تاریخ: ۱۷:۴۱ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۵

2067, 
مجوز افزایش سرمایه پنج شرکت بورسی صادر شدReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 7Rating: 4.0مجوز افزایش سرمایه پنج شرکت بورسی صادر شدمجوز افزایش سرمایه پنج شرکت بورسی صادر شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجوز افزایش سرمایه پنج شرکت بورسی صادر شد

مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه  پنج شرکت همچون بیمه ما، داروسازی جابر ابن حیان، صنایع پتروشیمی زنجان،  کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی و سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران را  طی روزهای اخیر صادر کرد.

به گزارش رادیوسهام ، ، طبق اطلاعیه منتشر شده مجوز افزایش سرمایه پنج شرکت فعال در بازار سرمایه صادر شده و در این گزارش به اهداف و میزان افزایش سرمایه مجموعه های مذکور جهت انجام این برنامه پرداخته شده است.

 شرکت بیمه ما در نظر دارد تا سرمایه خود را از ۱٫۰۰۰ میلیارد ریال به ۱٫۵۰۰ میلیارد ریال افزایش دهد و این برنامه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور رعایت مقررات و ضوابط بیمه ای و الزام قانونی افزایش سرمایه به موجب مصوبه هیات وزیران و توسعه فعالیت های بیمه ای به اجرا در خواهد آمد.

شرکت داروسازی جابرابن حیان نیز برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی اجرا می کند و سرمایه خود را در راستای اجرای پروژه بازسازی و نوسازی خطوط تولید ویال طبق استانداردهای جی.ام.پی، اجرای پروژه انبار محصول، جبران مخارج سرمایه گذاری پروژه جامدات و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی از ۳۷۸ میلیارد ریال به ۱٫۱۳۴ میلیارد ریال ارتقا می دهد.

حتما بخوانید :  تحریم های آمریکا هیچ تاثیر بر صنعت سیمان نخواهد داشت

در کنار آن شرکت صنایع پتروشیمی زنجان نیز برنامه افزایش سرمایه ۱۱۰ درصدی به اجرا در می آورد و منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای آن را از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تامین می کند. این برنامه با هدف اجرای پروژه کارخانه اوره و آمونیاک و تأمین نظر بانک عامل به منظور پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی برای خرید ماشین آلات و تأسیسات انجام می شود.

همچنین طبق مجوز صادر شده برای کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی، سرمایه این مجموعه از ۵۰۰ میلیارد ریال به ۸۵۰ میلیارد ریال  می رسد و  برنامه مذکور از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه گذاری انجام شده اجرایی  می شود.

در نهایت مجوز افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران نیز از سوی مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صادر شده و طی آن “وبشهر” سرمایه خود را با هدف ارتقاء سرمایه گذاری ها و سطح سودآوری شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و نیز سود انباشته افزایش می دهد.

مجوز افزایش سرمایه پنج شرکت بورسی صادر شد

در پایان این گزارش می افزاید، شرکت های مذکور که مجوز افزایش سرمایه آن ها از سوی مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صادر شده، ۶۰ روز پس از تاریخ صدور مجوز فرصت دارند تا برنامه مذکور را اجرایی کنند.

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.