مجید رسولی مدیر مالی شرکت موتورسازان تراکتورسازی مطرح کرد
تاریخ: ۱۰:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹

2067, 
وضعیت مطلوب فروش و بازدهی خارق العاده خموتور در نیمه ابتدایی سالReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 11Rating: 4.0وضعیت مطلوب فروش و بازدهی خارق العاده خموتور در نیمه ابتدایی سالوضعیت مطلوب فروش و بازدهی خارق العاده خموتور در نیمه ابتدایی سال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت موتورسازان تراکتورسازی از جمله سهم هایی است که در نیمه نخست سال جاری موفق به کسب بازدهی خارق العاده ای شده است .

به گزارش رادیوسهام ، خموتور در نیمه ابتدایی سال به بازدهی ۱۶۷ درصدی دست پیدا کرده است . خموتور در ۶ ماهه نخست ۸۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروش محقق کرده است به عبارتی ۶۰ درصد از فروش برای محقق کردن سود ۲۵۶ میلیون تومانی خود را در ۶ ماه ایجاد کرده است . خموتور نیمه دوم سال را تا پیش از معاملات امروز ۱۹ مهر ماه با ثبت ۲ درصد زیان برای سهامدارانش شروع کرده است .

وضعیت مطلوب فروش و بازدهی خارق العاده خموتور در نیمه ابتدایی سال

بهبود وضعیت فروش تراکتورسازی سبب رشد فروش شده است

مجید رسولی مدیر مالی شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران در خصوص وضعیت شرکت گفت: بهبود وضعیت فروش شرکت، به سبب افزایش تقاضا از سوی شرکت تراکتورسازی و رشد تعدادی فروش و نیز تغییر ترکیب فروش بوده است. بدون شک اگر امکان کاهش بهای تمام شده تولید یا افزایش حاشیه سود برای شرکت فراهم بود، سودآوری خموتور رشد قابل ملاحظه ای داشت.

حتما بخوانید :  شکسته شدن رکورد تولید و فروش محصولات در پتروشیمی جم

به جهت افزایش نرخ محصولات فولادی ، بهای تمام شده هر موتور حدود ۳۵۰ هزار تومان افزایش یافته است

بهای تمام شده تولید، به سبب افزایش قیمت محصولات فولادی رشد محسوسی داشته و بهای تمام شده هر موتور، حدود ۳۵۰ هزار تومان افزایش یافته است.

درخواست افزایش نرخ محصولات

مهمترین راه افزایش حاشیه سود، افزایش قیمت محصولات می باشد. با توجه به افزایش بهای تمام شده تولیدات، درخواست افزایش نرخ فروش محصولات و اسناد و مدارک لازم را داده ایم؛ ولی تا کنون خبری از افزایش قیمت نشده است. افزایش قیمت محصولات، بهترین اتفاق برای این شرکت خواهد بود؛ مشروط بر آنکه با آن موافقت شود.

به محض آنکه اتفاق خاصی که موجب تاثیر با اهمیت بر بودجه شود، رخ دهد شفاف سازی رسمی صورت خواهد گرفت.

افزایش نرخ تاثیر منفی بر سودآوری خموتور دارد

وی در ادامه در رابطه با تاثیر نوسان نرخ ارز بر سودآوری خموتور  گفت: از آنجا که حجم صادرات شرکت، رقم قابل ملاحظه ای نمی باشد، و بهای تمام شده به نرخ ارز وابسته است، اثر افزایش نرخ ارز و تک نرخی شدن آن بر سودآوری خموتور، منفی خواهد بود.

انتظار تعدیل با اهمیت نداریم

فعلا نمی توان در مورد وضعیت شرکت تا پایان سال اظهار نظر کرد. بهای تمام شده متاثر از عوامل موثری است. نرخ دلار در بودجه ۳۷۵۰ تومان لحاظ شده و در حال حاضر، ارز آزاد و مبادله ای با نرخی بالاتر از بودجه، معامله می شود. ضمن اینکه قیمت محصولات فولادی هم افزایش داشته و بهای تمام شده خموتور را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین به رغم بهبود وضعیت فروش، فعلا انتظار تعدیل با اهمیتی در بودجه شرکت نمی رود.

حتما بخوانید :  سه پلان سازمان برای رونق بورس

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.