2681, 2224, 
بهای طلا تثبیت شدReviewed by رادیوسهام on Aug 21Rating: 4.0بهای طلا تثبیت شدبهای طلا تثبیت شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بهای طلا تثبیت شد

قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز تغییر چندانی نداشته و از بالاترین سطح قیمتی در ۹ ماه اخیر فاصله گرفت.

به گزارش رادیوسهام ،  قیمت جهانی طلا که روز جمعه برای لحظاتی تحت تأثیر نگرانی های سیاسی و افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری به بیش از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسیده و سپس کاهش یافته بود، امروز دوشنبه با تغییر چندانی روبرو نشد.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز به ۱۲۸۵ دلار رسیده که نسبت به روز جمعه تغییر چندانی نداشته است. قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به بالاترین سطح در ۹ ماه اخیر رسیده است.

شاخص ارزش دلار در بازارهای آسیایی در آغاز مبادلات امروز با افزایش روبرو شده است. ارزش دلار روز جمعه به پایین ترین سطح خود در برابر ین ژاپن در ۴ ماه اخیر رسیده بود.

این گزارش افزود: تغییرات گسترده در کاخ سفید و برکناری استیو بنون استراتژیست ارشد ترامپ، نگرانی های زیادی را نسبت به وضعیت آینده سیاست های مالی و اقتصادی دولت آمریکا به وجود آورده است.

فدرال رزرو نیویورک روز جمعه در گزارشی پیش بینی خود نسبت به رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال را به بیش از ۲ درصد افزایش داده است. انتشار آمارهای مثبت مربوط به خرده فروشی، تولیدات صنعتی تاثیر زیادی بر بهبود رشداقتصادی آمریکا داشته است.

حتما بخوانید :  خبری خوش از جنس پرداخت وام برای بازنشستگان

البته هنوز نگرانی های زیادی در این خصوص وجود دارد که دولت ترامپ چگونه می خواهد برنامه ها و سیاست های محرک مالی و اقتصادی خود را در کنگره و سنا به تصویب برساند.

شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز با افزایش روبرو شده است. نگرانی های مربوط به وضعیت نرخ تورم در آمریکا نیز موجب شده تا شک و تردیدهای زیادی درباره افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال مطرخ شود. فدرال رزرو از ابتدای امسال تاکنون ۲ بار نرخ بهره را افزایش داده است.

رشد تقاضای داخلی موجب شده است تا قیمت طلا در بازار هند با افزایش چشمگیری روبرو شود.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰.۴۸ درصد افزایش به بیش از ۷۹۹ تن رسیده است.

به نظر می رسد طی روزهای آینده قیمت طلا تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا بریتانیا منطقه یورو قرار خواهد داشت. برگزاری نشست سالیانه جکسون هول با حضور روسای بانک های مرکزی بزرگ جهان نیز عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلاخواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جان

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.