تاریخ: ۱۱:۲۷ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

2067, 
رشد ۳۳ درصدی ثالوند نسبت به سال گذشتهReviewed by رادیوسهام on Aug 12Rating: 4.0رشد ۳۳ درصدی ثالوند نسبت به سال گذشتهرشد ۳۳ درصدی ثالوند نسبت به سال گذشته
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رشد ۳۳ درصدی ثالوند نسبت به سال گذشته

نگرانی از رکود در مسکنی ها و عدم توان در تحقق بودجه ها وجود دارد ، با این حال  برخی از نمادها با عملکرد مناسب خود در وضعیت رکودی هم امیدواری را به خود نگاه داشته اند .  «ثالوند» ۱۹ درصد بازدهی را از ابتدای سال ۹۶ تا پایان معاملات روز ۱۸ مرداد ماه برای سهامداران  خود به ارمغان آورده است . این بازدهی در شرایطی رقم خورده است که سایر انبوه سازان وضعیت عملکردی مناسبی ندارند . ثالوند در ۹ ماهه خود ۱۹۲ ریال سود محقق کرده است که به نسبت سال گذشته رشد ۳۳ درصدی نشان می دهد . گفتنی است ، تخمین سودآوری سرمایه گذاری الوند برای پایان سال مالی منتهی به شهریور ۹۶ ، ۲۹۸ ریال سود است که در ۹ ماهه موفق به پوشش ۶۴ درصدی این سود شده است .

 

امکان عبور از فروش بودجه شده را داریم

به گزارش رادیوسهام ، محمودی مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در خصوص وضعیت شرکت گفت: اطلاعات فروش ثالوند کاملا شفاف بوده و به خوبی نظم در روند فروش را نشان می دهد. با وجود رکود حاکم بر بازار مسکن ، تعامل مثبتی با خریداران برقرار شده و وضعیت فروش مناسب ارزیابی می شود. با در نظر گرفتن حجم فروش تا این لحظه، چنانچه شرایط به خوبی پیش رود امکان فروش بیش از مقدار پیش بینی شده در بودجه را خواهیم داشت. بیشتر درآمد تحقق یافته امسال بابت فروش پروژه سپیده بوده است. گفتنی است ثالوند در ۹ ماهه ابتدای سال ۱۹۲ ریال سود محقق کرده که نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد رشد را نشان می دهد . سرمایه گذاری مسکن الوند برای پایان سال مالی منتهی به شهریور ۹۶ ، ۲۹۸ ریال سود تخمین زده است .

حتما بخوانید :  گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه ایران معین

نقدینگی در شرکت حفظ می شود

رونق در فروش پروژه ها را مرهون تنوع ترکیب مناسب پروژه ها میدانیم. شرکت سرمایه گذاری الوند برای تمامی اقشار و سلیقه ها املاک مسکونی در نظر گرفته و می توانیم هر نوع تقاضایی را پاسخ دهیم. همچنین تلاش شده تسویه مطالبات به تامین کنندگان مصالح ساختمانی از طریق تهاتر املاک و پروژه ها صورت گیرد و حتی المقدور نقدینگی حفظ شود. ضمن اینکه تقریبا تمامی پرسنل این مجموعه جهت بازاریابی و فروش پروژه ها هر آنچه در توان داشته اند، انجام داده اند.

عملیات احداث پروژه مسکونی سهند آغاز شده است

وی در خصوص پروژه های جدید گفت : با فروش یا پیش فروش پروژه های فعلی، پروژه های جدید هم آغاز خواهد شد. به تازگی نیز عملیات احداث پروژه مسکونی سهند شروع شده و اواخر سال ۹۷ این پروژه به مرحله پیش فروش خواهد رسید. با توجه به موجودی پروژه های تکمیل شده شرکت، روند درآمد شرکت صعودی بوده و پیش بینی می کنیم در سال آینده سودآوری ثالوند بیش از سال جاری باشد.

رشد قیمت فولاد ، قیمت واحدهای ساختمانی را گران می کند

محمودی در خصوص قیمت فولاد و تاثیر آن بر صنعت ساختمان  گفت : افزایش قیمت فولاد ساختمانی و بعضی دیگر از مصالح، بر صورت های سال مالی جاری اثری نخواهد داشت. رشد قیمت فولاد روی بهای تمام شده پروژه هایی که عملیات احداث آنها به تازگی آغاز شده و کمتر از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، اثرگذار خواهد بود. البته در صورتی که بهای تمام شده ساختمان افزایش یابد، قیمت های فروش هم تغییر کرده و با گران کردن پروژه های آماده فروش، نگرانی بابت افت سودآوری نخواهیم داشت.

حتما بخوانید :  افزایش ۱۵ درصدی قیمت شوینده‌ها در سال جاری

کاهش نرخ سود بانکی سبب ورود بخشی از نقدینگی به بازار مسکن خواهد شد

وی در خصوص وضعیت بانک ها و تاثیر آن بر گروه ساختمانی عنوان کرد  :  پس از مشکلاتی که در برخی موسسات مالی و اعتباری به وجود آمد، نقدینگی بیشتری به بازار مسکن تزریق شد و در طول یک ماه گذشته، افزایش حجم تقاضای مسکن محسوس بوده است. این موضوع بر روند فروش واحدهای ثالوند هم موثر بوده است. به اعتقاد من کاهش نرخ سود بانکی، به حرکت بخشی از پول از بانک ها به بازار مسکن منتج خواهد شد. علاوه بر این اگر مدت بازپرداخت تسهیلات خرید مسکن افزایش یابد، شرایط برای خریداران تسهیل خواهد کرد. این موضوع هم در صورت قطعیت، آثار مثبتی در پی خواهد داشت.

رونق مسکن با شیب ملایم

با در نظر گرفتن کلیه شرایط، به نظر می رسد به تدریج شاهد رونق بازار مسکن با شیب ملایم خواهیم بود. مشروط بر آنکه تقاضای هیجانی از عرضه پیشی نگیرد و باعث رشد قیمت مسکن نشود.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

شرط رونمایی از نماد بانک سرمایه در بازار پایه
در هیات پذیرش برخی از نمادها به صورت دوره ای بررسی می شوند و نسبت به ماندن آن ها در بازاری که در آن قرار دارند یا انتقال آن ها به بازار دیگر تصمیم گیری می شود
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.