2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترولReviewed by رادیوسهام on Sep 13Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (سهامی‌عام) در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۰در پژوهشگاه نفت برگزار گردید. پترول ۵۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد و این در حالی بود که براس سال مالی ۱۳۹۵، ۶۰ ریال به ازای هر سهم سود محقق کرده بود.

· نگاهی به عملکرد پترول

به گزارش رادیوسهام ، پترول مالکیت ۵۹% از شرکت پتروشیمی ایلام را دارد. فاز اول مچتمع (پلی اتیلن سنگین، یوتیلیتی و افسایت، خط لوله) در آبان ماه ۱۳۹۴ به بهره­برداری رسیده است که خوراک واحد پلی اتیلن سنگین از طریق خط لوله اتیلن مجتمع (انشعاب از خط لوله اتیلن غرب) تامین گردبده است.

فاز دوم مجتمع (پروژه­های الفین، سولفورزدایی) بنا به دلایل مختلف با تاخیر مواجه شده است. لذا با تمهیدات مدیریتی پیش راه اندازی پروژه­های سولفورزدایی و الفین تا پایان سال ۱۳۹۶ انجام خواهد شد.

روند تولیدات واحد پلی اتیلن سنگین

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

شرکت کود شیمیایی اوره لردگان

کود شیمیایی اوره لردگان تحت لیسانس Ammonia Casale ,Stamicarbon تولید خواهد نمود و ظرفیت تولید و فروش شرکت به شرح ذیل می­باشد.

حتما بخوانید :  مجامع پالایشگاه ها در موعد مقرر برگزار می شود

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

شرکت پتروشیمی گچساران

براساس سیاست های ابلاغی از سوی هیات مدیره گروه پتروشیمی سرمایه­گذاری ایرانیان، طرح اتیلن پتروشیمی گچساران به ظرفیت سالانه ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تن که به عنوان یکی از طرح های بالادستی پتروشیمی خط اتیلن غرب می­باشد، به عنوان تامین کننده خوراک چهار طرح پتروشیمی ممسنی، کازرون، بروجن و صنایع پتروشیمی دهدشت تعیین شده­است.

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

زنجیره ارزش محصولات پلی اتیلنی

خوشبختانه با عنایت به تعلق بیش از ۶۵ درصد از سهام پترول به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و از طرفی مشارکت ۱۰۰ درصدی صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ساخت پالایشگاه گاز بید بلند ۲ در کنار طرح­های پتروشیمی گچساران و مجموعه شرکت­های خط دنا امکان تکمیل زنجیره ارزش محصولات پلی اتیلنی برای گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان بیش از پیش محقق گردیده است. پالایشگاه گاز بید بلند سپهر، گاز ترش دریافتی خود را به اتان و ال پی جی تبدیل خواهد کرد. اتان تولید شده در این پالایشگاه، خوراک مورد نیاز پتروشیمی گچساران جهت تولید ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تن اتیلن را تامین می­کند. فرایند تبدیل اتان به اتیلن پلیمر گرید در پتروشیمی گچساران موجب ایجاد حاشیه سود بالایی در این شرکت می­شود. در مرحله بعد، اتیلن تولید شده توسط پتروشیمی گچساران خوراک مجموعه پتروشیمی­های دنا شامل شرکت­های پتروشیمی ممسنی، بروجن، کازرون و صنایع پتروشیمی دهدشت را تامین خواهد کرد.

حتما بخوانید :  نگرش مثبت دولت به رشد بازار سرمایه|گذر بورس از کمین ریسک های سیاسی

شرکت پتروشیمی ارومیه

مدیرعامل شرکت اشاره کرد که واحد سولفات پتاسیم شرکت در بهار ۱۳۹۷ به بهره­برداری می­رسد.

شرکت شیمیایی صدف عسلویه

محصول این شرکت لاستیک استایرین بوتادین امولسوینی با ظرفیت ۱۳۶ هزار تن در سال می­باشد. این محصول در دو گرید روغنی و خشک تولید می­شود که در صنایع تولید تایر، قطعات لاستیکی خودرو، تجهیزات مکانیکی و کالاهای لاستیکی سخت استفاده می­شود.

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

نکات مهم

ü ارزش خالص داراییهای هر سهم پترول در آخرین برآورد شرکت ۱٫۳۹۲ ریال به ازای هر سهم بوده­است.

ü پالایشگاه ایلام به دلیل مشکلات فنی که دارد، نمی­تواند خوراک پتروشیمی ایلام را تامین کند. همچنین مدیرعامل شرکت توضیح داد که ظرفیت ایلام حدود ۴۰% پتروشیمی مارون می­باشد و تنها قسمت کوچکی از طرح به بهره­برداری رسیده است که از غرب خوراک می­گیرد. پترول در حال اماده کردن ایلام به منظور عرضه در بورس می­باشد.

ü در مورد شرکت سرمایه­گذاری مدبران اقتصاد، رئیس مجمع توضیح داد که عمده دلیل کاهش سودآوری مدبران، پتروشیمی شیراز بوده است. چراکه مدبران مالک ۳۰% پتروشیمی شیراز می­باشد و پروژه ی واحد اوره ۱٫۵ میلیون تنی پتروشیمی شیراز با تاخیر به بهره­برداری رسیده­است..

بندهای حسابرسی

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

توضیحات مجمع: کمپانی DHF آلمان به عنوان رابط خریدار اصلی پتروشیمی ایلام بوده است و در مجمع ایلام تعیین تکلیف شده است.

حتما بخوانید :  کاهش ۲۶ درصدی فروش پژو سیتروئن در پی خروج از بازار ایران

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت پترول

توضیحات: پتروشیمی گچساران ۳۶% پیشرفت فیزیکی داشته است و با توجه به آنکه خوراک گچساران توسط پالایشگاه گاز بید بلند تامین می­شود و بید بلند ۵۷% پیشرفت فیزیکی داشته است. و همچنین اتیلن تولیدی گچساران در چهار پتروشیمی به پروپیلن تبدیل می­شود.

همچنین پترول در تلاش است که پروژه دهدشت انجام شود. دهدشت آب هم دارد. باتوجه به توضیحات ارائه شده می­توان نتیجه گرفت که تا زمانی که بیدبلند به بهره­برداری نرسد، سایر پروژه ها هم به بهره­برداری نمی­رسد.

همچنین در مورد پتروشیمی بروجن، با توجه به آنکه شلرد به زودی به بهره­برداری می­رسد و اوره تولید می­کند، تولید اوره در بروجن صرفه اقتصادی ندارد.

در مورد پتروشیمی نوین مجمع توضیح داد که پترول تمایل به واگذاری نوین دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.