تاریخ: ۱۴:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

2067, 
۴۶ درصد تعدیل مثبت برای پارسانReviewed by رادیوسهام on Aug 13Rating: 4.0 ۴۶ درصد تعدیل مثبت برای پارسان ۴۶ درصد تعدیل مثبت برای پارسان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 ۴۶ درصد تعدیل مثبت برای پارسان

گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در نماد «پارسان» در اصلاحیه تخمین خود از سودآوری  پایان سال مالی منتهی به پایان شهریور ۹۶ ، با تعدیل مثبت ۴۶ درصدی ، ۲ هزار و ۱۸۹ میلیارد  و ۴۰۹ میلیون تومان سود خالص پیش بینی کرده است . گفتنی است پیش از این پارسان ،  یک هزار و ۵۰۱ میلیارد تومان سود خالص برای پایان سال مالی ۹۶ تخمین زده بود .

 

به گزارش رادیوسهام ، بر این اساس تخمین سودآوری ، هر سهم پارسان از ۳۷۰ به ۵۴۱ ریال افزایش یافته است .

پارسان دلایل تغییر تخمین سودآوری خود را اینگونه بیان کرده است :

۱- در جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۳۰/۱۰/۱۳۹۵ شرکت، افزایش سرمایه از مبلغ ۵۰۰ر۴۰ میلیارد ریال به مبلغ ۵۰۰ر۴۷ میلیارد ریال در اختیار هیئت مدیره قرار گرفته است. با توجه به اینکه زمان برگزاری جلسه هیئت مدیره در حال حاضر مشخص نمی باشد، امکان تعیین اینکه افزایش سرمایه مزبور تا زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۳۹۶ به ثبت خواهد رسید یا خیر، وجود ندارد. به همین دلیل در حال حاضر این پیش بینی با تعداد سهام فعلی شرکت منتشر شده است و به محض تشکیل جلسه هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه و روشن شدن زمان تقریبی ثبت افزایش سرمایه، در صورت لزوم بودجه اصلاحی از این بابت انتشار خواهد یافت.

حتما بخوانید :  مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آرمان فردا برگزار می شود

۲- در تاریخ ۱۸/۰۵/۱۳۹۶، تعداد ۳۱۹ر۲۲۸ر۲۸۳ سهم از سهام شرکت پتروشیمی مارون از طریق بازار دوم فرابورس ایران با قیمت هر سهم ۰۰۰ر۳۳ ریال به فروش رسیده است و از این بابت ۰۳۴ر۸ میلیارد ریال سود شناسایی شده است و به همین دلیل این اطلاعیه مجددا  تهیه شده و انتشار یافته است.

همچنین پارسان بدون تغییر سود خالص محقق شده خود ، در گزارش ۹ ماهه قبلی که یک هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان بود ، در خصوص اطلاعات واقعی خود ذکر کرده است :

۱- بر اساس نظر حسابرس شرکت، سود حاصل از سرمایه گذاری در سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس به مبلغ ۷۹۸ر۱۴۷ میلیون ریال، به عنوان یکی از شرکتهای وابسته در تاریخ ۲۹/۱۲/۱۳۹۴ شناسایی گردیده است. (قبلا  در تاریخ برگزاری مجمع یعنی ۳۰/۰۴/۱۳۹۵ شناسایی شده بود.) و به همین دلیل اقلام مربوط به دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۱/۰۳/۱۳۹۵ تغییر کرده است.

۲- بر اساس استاندارد حسابداری شماره ۱۵ (با عنوان سرمایه گذاریها)، از آنجا که تاریخ تحصیل سهام شرکت پالایش نفت بندر عباس دی ماه ۱۳۹۴ می باشد، تنها به میزان سود سال ۹۴ (هر سهم ۶۳ ریال) قابلیت شناسایی به عنوان درآمد حاصل از سرمایه گذاری وجود دارد و مابه التفاوت سود تقسیمی (هر سهم ۲۰۰ ریال) و سود هر سهم به عنوان بازیافت بهای تمام شده سرمایه گذاری می باشد.(۴۰۲ر۳۲۱=۰۰۰ر۰۰۰ر۱/(۶۳-۲۰۰)*۰۰۰ر۰۰۰ر۳۴۶ر۲)

حتما بخوانید :  مهمترین دلایل کاهش سود ولصنم

گفتنی است پارسان که در سال ۹۵ زیان بیش از ۱۷ درصدی را به سهامدارن خود تحمیل کرده بود ، از ابتدای سال ۹۶ تا پیش از توقف نماد بابت تعدیل درآمد ، یک درصد بازدهی را عاید سهامداران خود کرده بود .

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

فجر از افزایش ۱۵۲ درصدی سود خبر داد
فجر با سرمایه معادل ۸۵۸ هزار میلیون ریال در سه ماه ابتدایی امسال ۱۵۲ ریال سود شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشت.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.