2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مشاور مدیرعامل «بمیلا» درخصوص تلاش ها برای ورود به بازار بالاترصنعت فولاد در سال ۹۵ در زمینه تولید محصولات فولادی نسبت به سال ۹۴ با رشد ۴ درصدی خود به رقم ۱۸٫۱ میلیون تن و در زمینه تولیدات فولاد خام با رشد ۱۱ درصدی به رقم ۱۸٫۴ میلیون تن رسید. قیمت آهن الات در بازار داخلی در شش ماهه اول سال ۹۵ نزولی بوده و قیمت در مقاطعی از اردیبهشت تا مهر ماه به شدت شروع به نزول کرد. شرکت های فعال در حوزه بازرگانی همانند توسعه بازرگانی اهن و فولاد میلاد نیز تحت تاثیر این موضوع بودند. رادیوسهام با امیری مشاور مدیرعامل شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد گفتگو کرده که آن را می خوانید.

۱- آیا شرکت آهن و فولاد میلاد تصمیم بر افزایش سرمایه دارد؟

بله در آینده ای نزدیک و در سال جاری تصمیم بر اجرایی شدن افزایش سرمایه داریم و ما در نظر داریم تا هر چه سریعتر افزایش سرمایه ای را برای شرکت ترتیب دهیم تا از این طریق اقدام به تامین مالی و افزایش سرمایه در گردش نماییم که به احتمال زیاد از محل آورده نقدی و مطالبات باشد. اما هنوز در مورد میزان و درصد آن و حتی محل آن نمی توان به طور قطعی سخن گفت. به زودی اطلاعات کافی و دقیق از طریق سامانه کدال منتشر خواهد شد.

۲- در مورد وضعیت شرکت نفت میلاد پارس توضیح دهید؟

این شرکت به دلیل ابهاماتی که دارد مجمع عادی سالانه اش به تنفس خورد. این مجمع در آینده ای نزدیک پس از رفع ابهام در صورت های مالی برگزار خواهد شد. قطعا تصمیم افزایش سرمایه شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد نیز به این شرکت کمک خواهد کرد.

حتما بخوانید :  "پاکشو" برای هر سهم سود 85 تومانی شناسایی کرد

۳- آیا فروش این شرکت در صورت های تلفیق شرکت اصلی لحاظ شده و پیش بینی سال ۹۶ تحت تاثیر اقلام این شرکت نیز هست؟

همان طور که گفته شد به دلیل پاره ای از ابهامات، تاثیر این شرکت بر شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد در نظر گرفته نشده است. قطعا با رفع ابهام موجود این موضوع و فروش آن بر شرکت اصلی تاثیر خواهد گذاشت و باید اصلاحیه نیز اعمال شود.

۴- برنامه شرکت برای خروج از بازار توافقی چیست؟ این برنامه به چه صورت دنبال می شود؟

شرکت در نظر دارد تا هر چه سریعتر از بازار توافقی خارج شده و به بازار بالاتر وارد شود. در سال جاری با مشورت مدیران و سازمان بورس همچنین در نظر گرفتن تمامی شرایط لازم این موضوع دنبال خواهد شد. مسلما این مساله و عملیاتی شدن آن به نفع سهامداران و شرکت خواهد بود. تمام تلاش شرکت بر این است که این ورود در سال جاری عملیاتی شود.

۵- چه برآوردی از جریان نقدینگی شرکت توسعه بازرگانی میلاد دارید؟

قیمت جهانی آهن در حال رشد بوده و ما باید این موضوع را در نظر بگیریم. در روند سه ماهه سال جاری شرایط مناسب و سودآوری بوده است. این سه ماهه رقمی در حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان گردش نقدینگی دارد که ناشی از فروش است. پیش بینی می شود این روند در ادامه سال جاری نیز ادامه داشته باشد به گونه ای که ما شاهد ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیارد تومان جریان نقدینگی تا پایان سال باشیم. این موضوع به نیز به معنای کسب سود بوده و امسال سال خوبی برای مجموعه میلاد خواهد بود.

حتما بخوانید :  برگزاري ١١ مجمع بانكي از ٢١ بانك حاضر در بورس

۶- آیا شرکت پرتفوی سرمایه گذاری خود را اصلاح خواهد کرد؟

بله شرکت در نظر دارد تا در سال جاری پرتفوی سرمایه گذاری بورسی و  غیر بورسی خود را مورد بازنگری قرار دهد تا از این طریق بازدهی مناسب را کسب و سود نیز ایجاد کند. این تیم نیاز به تحلیل گران خبره و با تجربه دارد که برای تشکیل این تیم گام هایی برداشته خواهد شد. لازم به ذکر است که حتی در صنایع سرمایه گذاری شده نیز بازنگری صورت خواهد گرفت.

۷- مانده مطالبات شرکت چه اندازه بوده و برای آن چه تصمیمی دارید؟

مانده مطالات شرکت به اندازه حدود ۱۲ میلیارد تومان گزارش شده که ۲ میلیارد آن چند روز گذشته نیز تسویه شد. شفاف سازی کامل درباره این مساله در سال ۹۶ صورت خواهد گرفت و به زودی جزییات آن در سامانه کدال منتشر خواهد شد.

۸- برای زیان دهی شرکت اصلی چه برنامه ای دارید؟

بودجه سال ۹۶ به گونه ای پیش بینی شده که این موضوع رفع شود. شرکت در نظر دارد تا با فعالیت خود در حوزه آهن و فولاد این مشکل را رفع کند.

۹- قسمت عمده ای از درآمد حاصل از فروش سرمایه گذاری ها در شرکت ارزش آفرینان میلاد از چه محلی بوده؟ گویا این رقم در موعد مقرر تسویه نشده است. در این مورد توضیح دهید؟

این درآمد بابت فروش تعدادی از سهام شرکت بازرگانی آهن و فولاد میلاد بوده که قرار بر این بوده قبل از پایان سال ۹۵ این تسویه به طور کامل صورت پذیرد اما نشد. ولی در سال جاری و طی ماه های فروردین و اردیبهشت این تسویه انجام شد و مشکلی از این ناحیه وجود ندارد.

حتما بخوانید :  انعقاد قرارداد جدید در «ذوب»

۱۰- اهداف و برنامه های آتی شرکت توسعه بازرگانی و آهن و فولاد میلاد را نام ببرید؟

از جمله این اهداف می توان به معاملات حداکثری در حوزه آهن و فولاد و افزایش حجم معاملات، استفاده بهینه از منابع در اختیار شرکت گروه، تعیین و تکلیف مطالبات معوق شرکت و وصول آن ها و استفاده از کلیه ابزارهای در اختیار، افزایش درآمد با بهینه سازی سبد سرمایه گذاری ها، مدیریت دارایی ها و مدیریت هزینه ها اشاره کرد. ضمن اینکه شرکت در نظر دارد تا به تامین و توازن منابع ریالی جهت طرح ها و نیازهای جاری شرکت اقدام کند. همچنین طرح توجیهی افزایش سرمایه به منظور متناسب سازی ساختار سرمایه نیز طراحی خواهد شد.

خبر انتخاب شده برای شما

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه و رونق بخشی این بازار دسترسی شاخص به ۳۰۰ هزار واحد را دور از انتظار نکرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.