2680, 2224, 
رونق بازار مسکن با تثبیت نرخ سود بانکیReviewed by رادیوسهام on Sep 2Rating: 4.0رونق بازار مسکن با تثبیت نرخ سود بانکی رونق بازار مسکن با تثبیت نرخ سود بانکی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۰۰ out of 5)
Loading...

رونق بازار مسکن با تثبیت نرخ سود بانکی

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن گفت: کاهش نرخ سود بانکی در بازار مسکن تأثیر مثبتی داشته و زمینه ساز ایجاد رونق در این بازار خواهد شد.

به گزارش رادیوسهام ، فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور ، اظهار کرد: بیشترین مشکلاتی که پیش از کاهش نرخ سود بانکی با آن در ارتباط هستیم، بی انظباطی مالی است که مشکلات بسیاری را وارد اقتصاد کرده است.

وی در ادامه افزود: سال گذشته نیز تجربه کاهش نرخ سود را داشتیم و توانست اثرات مثبتی را در بخش‌های اقتصادی ایجاد کند، اما پس از مدت کوتاهی اثراتش از بین رفت.

دبیر انجمن انبوه سازان تصریح کرد: بعد از مدتی بسیاری از بانک‌ها توانستند مصوبات شورای عالی را دور زده و با ایجاد صندوق‌های بانکی نرخ سود بانکی را تغییر داده و به رویه سابق بازگشتند.

پور حاجت تاکید کرد: تا زمانیکه نرخ سود بانکی تثبیت نشود، نمی‌توان به طور دقیق از اثرگذاری آن در این بازار مطمئن شویم.

 وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ سود بانکی تأثیر مستقیمی در بخش تولید دارد، افزود: این روند در بازار مسکن نیز تأثیر مثبتی داشته و زمینه ساز ایجاد  رونق در این بازار خواهد شد، البته این رونق به معنای ایجاد نوسان نامطلوب نیست.

حتما بخوانید :  توقف ۱۵ روزه سامانه سهام عدالت در تیر ماه

دبیر انجمن انبوه سازان کشور در خاتمه  یادآورشد: با کاهش نرخ سود بانکی، شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

نماینده مجلس با اشاره به کمبود سه میلیون واحد مسکونی در کشور گفت: باید سالانه ۸۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کنیم اما توان تولید کنندگان کمتر از ۴۰۰ هزار واحد است.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.