2682, 2224, 
تحلیل شرایط موجود بازار ارز و پیش بینی نوسانات آنReviewed by رادیو سهام on Aug 28Rating: 5.0تحلیل شرایط موجود بازار ارز و پیش بینی نوسانات آنتحلیل شرایط موجود بازار ارز و پیش بینی نوسانات آن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

کامران ندری تحلیلگر بازار ارز گفت: نوسانات قیمت در تمامی بازارها اتفاق می افتد منتها نوسانات در بازار ارز به نسبت سایر بازارها قدری بیشتر است. تحلیل شرایط موجود بازار ارز و پیش بینی نوسانات آن

به گزارش رادیو سهام ،وی اظهارداشت: بانک مرکزی باید ذخایر کافی برای مدیریت نوسانات در اختیار داشته باشد.

 کارشناس بازار ارز با بیان اینکه در حال حاضر ذخایر به اندازه کافی در بانک مرکزی وجود دارد ، گفت : مدیریت صحیح در بازار ارز می تواند نگرانی های جامعه را نسبت به نوسانات کوتاه مدت نرخ ارز رفع کند مگر اینکه شوکی فراتر از این نوسانات در اقتصاد رخ دهد.

وی افزود: هر چند امروز روابط ایران با دنیا روی مدار عادی قرار گرفته ولی هنوز به سطحی از روابط که در گذشته وجود داشت و امکان اینکه ایران بتواند از امکانات مالی دنیا برای تنظیم بازار ارز خود استفاده کند، فراهم نشده است و امکان دارد شوک های جدی برای کشور نگرانی و مشکل آفرین باشد.

ندری در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط موجود وضعیت بازار ارز کشور را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: خوشبختانه در وضعیت فعلی بازار نوسان چندانی ندارد بلکه روی ریل ثبات قرار گرفته است.

حتما بخوانید :  واکنش مجلس به طرح تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن

وی  اظهار داشت: وقتی اقتصاد دچار شوک می شود تقاضا برای ارز به شدت افزایش پیدا می کند بنابراین اگر بانک مرکزی بتواند سیاست های ارتباطی مناسبی با فعالان اقتصادی داشته باشد و در عین حال با شفافیت لازم نسبت به ذخایر ارزی اقدام کند بدون شک این حرکت ضمن اعتمادسازی به اظهارات مسئولان و مقامات بانک مرکزی می تواند در جلوگیری از التهاب های شدید بازار بسیار نقش آفرین باشد.

این کارشناس بازار ارز یادآور شد :  در چنین شرایطی بانک مرکزی باید بتواند بستر اطمینان و اعتماد لازم را برای فعالان اقتصادی فراهم و در برابر فعالان اقتصادی بایستی به اظهارات و نظرات مقامات بانک اعتماد کنند.

منبع: صدا و سیما

خبر انتخاب شده برای شما

مقصر نابسامانی بازار اجاره مسکن کیست؟
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کلیت طرح تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خوب است، اما باید جزئیات این لایحه به دقت بررسی شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.