2680, 2224, 
استارت رکود بازار مسکن از چه زمانی زده شد؟+ نمودارReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 11Rating: 4.0استارت رکود بازار مسکن از چه زمانی زده شد؟+ نموداراستارت رکود بازار مسکن از چه زمانی زده شد؟+ نمودار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

استارت رکود بازار مسکن از چه زمانی زده شد؟+ نمودار

رکود در بازار مسکن از ۵ سال اخیر آغاز شده و در سال ۹۴ با رشد منفی ۱۷ درصدی به اوج خود رسیده است.

به گزارش رادیوسهام ، این در حالی است که در این مدت دولت راهکارهای فراوانی برای خروج از رکود ارائه داده ولی با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و افزایش حبابی قیمت مسکن در دهه ۸۰ به خصوص در سال ۸۶ هنوز اقشارمتوسط جامعه توانایی خرید مسکن را ندارند.

در این بین افزایش وام مسکن از ۳۰ میلیون به ۶۰ میلیون تومان و در نهایت ایجاد صندوق پس‌انداز یکم برای زوج‌های جوان با ارائه ۸۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان به هر دونفر از جمله اقدامات دولت برای خارج کردن بازار مسکن از رکود بوده است.

اما با این وجود هنوز اقشار متوسط و پایین جامعه توانایی بازپرداخت وام ۸۰ میلیونی را ندارند و به همین دلیل شاهد استقبال کم از این طرح و ادامه رکود در بازار مسکن هستیم.

حتما بخوانید :  انتشار شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی پژو 301

در این میان عقبایی رئیس اتحادیه مشاورین املاک از رشد معاملات خرید و فروش مسکن در شهریور ماه نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در نیمه دوم سال شاهد رونق بازار مسکن و تا حدودی رشد قیمت‌ها خواهیم بود که البته این قیمت‌ها واقعی خواهند بود.

گفتنی است رشد حبابی قیمت مسکن در سال ۸۶ موجب شده تا این روند در دهه ۸۰ همچنان با شیب ملایم و افزایش قیمت مسکن ادامه یابد و در نهایت منجر به کاهش توانایی خرید مردم و رکود ۵ ساله در این بازار شود که هر ساله کارشناسان بازار مسکن وعده رونق این بازار را از سال آینده و یا ازنیمه دوم سال می‌دهند.

استارت رکود بازار مسکن از چه زمانی زده شد؟+ نمودار

منبع: میزان

خبر انتخاب شده برای شما

بازار خودرو در وخیم ترین شرایط اقتصادی نسبت به دیگر عرصه ها از وضعیت مطلوب تری برخوردار بوده، اما این حوزه به شدت آلوده به دلال بازی و واسطه گری شده است.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.