تاریخ: ۱۳:۴۸ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹

2067, 
آمادگی بورس کالا برای راه‌اندازی بازار ارز|خنثی‌سازی نوسانات ارزReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 11Rating: 4.0آمادگی بورس کالا برای راه‌اندازی بازار ارز|خنثی‌سازی نوسانات ارز آمادگی بورس کالا برای راه‌اندازی بازار ارز|خنثی‌سازی نوسانات ارز
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

آمادگی بورس کالا برای راه‌اندازی بازار ارز|خنثی‌سازی نوسانات ارز

مدیرعامل بورس کالای ایران با اعلام خنثی‌سازی نوسانات ارزی با راه‌اندازی بازار مشتقه، گفت:‌ چنین بازاری می‌تواند نوسانات زودگذر ناشی از هیجان بازار ارز مانند  وضعیت فعلی را از بین ببرد.

به گزارش رادیوسهام ، حامد سلطانی نژاد  درباره آخرین وضعیت راه اندازی بازار مشتقه ارز در بورس کالا، افزود: اگر بانک مرکزی موافقت نهایی برای راه اندازی چنین بازاری را بدهد، بورس کالا از آمادگی کامل برای اجرای این برنامه برخوردار است.

مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه بازار مشتقه ارز برخی از نوسانات کوتاه مدت ارزی را می تواند پوشش می دهد، تصریح کرد: بانک مرکزی نیز به عنوان یکی از متولیان بازار ارز به دنبال پوشش نوسانات ارزی است.

وی با اشاره به سابقه و روند حرکت قیمت و وضعیت ارز که همواره صعودی و نرخ برابری دلار در مقابل ریال افزایشی بوده است، عنوان کرد: نوسانات زودگذر ناشی از هیجان بازار ارز مانند وضعیت فعلی در برخی موارد ایجاد می شود که ممکن است تحت تاثیر عوامل سیاسی یا اقتصادی و غیره باشد.

حتما بخوانید :  تداوم عقب‌نشینی شاخص سهام با فشار فلزی-معدنی

این مقام مسئول در بورس کالای ایران تاکید کرد که بازار مشتقه ارزی در بورس کالا می تواند اثر نوسانات زودگذر را خنثی و امکان پیش بینی پذیری بازار را فراهم کند.

سلطانی نژاد با بیان اینکه بانک مرکزی به عنوان یکی از بازیگران اصلی بازار ارز می تواند نقش آفرینی در این باره داشته باشد، اظهارداشت: کسانی‌که در معرض ریسک نوسانات ارز هستند می توانند در این بازار خود را پوشش دهند.

وی با تاکید بر اینکه کسی حق مداخله در بازار ارز را ندارد، اظهارداشت: بازار معاملات ثانویه و اوراق بهادار مبتنی بر کالا، ارز و طلا در بازار سرمایه و بورس کالا قابل طراحی است.

وی به اقدامات موثر بانک مرکزی در بازار بین بانکی و جدایی ناپذیری بین دو بازار سرمایه و پول اشاره و بیان کرد: از طریق بورس می توان یک بازار شفاف برای ارز از جمله دلار و یورو ایجاد کرد. این در حالی است که معاملات بر روی فیزیک ارز نخواهد بود بلکه به صورت ریالی و نقدی خواهد بود.

منبع: ایبِنا

 

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.