2682, 2224, 
نگرانی‌ها قیمت دلار و ین ژاپن را افزایش دادReviewed by رادیوسهام on Aug 23Rating: 4.0نگرانی‌ها قیمت دلار و ین ژاپن را افزایش داد نگرانی‌ها قیمت دلار و ین ژاپن را افزایش داد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

نگرانی‌ها قیمت دلار و ین ژاپن را افزایش داد

خط و نشان های تازه ترامپ درباره تامین بودجه برای ساخت دیوار مرزی مکزیک باز هم موجب  نگرانی سرمایه گذاران شد و قیمت دلار و ین ژاپن را افزایش داد.

 

به گزارش  رادبوسهام ، پس از این که رییس‌جمهور آمریکا، ترامپ تهدید کرد درصورتی‌که بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی پیشنهادی او با مکزیک، تامین نشود فعالیت‌های دولت را تعطیل می‌کند، ارزش طلا و ین ژاپن به عنوان بهشت امن سرمایه‌گذاران‌، جهش کرد.

ترامپ در گردهمایی آریزونا گفت: حتی اگر مجبور شویم فعالیت‌های دولت خود را تعطیل کنیم، ما آن دیوار را خواهیم ساخت.

این باعث شد که ارزش ین، به عنوان پول امن، بالا برود و نرخ برابری دلار به ۱۰۹.۳۴ ین کاهش یابد. قبل از سخنان ترامپ نرخ برابری دلار ۱۰۹.۸۲ بود.

شاخص طلا، اسپات‌گلد، هم صعود کرد و از ۱۲۸۲.۹۴ دلار در قبل از سخنرانی ترامپ به ۱۲۸۶.۷۲ دلار رسید.

شاخص دلار که این پول سبز را در برابر سبدی از ارزهای مهم ارزیابی می‌کند، هم موقعیت خود را از دست داد و از ۹۳.۶۱۹ به ۹۳.۴۶۸ سقوط کرد.

حتما بخوانید :  علت پرش قیمت مسکن | مسوولان بخش مسکن در مجلس شرح دادند

اگر کنگره تا ضرب‌العجل ۳۰ سپتامبر برسر تامین بودجه به توافقی نرسند تا ترامپ آن را امضا کند و به قانون تبدیل کند، فعالیت‌های دولت تعطیل می‌شود.

دموکرات‌های کنگره به وضوح بیان کرده‌اند که از طرح بودجه‌ای که شامل تامین مالی آن دیوار باشد، حمایت نخواهند کرد. تخمین‌ها نشان ‌می‌دهد هزینه این دیوار مرزی ۲۰۰۰ مایلی بین ۱۰ میلیارد دلار تا ۴۰ میلیارد دلار خواهد شد.

اکثریت جمهوری‌خواه کنگره برای باز نگه داشتن دولت به رای احزاب اقلیت نیاز خواهند داشت.

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران از کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو در چند روز اخیر خبر داد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.