تاریخ: ۱۲:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹

2067, 
نقص اطلاعات مالی مانع بازگشایی نمادها نمی شودReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 11Rating: 4.0نقص اطلاعات مالی مانع بازگشایی نمادها نمی شودنقص اطلاعات مالی مانع بازگشایی نمادها نمی شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

نقص اطلاعات مالی مانع بازگشایی نمادها نمی شود

قاسم محسنی عضو شورای عالی بورس با تاکید بر شفافیت اطلاعات در بازار سرمایه  اظهار داشت: تمام شرکت‌های سهامی عام ثبت شده در شرکت بورس موظف هستند که  سالانه چهار صورت حساب منتشر کنند.

به گزارش رادیوسهام ؛ وی با بیان اینکه هر شرکتی باید هر سه ماه یک بار اقدام به انتشار صورت حساب خود کند و اطلاعات حسابرسی خود را در دید عموم قرار دهد، ادامه داد: شرکت های بورسی موظف اندعلاوه بر انتشار صورت‌های مالی خود در موعد مقرر، نسبت به انتشار اطلاعات مهم که در قیمت سهام تاثیر گذار است هم اقدام کنند.

عضو شورای عالی بورس افزود: برخی از اتفاقات مانند انعقاد قراردادهای جدید در یک شرکت، می توانند عامل تعیین کننده در قیمت سهام آن شرکت باشد بنابراین باید توضیحات این موضوع در اسرع وقت به سهامداران و سرمایه گذاران اطلاع داده شود.

محسنی با بیان اینکه علت بسته بودن نماد شرکت ها در بازار سرمایه ابهام در اطلاعات یا نبود اطلاعات کافی است، اظهار داشت: با انتشار دستورالعمل جدید، از این پس نحوه انتشار اطلاعات شرکت ها مانع انجام معاملات نیست. قرار بر این است از این پس، در صورت نبود اطلاعات یا در صورت وجود ابهام در آن نماد شرکت‌ها چند ساعت یا نهایتا برای چند روز بسته باشد. این توقف چند ساعته در انجام معاملات یک هشدار به سرمایه گذاران خواهد بود.

حتما بخوانید :  بورس در هفته‌ای که گذشت پر رونق بود

عضو شورای عالی بورس گفت: از این پس مقام ناظر در صورت نبود اطلاعات، مانع از معاملات نخواهد شد و هشدار را در قالب بسته نگه داشتن چند ساعته نماد به سرمایه گذاران اعلام می کند و این سرمایه گذاران هستند که باید ریسک سرمایه گذاری در این شرکت را بپذیرند.

محسنی با اشاره به برخورد بورس سایر کشورها با شرکت هایی که اطلاعات ناقص ارائه می کنند، گفت: مدت زمان بسته ماندن نماد شرکت هایی که اطلاعات مبهم ارائه می کنند در دنیا متفاوت است اما این توقف معاملات حداکثر بین یک تا ۲۴ ساعت است.

منبع: ایلنا

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.