2682, 2224, 
پیش‌ بینی قیمت طلا در روزهای آیندهReviewed by رادیو سهام on Sep 24Rating: 5.0پیش‌ بینی قیمت طلا در روزهای آیندهپیش‌ بینی قیمت طلا در روزهای آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سین لاسک تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری والش تریدینگ در سخنانی تاکید کرد: قیمت جهانی طلا که طی روزهای اخیر تحت تاثیر نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو شده و به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسیده، احتمالا طی روزهای آینده تحت تاثیر رشد تقاضا و خرید بار دیگر با افزایش همراه خواهد شد.

پیش‌ بینی قیمت طلا در روزهای آینده

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،  وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اوضاع ژئوپلیتیک کره شمالی و روند نوسانات ارزش دلار آمریکا، به نظر می رسد تقاضا و خرید جهانی طلا طی روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد و این مساله می تواند به نفع قیمت جهانی طلا باشد.

ریچارد بیکر سردبیر نشریه اورکا ماینر نیز تاکید کرد: به نظر من قیمت طلا می تواند طی هفته آینده حداقل تا سطح ۱۳۱۰ دلار در هر اونس افزایش یابد. به نظر من افت قیمت طلا پس از نشست فدرال رزرو مساله عادی و طبیعی بوده و به نوعی اصلاح قیمت به شمار می رود. فدرال رزرو اعلام کرده است که احتمال افزایش نرخ بهره تا دسامبر وجود دارد.

حتما بخوانید :  شرایط فروش ایران خودرو تغییر کرد

وی افزود: تهدید کره شمالی برای آزمایش بمب هیدروژنی در اقیانوس آرام موجب نگرانی بیشتر بازارهای بین المللی و افت شاخص سهام شده است. این در شرایطی است که بانک های مرکزی بزرگ جهان مثل اروپا و ژاپن همچنان قصد دارند سیاست های انبساطی پولی را ادامه دهند.

جیم وایکوف تحلیلگر ارشد کیتکو نیز بر این باور است که فشار ناشی از فروش ذخایر طلا در روزهای گذشته عامل اصلی کاهش قیمت این فلز گرانبها بوده است.

کوین گرادی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری فونیکس فیوچرز نیز گفت: سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۳۰۵ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۳۱۵ دلار افزایش خواهد یافت. سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۲۹۱ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۸۶ دلار کاهش می یابد.

برخی تحلیلگران نیز بر این باورند که افزایش ارزش دلار آمریکا طی روزهای آینده می تواند فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند.این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در روزهای آینده بین ۱۲۸۰ تا ۱۳۰۰ دلار در هر اونس تثبیت شود.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.