2682, 2224, 
تازه‌ترین نظرسنجی کارشناسان درباره قیمت طلاReviewed by رادیو سهام on Aug 26Rating: 5.0تازه‌ترین نظرسنجی کارشناسان درباره قیمت طلاتازه‌ترین نظرسنجی کارشناسان درباره قیمت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز حاکی است که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بر این باورند که ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا و نگرانی نسبت به سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا موجب تقویت قیمت جهانی طلا در روزهای آینده خواهد شد. تازه‌ترین نظرسنجی کارشناسان درباره قیمت طلا

به گزارش رادیو سهام،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،بر اساس این گزارش در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست جکسون هول و روشن شدن وضعیت سیاست های پولی و نرخ بهره بودند، وی ترجیح داده است تا درباره مساله قانونگذاری در فدرال رزرو به جای سیاست های پولی صحبت کند.

در نظرسنجی این هفته ۱۵ کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کردند که از این تعداد ۱۱ نفر معادل ۷۳ درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند. ۲ نفر معادل ۱۳ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و دو نفر دیگر نیز اعلام کردند قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.

حتما بخوانید :  ۸۰ درصد نقدینگی، ناشی از سود بالای بانکی است

در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران و فعالان بین المللی نیز ۷۸۸ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۳۷۵ نفر معادل ۴۸ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آتی افزایش خواهد یافت، ۳۴۰ نفر دیگر معادل ۴۳ درصد اعلام کردند قیمت طلا کاهش خواهد داشت و ۷۱ نفر معادل ۹ درصد نیز تاکید کرده اند قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

در نظرسنجی هفته گذشته ۷۸ درصد کارشناسان اقتصادی و ۶۵ درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون ۶۳ درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و ۶۱ درصد پیش بینی های سرمایه گذاران بین المللی درباره قیمت طلا درست بوده است.

سین لاسک تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه والش تریدینگ تاکید کرد: کاهش ارزش دلار و نگرانی نسبت به سیاست های پولی فدرال رزرو موجب خواهد شد تا قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو شود.

وی افزود: در آستانه روز کارگر پیش بینی می شود تقاضا برای طلا در بازارهای بین المللی با افزایش روبرو خواهد شد. رشد تقاضای فصلی نیز می تواند به نفع قیمت جهانی طلا باشد.

در حالی که جانت یلن در سخنرانی اخیر خود اشاره ای به وضعیت نرخ بهره نکرده است ولی رابرت کاپلان رئیس فدرال رزرو دالاس تاکید کرده است که سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا باید برای افزایش بیشتر نرخ بهره، صبر کنند.

حتما بخوانید :  پیش بینی آینده قیمت طلا به روایت رییس اتاق بازرگانی شیراز

منبع: سایت طلا

 

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.