تاریخ: ۱۱:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۷

2067, 
مدیر ناشران شرکت بورس از حذف شرکت های بورسی خبر دادReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 9Rating: 4.0مدیر ناشران شرکت بورس از حذف شرکت های بورسی خبر دادمدیر ناشران شرکت بورس از حذف شرکت های بورسی خبر داد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیر ناشران شرکت بورس از حذف شرکت های بورسی خبر داد

مدیر ناشران شرکت بورس و اوراق بهادار از حذف بسیاری از شرکت‌های پذیرش شده در  بورس خبرداد.

به گزارش رادیوسهام ، طوبی دهقان مدیر ناشران شرکت بورس و اوراق بهادار ، درخصوص حذف بسیاری از شرکت‌ها از  بورس اظهار کرد: پذیرش یک شرکت در بورس به معنای مقبولیت تمام شرایط آن بوده و با از دست دادن معیار ورودی از قرارگیری در لیست بازار های دوم جا می ماند.

 وی از حذف  شرکت های پذیرش شده در بورس خبر داد و گفت:البته امکان بازگشت شرکت های اخراج شده از بورس با کسب شرایط احراز همچنان وجود دارد.

این مقام مسوول با بیان این که ساز و کار مقرراتی، سیستمی و فنی بازار پایه توسط شورای عالی  و هیات مدیره سازمان بورس در سال ۹۰ طراحی شد ،گفت:  پذیرش نشدن سهامی عام در بازار بورس و فرابورس از خردادماه سال مذکور  موجب ورود بازارپایه به این عرصه شد،  به طوری که هم اکنون ۳۰ درصد کل بازار سرمایه (بورس و فرابورس) در بازار پایه پذیرش شده اند.

حتما بخوانید :  برنامه بورسی «فارس» تا پایان امسال

 هامونی با اشاره به اینکه بازار پایه متشکل از شرکت های شفاف همچون فرابورس، بورس کالا و.. است عنوان کرد: اگرچه در این بازار از شرکت های بورسی تا شرکت های غیرشفاف  حضور دارند اما طی سالیان متوالی مجامع و صورت های مالی آنها برگزار و شفاف سازی نشده است.

 وی با بیان اینکه امکان افزایش کیفیت و استانداراد در بازار بالاتر برای طیف وسیع فوق وجود دارد گفت:به عنوان نمونه  امسال شاهد بازگشت مجدد شرکت اخراج شده بهپاک به فرابورس بودیم که بعد از ریکاوری در افشای اطلاعات، نقدشوندگی و عملکرد مثبت در صورت مالی خود این امکان برای او محقق شد.

گفتنی است؛ معامله اوراق شرکت های بورسی و  خارج از بازار سرمایه هزینه سنگینی برای سهامداران و صاحبان شرکت‌ها در پی داشته است وهم اکنون نیز شاهد خروج معاملات سخاب  از بازار سرمایه هستیم که قیمت آن در شهر‌های مختلف متفاوت بوده و از هیچ پلتفرم مشخصی در قیمت گذاری و معاملات پیروی نمی‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۳۱۰ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به سال گذشته افزایش ۳۵۵ درصدی را نشان می‌دهد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.