2680, 2224, 
پیش بینی افزایش خرید و فروش بازار مسکن در فصل پاییزReviewed by رادیو سهام on Oct 2Rating: 5.0پیش بینی افزایش خرید و فروش بازار مسکن در فصل پاییزپیش بینی افزایش خرید و فروش بازار مسکن در فصل پاییز
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس مسکن با اشاره به این‌کهپیش بینی افزایش خرید و فروش بازار مسکن در فصل پاییز در پاییز شاهد رونق در بخش مسکن خواهیم بود، گفت: کاهش نرخ سود بانک‌ها شروع خوبی برای ایجاد رونق مسکن در شرایط فعلی بوده است و ادامه این روند تا بهار سال آینده به رونق بیشتر این بازار کمک خواهد کرد.

به گزارش رادیو سهام، بیت الله ستاریان عضو هیات علمی دانشگاه تهران، با مثبت خواندن سیر تحول رونق معاملات مسکن در یک ماهه اخیر گفت: کاهش نرخ سود بانک‌ها شروع خوبی برای ایجاد رونق مسکن در شرایط فعلی بوده است و ادامه این روند تا بهار سال آینده به رونق بیشتر این بازار کمک خواهد کرد.

 ستاریان رفع برخی تحریم‌ها پس از برجام را نیز موثر خواند و خاطر نشان کرد: کاهش تحریم‌ها و آزادسازی پول‌های بلوکه شده نیز اگرچه با تاخیر اما اکنون تاثیر خود را بر بازار مسکن گذاشته است. منابعی که از فروش نفت توسط دولت وارد این بخش شد و انجام مبادلات تجاری با سایر کشورها نیز بر رونق همه بخش‌ها از جمله مسکن مشهود است.

حتما بخوانید :  ثبات قیمت طلا در این هفته ادامه‌دار است

وی با اشاره به افزایش صدور پروانه‌ها و افزایش خرید و فروش این کالای ضروری نیز گفت: کاهش نرخ سود بانک‌ها تا حدی سرمایه‌ها را به سمت بازار مسکن می‌آورد و چنان‌چه این بخش بتواند با رونق بیشتر جذابیت سرمایه‌گذاری ایجاد کند سبب جذب سرمایه‌های بیشتر در بین سایر بازارها نیز خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی کاهش مجدد نرخ سود بانک‌ها را قابل بحث و بررسی عنوان و تصریح کرد: اگر کاهش دیگری در نرخ سود بانک‌ها محقق شود نمی‌توان انتظار داشت که سرمایه به بازار مسکن کوچ کند، اما رونق سایر بخش‌ها بر رونق بازار مسکن بی‌تاثیر نخواهد بود.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه سودجویان تمام زورشان را به کار گرفته‌اند تا توزیع کوپنی دیرتر اجرایی شود گفت: به نظر می‌رسد تا پایان نیمه نخست امسال، مجبور به اجرایی کردن سیستم توزیع کوپنی در کشور خواهیم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.