تاریخ: ۱۹:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

2067, 
رشد قیمت ۸۹۷ درصدی تشتاد از ابتدای سالReviewed by رادیوسهام on Aug 19Rating: 4.0رشد قیمت ۸۹۷ درصدی تشتاد از ابتدای سال رشد قیمت ۸۹۷ درصدی تشتاد از ابتدای سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رشد قیمت ۸۹۷ درصدی تشتاد از ابتدای سال

شرکت صنایع تولیدی اشتاد ایران در نماد «تشتاد» که در تابلوی ج بازار پایه فرابورس معامله می شود از ابتدای  سال جاری تا پایان معاملات امروز ۲۸ مرداد ماه به بازدهی فوق تصور ۸۹۷ درصدی دست پیدا کرده است .  ارزش بازار «تشتاد» در حالی به فراتر از ۲۴۰ میلیارد تومان رسیده است که ارزش بازار «خمحرکه»  ( سهامدار ۹۵ درصدی تشتاد ) در حدود ۲۲۰ میلیارد تومان است .

درصد پایین سهام شناور علت رشد قیمت سهم

به گزارش رادیوسهام ، ولدی مدیر مالی شرکت تولیدی اشتاد ایران در این خصوص گفت: به رغم شفاف سازی صورت گرفته، باز هم رشد قیمت سهم ادامه داشته است. دلیل افزایش قیمت سهم، شناور پایین سهم و بازی برخی سهامداران خرد بر روی این سهم بوده است.

خمحرکه برای عرضه ، نیاز به مجوز ایران خودرو دارد

سهامدار عمده این شرکت، نیرومحرکه است و برای عرضه سهم نیاز به دریافت مجوز از ایران خودرو دارد. از این رو، عرضه ای از سوی سهامدار عمده صورت نگرفته و همین موضوع، فرصتی برای عده ای فراهم کرده تا قیمت سهم را بالا برند.

حتما بخوانید :  برنامه آینده ذوب‌آهن اصفهان از زبان مدیرعامل جدید

رشد قیمت سهم منطقی نیست

افزایش قیمت سهم توجیه منطقی ندارد. هیچ گونه افزایش تولیدی در شرکت انجام نشده و اتفاق اثرگذاری هم رخ نداده است. وضعیت نقدینگی شرکت نیز چندان مناسب نمی باشد.

وی در خاتمه تصریح کرد: به نظر میرسد اگر امکان معاملات آنلاین برخی سهم ها وجود نداشته باشد، معاملات روند منطقی تری به خود گیرد.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص کل بورس در هفته پایانی بهار امسال با ۹۷۲۷ واحد افزایش معادل ۹.۸ درصد رشد کرد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.