تاریخ: ۲۱:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹

2067, 
فروش هیجانی سهام ممنوع|وقت خرید سهام استReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 11Rating: 4.0فروش هیجانی سهام ممنوع|وقت خرید سهام استفروش هیجانی سهام ممنوع|وقت خرید سهام است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

فروش هیجانی سهام ممنوع|وقت خرید سهام است

 با توجه تغییرات بنیادی شکل گرفته در وضعیت اقتصادی کشور ، تجزیه و تحلیل صنایع  و وضعیت گروه ها بیش از پیش دشوار به نظر می رسد . کاهش نرخ سود بانک ها ،  افزایش ملایم و مداوم قیمت ارز ، افزایش صادرات محصولات غیر نفتی و البته افزایش  قیمت نفت در کنار تغییرات شکل گرفته در بدنه دولت از جمله مهمترین رویدادهای ماه های  اخیر است .

رویدادهای سیاسی پیش رو بیشتر تاثیر روانی دارند

به گزارش رادیوسهام ، محمد آرام بنیار کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار و تاثیر اتفاقات سیاسی پیش رو  گفت: تعهد یا عدم تعهد آمریکا به برجام، اثری بر بازار سرمایه نخواهد داشت؛ چرا که حتی در صورت پایبندی آمریکا به برجام، شرکت های آمریکایی حق همکاری و معامله تجاری با ایران نخواهند داشت. شواهد و قراین حاکی از این است که اروپا به برجام پایبند خواهد بود. آنچه این روزها بر روند بازار سرمایه اثر منفی داشته جو روانی ناشی از ابهام در این رابطه و ریسک گریزی برخی سهامداران می باشد.

حتما بخوانید :  ارز ۴۲۰۰ تومانی مبنای عرضه محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا

با رونق اقتصادی فاصله داریم

آرام در خصوص احتمال رونق و شکوفایی بازار سهام  گفت : مهمترین عامل جذابیت بازار سرمایه، رونق در اقتصاد خواهد بود و به نظر می رسد هنوز با رونق اقتصادی فاصله داریم. چه بسا اگر اقتصاد در مسیر رونق حرکت کرده و وضعیت تولید و اجرای طرح های توسعه شرکت ها بهبود یابد، رشد قیمت سهم را هم شاهد خواهیم بود. آنچه در حال حاضر ضروری می نماید تعیین تکلیف مدیران ارشد اقتصادی کشور؛ شفاف شدن برنامه های توسعه ای دولت؛ برنامه های سازمان بورس برای ارائه ابزارهای جدید، پذیرش شرکت های جدید، اوراق و … که به شکوفایی بورس منجر می شوند می باشند.

تبلور چهار بازار رقیب مسکن، ارز، تولید و اوراق با درآمد ثابت را می توان در بورس مشاهده کرد و رونق هر یک از این بازارها در رونق بورس اثرگذار خواهد بود. البته با تدبیر بیشتر دولت جهت کنترل آثار تورمی در کشور، هم بورس جذاب تر شده و هم فعالیت سایر بازارها متاثر خواهد شد.

مهمترین مشکلات بازار سرمایه

وی در ادامه افزود: بازار سرمایه از چند موضوع رنج می برد. عدم رونق تولید؛ فقدان برنامه های اقتصادی فعال خصوصا از جانب دولت؛ سود بالای بدون ریسک که در شرایط رکودی از جذابیت بازار سهام کاسته و موجب افت قیمت سهام شده است ؛ مهمترین مشکلات پیش روی بازار هستند.

حتما بخوانید :  پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگ برنده ایران در دوران تحریم

مهمترین عامل رکود بازارها

نرخ سود بانکی می بایست ۲ درصد بیش از نرخ تورم باشد. مهمترین عامل رکود بازارها سود بانکی است و برای خروج بازارها از رکود، اولین گام کاهش سود بانکی خواهد بود. البته مشروط بر آنکه واقعا بانک ها سودهای پرداختی خود را کاهش دهند. مادامی که سودهای بانکی عملا کاهش نیافته، هیچ بازاری رونق نخواهد گرفت؛ مگر آنکه تورم بالایی دامنگیر اقتصاد شود و بدون شک در صورت عدم کاهش سود بانکی، اقتصاد به سمت تورم خواهد رفت.

فروش هیجانی سهام ممنوع / وقت خرید سهام است

آرام در خاتمه تصریح کرد: فروش هیجانی سهام، اقدام مناسبی نخواهد بود. سهام در کوتاه مدت رشد خواهد کرد و فروشندگانی که این روزها با قیمت پایین از سهم ها خارج می شوند در آینده متضرر خواهند شد.

این روزها، فرصت خوبی برای خرید خواهد بود. بهتر است از بین گروه های مختلف بورسی سهم هایی که پتانسیل هایی جهت رشد سودآوری آتی، طرح های توسعه ای و بازار خوبی برای فروش محصولات خود دارند انتخاب گردند.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۷۷ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.