تاریخ: ۱۴:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

2067, 
توضیحات مدیر عامل شلعاب پیرامون افت ۱۱ درصدی سودReviewed by رادیوسهام on Aug 23Rating: 4.0توضیحات مدیر عامل شلعاب پیرامون افت ۱۱ درصدی سودتوضیحات مدیر عامل شلعاب پیرامون افت ۱۱ درصدی سود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

توضیحات مدیر عامل شلعاب پیرامون افت ۱۱ درصدی سود

مدیر عامل شرکت لعابیران دلایل تعدیل منفی ۱۱ درصدی سود در دوره عملکرد نیمه اول سال  مالی ۹۶ را تشریح کرد.

به گزارش رادیوسهام ، جعفر بیرالوند مدیر عامل شرکت ۸۴۰ میلیارد ریالی لعابیران دلایل کاهش ۱۱ درصدی سود و تعدیل سود ۳۲۳ ریالی به ۲۸۶ ریالی در گزارش عملکرد شش ماهه نخست سال مالی ۹۶ نسبت به گزارش قبلی را توضیح داد.

این مقام مسئول در نامه شفاف سازی منتشر شده روی سامانه کدال تغییرات در تعرفه های گمرکی و وضع عوارض ۲٫۰۰۰ ریالی به واردات روغن خام از فروردین ماه سال جاری و همچنین افزایش قیمت های جهانی روغن خام را از جمله دلایل اصلی افزایش بهای تمام شده کالای فروش رفته و کاهش سود پیش بینی شده “شلعاب” در بودجه مالی بر اساس عملکرد نیمه اول سال مالی ۹۶ برشمرد.

مدیر عامل شرکت لعابیران همچنین به مفروضات بودجه دوره عملکرد مذکور نیز اشاره کرد و عنوان کرد که با توجه به افزایش قیمت تمام شده ناشی از قیمت های جهانی روغن خام و تعرفه های واردات روغن درخواست افزایش قیمت مجصولات به سازمان حمایت از مصرف کنندگان ارایه شده که در حال بررسی نهایی است. بر این اساس، شرکت با فرض افزایش ۱۰ درصدی  قیمت های روغن جامد، رشد پنج درصدی نرخ فروش روغن های مایع از اول شهریور ماه و نیز کاهش تخفیفات اعطایی تحقق درآمد فروش را پیش بینی کرده است. علاوه بر این، مبنای پیش بینی قیمت روغن خام نرخ های جهانی تیر ماه بوده که با توجه به فصل برداشت دانه های روغنی قیمت ها نسبت به شش ماهه اول کاهش یافته است.

حتما بخوانید :  بازدهی بورس در عرض چهار روز دورقمی شد

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص کل بورس در هفته پایانی بهار امسال با ۹۷۲۷ واحد افزایش معادل ۹.۸ درصد رشد کرد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.