشخص نیست که فرابورس به چه دلیلی متقائد نمی شود تا  شرکت بزرگی همچون کیسون را که صاحب برند بین المللی است، پذیرش نماید. در همین اثنا شنیده شده که شرکت می خواهد از طریق بورس تهران هم راه ورود به بازار سرمایه را امتحان کند!

به گزارش رادیوسهام ، نماد شرکت «کیسون» در بازار پایه فرابورس معامله می شود و به دلایل مختلف که بخش عظیمی از آن مربوط به پروژه های افشا نشده است، در راه ورود به فرابورس با مشکل پذیرش مواجه شده است،تا جایی که طی یک سال اخیر هنوز مشخص نشده مدیران شرکت برای ارسال اطلاعات تعلل می کنند و یا به دلایل مختلف دیگر نمی توانند اطلاعات مورد نیاز بازار را اعلام نمایند؟

حتما بخوانید :  رشد ۱۹ درصدی اکتشافات مس در سه‌ماهه نخست ۹۷

از سوی دیگر مشخص نیست که فرابورس به چه دلیلی متقائد نمی شود تا شرکت بزرگی همچون کیسون را که صاحب برند بین المللی است، پذیرش نماید. در همین اثنا شنیده شده که شرکت می خواهد از طریق بورس تهران هم راه ورود به بازار سرمایه را امتحان کند!

اسمائیل درگاهی، مدیر پذیرش بورس تهران درخصوص آخرین وضعیت ورود شرکت ها به بورس گفت: شرکت های درج شده باید تا ۶ماه آینده عرضه شوند که نزدیکترین شرکت به عرضه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش است.

وی ادامه داد: شرکت های نیروگاه جهرم، بین الملل ساختمان صنعت ملی، گروه مالی و اعتباری سینا، نفت و گاز پرشین، تولیدی چدن سازان، هلدینگ انرژی غدیر و شرکت «های وب» نیز در گروه شرکت های درج شده قرار دارند.

در گاهی با بیان این که از زمان پذیرش ، هر شرکتی ۱۲ماه زمان نیاز دارد که عرضه شود گفت: اگر شرکت هایی بخواهند در بازار بورس عرضه شوند از زمان پذیرش تا عرضه ۱۲ماه زمان نیاز دارند که اطلاعات خود را شفاف سازی کرده ، امید نامه را تکمیل کرده و مدارک باقی مانده را به سازمان ارسال نمایند.

وی گفت: اگر شرکتی در گذشته در فرابورس در خواست داده و موفق به عرضه در آن نشده است برای ورود به بورس همانند سایر شرکت های جدید الورود باید روند(پذیرش تا عرضه ) را از ابتدا تا انتها انجام دهند.

حتما بخوانید :  استقبال آپ از سرویس‌دهی به فین‌تک‌ها|رقابت در صنعت پرداخت شدید است

از این مقام مسئول در بورس پرسیدیم که شرکتی مانند کیسون می تواند چنین برنامه ای داشته باشد؟ و اساسا درخواستی از سوی این شرکت داشته اید؟ که گفت: هنوز درخواستی از سوی این شرکت نداشتیم ولی در کل هر شرکتی باید طبق آئین نامه عرضه و پذیرش بورس عمل کند تا وارد بورس شود و ما از پذیرش شرکت های جدید به طور کلی استقبال می کنیم.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

شرط رونمایی از نماد بانک سرمایه در بازار پایه
در هیات پذیرش برخی از نمادها به صورت دوره ای بررسی می شوند و نسبت به ماندن آن ها در بازاری که در آن قرار دارند یا انتقال آن ها به بازار دیگر تصمیم گیری می شود
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.