تاریخ: ۱۲:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

2067, 
تحلیل مدیرمالی ثرود از ساختمانی هاReviewed by رادیوسهام on Aug 13Rating: 4.0تحلیل مدیرمالی ثرود از ساختمانی هاتحلیل مدیرمالی ثرود از ساختمانی ها
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

تحلیل مدیرمالی ثرود از ساختمانی ها

اغلب نمادهای انبوه ساز ظرف چند سال اخیر علی رغم آنکه نمادهای کوچکی بودند اما با کاهش شدید قیمت مواجه شده اند . در شرایطی که نهاده های تولید مسکن در حال گران شدن است حجم معاملات به شکل محسوسی افزایش یافته است و به نظر بتوان به رونق  بازار مسکن در فصل های پیش روی امیدوار بود.

 

۳ ماهه پایانی سال مسکن رونق می گیرد

به گزارش رادیوسهام ، مجید حسین زاده مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود در خصوص وضعیت بازار مسکن گفت: وضعیت بازار مسکن رو به بهبود است و به نظر می رسد مسکن، به تدریج در حال خروج از رکود  باشد.

قیمت برخی عوامل تولید همچون میلگرد و فولاد ساختمانی و… افزایش یافته و این افزایش قیمت ها، بر بهای تمام شده ساخت و ساز موثر خواهد بود؛ با این شرایط در سال آینده بهای تمام شده مسکن افزایش تقریبا ۱۵ درصدی خواهد داشت.

هر چند هنوز بازار مسکن کشش افزایش قیمت را نداشته و تغییری در قیمت فروش رخ نداده؛ اما انتظار افزایش قیمت مسکن سبب افزایش محسوس تقاضای مسکن شود . نکته قابل توجه آنکه  حجم معاملات بیشتر شده است. عمده خریداران جدید، مسکن را به عنوان کالای سرمایه ای خریداری می کنند.به نظر می رسد در ۳ ماهه پایانی سال شاهد اوج گرفتن تقاضا و رونق بازار مسکن خواهیم بود.

حتما بخوانید :  مهمترین دلایل کاهش سود ولصنم

امیدواریم بودجه های فعلی محقق شود

حسین زاده در خصوص بودجه های فعلی ساختمانی ها و احتمال تعدیل مثبت آنها  گفت : شرکت های ساختمانی پروژه هایی جهت عرضه دارند که با رونق بازار، فروش آنها تسریع خواهد شد. ورود به پروژه های جدید مستلزم در اختیار داشتن نقدینگی کافی است و تا فروش پروژه های قبلی محقق نشده ، این کمبود نقدینگی برطرف نخواهد شد. بدون شک با فروش پروژه ها، انبوه سازان برای انجام پروژه های جدید اقدام خواهند نمود. «ثرود» نیز در صورت تحقق فروش های پیش بینی شده، جهت اجرای پروژه های جدید اقدام می کند و اینک نیز پیگیر یافتن زمین مناسب برای پروژه های بعدی هستیم. فعلا نمی توان انتظار تعدیل مثبت در بودجه ساختمانی ها داشت ولی امیدواریم بودجه های فعلی محقق گردد.

کاهش بهره بانکی خبر خوش برای ساختمانی ها

این کارشناس بازار مسکن در ادامه اظهار داشت: نرخ هزینه های مالی شرکت های ساختمانی حدود ۱۸ درصد است و در صورت کاهش نرخ بهره تسهیلات بانکی، هزینه های مالی شرکت ها کاهش یافته و آثار آن نیز در بودجه ها نمایان گردد. این تاثیر بستگی به میزان کاهش نرخ بهره داشته و می تواند روی EPS با اهمیت باشد.

منبع: بورس۷

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.