2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت تیپیکوReviewed by رادیوسهام on Sep 17Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت تیپیکو گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت تیپیکو
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت تیپیکو

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام منتهی به سال مالی ۳۱/۲/۱۳۹۶ شرکت سرمایه گذاری  دارویی تامین (سهامی عام) در روز ۲۵/۶/۱۳۹۶ در محل پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.

به گزارش رادیوسهام ، طبق روال مجامع، ترکیب هیات رئیسه مشخص گردید و جناب آقای بهروز خالق (مدیر امور شرکت ها و مجامع شستا) به عنوان ریاست جلسه انتخاب گردید و مجمع عمومی عادی صاحبان سهام با حضور ۸۹/۷۴% سهامداران آغاز گردید.

در ابتدای جلسه، ویدئویی برای حاضرین پخش شد که در آن به طور مختصر در خصوص وضعیت شرکت، پرتفوی سهام و رونمایی از ۶۰ داروی جدید در پایان سال ۱۳۹۵ توسط ریاست محترم جمهور توضیحاتی ارائه شد.

پس از آن جناب آقای دکتر محمدرضا شانه ساز (مدیرعامل شرکت تیپیکو) به ارائه گزارش سال مالی گذشته پرداخت. همچنین در خلال صحبت ایشان جناب آقای اصغری (مدیر مالی شرکت تیپیکو) در خصوص جزئیات مالی توضیحاتی را به مجمع ارائه کردند.

اهم سخنان ایشان به این شرح است:

–    شرکت تیپیکو در سال های گذشته توانسته جایگاه خود را به عنوان مهم ترین بازیگر صنعت دارو (با در اختیار داشتن بالاترین سهم بازار) حفظ کند و جایگاه راهبری این صنعت را در دست داشته باشد.

–    شرکت، سال سختی را به علت ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت پشت سر گذاشته است.

–    شرکت تیپیکو با ۱۸% سهم بازار و ۲۴% داروهای تولید داخل و ۲۷% داروهای انسانی در صدر شرکت های تولید دارو به شمار می رود. وضعیت کنونی سهم بازار دارو:

حتما بخوانید :  درخواست وزیر دارایی هند برای افتتاح شعبه وپاسار در بمبئی

–    تیپیکو ۱۸%

–    کوبل دارو ۱۱%

–    شفا دارو ۷%

–    برکت ۶%

–    بهستان ۶%

–    تهران شیمی ۵%

–    در خصوص وضعیت مطالبات صنعت دارو، تخصیص ها صورت گرفته است و در حال طی شدن روال اداری در این خصوص می باشیم.

–    در ۲ سال گذشته صنعت دارو (به جز برخی داروهای زیانده) هیچ گونه تغییر قیمت محسوسی را تجربه نکرده است.

–    شرکت تیپیکو در سال های گذشته سهم بازار خود را از دست داده است. اما در سال ۱۳۹۵ که تمام هلدینگ های دارویی سهم بازار خود را از دست داده اند؛ این شرکت توانسته به سهم بازار خود اضافه کند.

–    بیشترین حاشیه سود در جهان مربوط به صنایع دارویی با ۳۰% می باشد.

–    یکی از مشکلات بزرگ شرکت، از دست دادن مدیران پرورش یافته در مجموعه با پیشنهادات بسیار بالا توسط بخش خصوصی است.

–    مشکل بزرگ صنعت دارو آن است که دولت قیمت های بالای داروهای وارداتی را می پذیرد؛ اما زمانی که با صرف هزینه کلان، آن دارو در داخل کشور تولید می شود؛ تولید کننده را مجبور به قیمت گذاری بسیار پایین می کند. در حالی که در کشور های افغانستان و عراق، دولت قیمت گذاری این قلم داروها را تا ۱۰% بالاتر از نمونه خارجی انجام میدهد.

–    در کشور هم اکنون ۱۳۶ شرکت تولیدکننده دارو، ۸۰ شرکت سازنده مواد اولیه، ۵۲ شرکت توزیع داروی انسانی، ۲۱۶۷ قلم دارو موجود در بازار، ۲۰ هزار داروساز و ۱۲ هزار داروخانه وجود دارد. همچنین شرکت تیپیکو ۷۶۳ محصول دارویی در بازار کشور دارد.

–    از ۶۰ قلم محصول جدید تولید شده توسط هلدینگ، ۲۴ قلم در حوزه مواد اولیه و ۳۶ قلم محصول نهایی می باشد.

–    شرکت، سرمایه گذاری مشترک در منطقه CIS را مد نظر دارد. همچنین شرکت تیپیکو در حال نهایی کردن سرمایه گذاری مشترک با سومین هلدینگ بزرگ دارویی کره جنوبی در ایران می باشد. در ضمن همکاری مشترک با شرکت های معتبر اروپایی برای تولید داروهای High-Tech در ایران در دست پیگیری می باشد.

حتما بخوانید :  یک شرکت خودرویی به جمع فرابورسی‌ها پیوست

–    در ضمن برنامه های متعددی در خصوص توسعه تجارت با کشور های جدید و همچنین اخذ گواهی های GMP، CEP و MAL در جریان می باشد.

سپس نماینده سازمان حسابرسی، گزارش حسابرس و بازرس قانونی را قرائت فرمودند و وضعیت صورت های مالی سال ۹۵ شرکت را با ذکر یک بند، مشروط اعلام کردند.

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت تیپیکو

اهم نکات پرسش و پاسخ به این شرح است:

–    شرکت به علت ساختاری که از ابتدا برای آن تعریف شده است بیش از آن که برنامه ای جهت واردات داشته باشد؛ تولید محور می باشد و دلیل سهم پایین از حوزه واردات دارو این موضوع می باشد.

– برنامه ریزی در خصوص آغاز به کار لاین آنکولوژی، از پروژه های اصلی شرکت می باشد. هم اکنون با ۳ شرکت اروپایی مذاکرات انجام شده است و در مرحله اول ساخت قراردادی را در خارج از کشور خواهیم داشت و در صورت موفقیت، تولید را در داخل ایران آغاز خواهیم کرد.

–   با توجه به ثبات شرایط در صنعت دارو، عملکرد مناسب تری را نسبت به رقبا در تابلوی معاملات داشتیم.

–    شرکت در حال احداث یک پروژه به روز در ملارد است که گواهی های GMP برای تولید در آن اخذ گردد و تولیدات قراردادی محصولات را در آن سایت دنبال خواهیم کرد. پروژه مذکور ۳ ساله می باشد و هم اکنون در مرحله اخذ مجوزها است.

–    در خصوص اوراق بدهی، از آنجا که مرحله قبل انتشار اوراق قابلیت خرید و فروش نداشت؛ این اوراق را دریافت نکردیم. در این مرحله وزارت بهداشت در حال انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق می باشد که با توجه به بازار ثانویه متصور برای آن، دریافت این اوراق را در برنامه خواهیم داشت.

حتما بخوانید :  گزارش مجمع عمومی عادی سالانه رنا

–    با وجود موافقت هیات دولت با تغییر در قیمت دارو، نظر وزیر بهداشت بر خلاف این موضوع می باشد؛ اما شرایط بحرانی کنونی در صنعت دارو نیاز به تصمیم گیری صحیح تر را افزایش می دهد.

در نهایت با رای مجمع صورت های مالی تصویب شد. حسابرس و بازرس قانونی شرکت نیز مجددا، سازمان حسابرسی انتخاب گردید و روزنامه اطلاعات، مجددا به عنوان روزنامه کثیرالانتشار رسمی شرکت انتخاب شد.

میزان سود خالص شرکت پس از کسر مالیات به ازای هر سهم ۱۱۳۰ ریال بود که مبلغ ۹۵۰ ریال توسط هیات مدیره پیشنهاد شد و نهایتا مبلغ ۱۰۰۰ ریال به تصویب رسید.

میزان حق حضور اعضای غیر موظف به میزان ۱۸ میلیون ریال و پاداش ۵۰۰۰ میلیون ریالی ناخالص هیات مدیره نیز به تصویب مجمع رسید.

در ضمن با تصویب مجمع عمومی، اعضای هیات رئیسه شرکت برای مدت ۲ سال به شرح زیر انتخاب شدند:

–    شرکت سرمایه گذاری صدر تامین

–    شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین

–    شرکت سرمایه گذاری صبا تامین

–    شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی

–    شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین

مهم ترین اتفاقات مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (سهامی عام) در یک نگاه

 گزارش مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۵ شرکت تیپیکو

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.