2682, 2224, 
منتظر رونق در بازار طلا باشیم؟Reviewed by رادیو سهام on Aug 22Rating: 5.0منتظر رونق در بازار طلا باشیم؟منتظر رونق در بازار طلا باشیم؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سرمایه گذاران بین المللی اکنون این سئوال را مطرح می کنند که آیا بازار طلا در حال ورود به یک دوره رونق و درخشش است یا افزایش قیمت طلا در ماه های اخیر تنها یک روند گذرا و موقتی است. منتظر رونق در بازار طلا باشیم؟

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ هیون،برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که طلا می تواند به روند صعودی خود ادامه دهد ولی از سوی دیگر گروه دیگری از کارشناسان معتقدند که برخی عوامل می تواند مانع از ادامه روند صعودی قیمت طلا شود.

این گزارش افزود: طلا برای ادامه روند افزایشی خود طی ماه های آینده باید سطح مقاومتی ۱۳۳۰ دلاری را بشکند، اگر این سطح مقاومتی شکسته شود قیمت طلا به زودی تا ۱۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

به نظر می رسد طلا برای شکستن سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری در کوتاه مدت با چالش های زیادی روبرو است. قیمت طلا روز جمعه تحت تاثیر تشدید تنش های سیاسی بین المللی و کاهش ارزش دلار برای نخستین بار در ۹ ماه اخیر به بیش از ۱۳۰۰ دلار رسید ولی در پایان مبادلات روز جمعه بار دیگر با کاهش روبرو شد و به کانال ۱۲۰۰ دلاری بازگشت.

حتما بخوانید :  امور مربوط به سهام عدالت اموات متوقف شد

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در ماه های آینده به شدت تحت تاثیر سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قرار خواهد داشت. از سوی دیگر وضعیت تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع داخلی آمریکا و بحران در شبه جزیره کره نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی باشد.

از سوی دیگر به نظر می رسد کاهش احتمالی شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز عامل مثبتی برای نوسانات قیمت طلا باشد. شاخص سهام در بازارهای بین المللی طی ماه های اخیر تحت تاثیر وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای کاهش مالیات ها و افزایش سرمایه گذاری های زیرساختی با رشد فزاینده و چشمگیری روبرو شده است.

البته شک و تردیدهای زیادی نسبت به توانایی ترامپ برای عمل به این وعده ها به وجود آمده است که می تواند فشار زیادی را بر شاخص سهام وارد کند.

پیش بینی می شود ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت و این عامل نیز تاثیر منفی زیادی بر ارزش دلار خواهد داشت.

منبع: سایت طلا

همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.