تاریخ: ۱۰:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۱

2067, 
چشم‌انداز روشن پتروشیمی‌ ها در نیمه دوم امسالReviewed by رادیو سهام on Sep 23Rating: 5.0چشم‌انداز روشن پتروشیمی‌ ها در نیمه دوم امسالچشم‌انداز روشن پتروشیمی‌ ها در نیمه دوم امسال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس اقتصادی معتقد است؛ نگاه ریزبینانه و منطقی در کنار مشورت با نخبگان و توجه به صنعت پتروشیمی می تواند شش ماهه دوم‌ سال را برای اهالی بازار سرمایه و اقتصاد کشور پر رونق کند. چشم‌انداز روشن پتروشیمی‌ ها در نیمه دوم امسال

به گزارش رادیو سهام، عباس ضیایی نیری در خصوص وضعیت پیش رو برای بازار سرمایه گفت: روزهای پیش‌روی  بازار سرمایه در شش‌ ماهه مانده از سال ۹۶ را می توان مثبت ارزیابی کرد؛ چرا که از سال گذشته و با حضور سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سرمایه کشور بویژه بعد از توافقات ایران و ۱+۵ ، اعتماد قابل توجه و مناسبی در این بستر برای سرمایه گذاران خارجی در بازار ایران فراهم شده است.

وی افزود: کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی نیز می تواند گسترش سرمایه‌گذاری  در این بخش را به همراه داشته باشد.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: مطمئنا در این میان تا حدودی برای سرمایه‌گذاران خارجی، ریسک‌های بازار از جمله نوسانات نرخ ارز مهم است، چرا که ارز یک سرمایه با ارزش محسوب میشود و اگر قیمت آن در بازار شکل منظم‌تری به خود گیرد، برای هر دو سوی بازار بهتر خواهد بود.

حتما بخوانید :  تشریح برنامه‌های سودآوری شركت معدني املاح ايران

ضیایی نیری با تاکید بر اینکه ثابت بودن نرخ ارز فضای شفاف و روشنی را برای  فعالان اقتصادی داخلی و خارجی قرار می دهد، اظهار داشت: این شفاف سازی هم تکلیف واردکننده و هم صادرکننده را معلوم و مشخص میکند و بدین صورت می توان در این محیط امن مدیریت‌ ریسک و همچنین سرمایه گذاری و جذب سرمایه کرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی آرتا یاران ایرانیان در ادامه گفت: سال گذشته  بورس تهران در حوزه ابزار بدهی فعال بوده است و در این زمینه ابزارهای بدهی  متعددی را در بورس پذیرفت که با عرضه انها در بازار رشد چشمگیری را شاهد بوده و هستیم.

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: با تمام‌ این تغییرات باید شاهد شش ماهه پر سود و مطمئنی در بازار بورس و سرمایه باشیم، و ادامه سیاست های اقتصادی فعلی باعث ایجاد تغییرات نسبتا مثبت و چشمگیری در بازارها و تغییر اسکلت و ماهیت برخی از بازارهای موجود می‌شود که به سمت مدرن‌تر شدن پیش خواهند رفت.

وی همچنین گفت: گسترش بازارهای مالی، توجه ریزبینانه و منطقی به پتروشیمی و محصولات پتروشیمیایی و تک نرخی شدن ارز و راه اندازی بازار ارز داخلی منجر به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری‌ها و جذاب‌تر شدن بازارهای ایران برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواهد شد.

حتما بخوانید :  "وملل" در دوره سه ماهه به سود رسید

ضیایی نیری این را هم یادآور شد که چالش‌های این بازار بخشی گریز ناپذیر است و غیرقابل تحمل و بخشی هم قابل تحمل و منطقی خواهد بود.

 وی در پایان گفت : با پیگیری روند قراردادهای نفتی و توجه به صنعت پتروشیمی و ایجاد زیر ساخت های اصولی در این بازار پر سود بین‌المللی و توجه‌ به‌ نیاز روز در هر صنایعی علی‌الخصوص نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین استفاده از نخبگان این عرصه و علم می توان با اعتماد و نگاه روشن بیشتری شش ماهه دوم‌ سال نود و شش را سپری کنیم.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت اعتباری ملل در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۷۹ ریال سود کنار گذاشت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,