2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی فوق العاده شرکت لبنیات کالبرReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 16Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی فوق العاده شرکت لبنیات کالبرگزارش مجمع عمومی فوق العاده شرکت لبنیات کالبر
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی فوق العاده شرکت لبنیات کالبر

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لبنیات کالبر روز سه­ شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ در موسسه لغت  نامه دهخدا برگزار گردید.

 

به گزارش رادیوسهام ، غالبر برنامه افزایش سرمایه از مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ میلیون ریال به  مبلغ ۳۵۰٫۰۰۰ میلیون ریال طی یک مرحله در سال ۱۳۹۶ را از محل مطالبات حال شده و  آورده نقدی سهامداران دارد.

هدف از افزایش سرمایه جایگزینی دو خط استریل شیر، با توجه به مستهلک شدن خطوط و همچنین راه­اندازی خط تولید و بسته­بندی پنیر تک نفره می­باشد.

شرکت در حال حاضر دارای ۵ خط استریل شیر با ظرفیت حداکثر ۴۰۰۰ عدد در ساعت می­باشد. این خطوط قریب ۱۳ سال در حال عملیات هستند و برخی از آن­ها به دلیل مستهلک شدن طی زمان، نیازمند جایگزینی هستند. در صورت انجام افزایش سرمایه، شرکت قصد دارد ۲ خط از این خطوط را با دو خط استریل جدید جایگزین نماید.ظرفیت خطوط جدید ۷٫۵۰۰ عدد در ساعت است.

در ارتباط با راه­اندازی خط تولید و بسته بندی پنیر تک نفره با توجه به وجود بازار بسیار مناسب در داخل کشور برای محصولات لبنی تک نفره شرکت کالبر قصد دارد در صورت تصویب انجام افزایش سرمایه اقدام به راه­اندازی خط تولید و بسته­بندی محصول پنیر تک نفره نماید. این محصول قابلیت فروش بسیار مناسبی در سطح شرکت­های هواپیمایی و مسافرتی، هتل­ها و رستوران­ها و سایر موارد مشابه را دارد.

حتما بخوانید :  دو نیمه متفاوت بورس چهارشنبه

نکات با اهمیت

ریاست هیات مدیره را آقای نایب زاده به عهده داشت ومجمع شرکت با حواشی بسیاری رو به رو بود.

سهامداران شرکت نسبت به عملکرد شرکت طی سنوات گذشته بسیار معترض بودند.از نکات مهم اشاره شده از طرف سهامداران می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- مسکوت شدن طرح توسعه قبلی شرکت فرعی آرپی نصر خمین . موضوع فعالیت شرکت تولید، توزیع و فروش کلیه محصولات بسته­بندی اعم از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی الومینیومی، کارتن، جعبه، قوطی و ورق های چند لایه آلومینیومی می باشد. شرکت در سال ۱۳۹۳ طرح توسعه ای به منظور خرید و نصب ماشین آلات برای تولید ظروف داشته که به گفته شرکت هنوز به طور کامل به بهره­برداری نرسیده است و غالبر در خصوص روند پیشرفت طرح گزارشی را ارائه نداده است.

۲- ماشین الات خط پنیر ۳۰ گرمی وارد و در حال نصب می­باشد ولی بدلیل اشکال در سیستم دوزینگ (تنظیم کننده مقدار موادی که باید در هر بسته پنیر ریخته شود) هنوز قابل بهره برداری نیست و با گذشت ۴ ماه از مجمع عادی سالیانه شرکت هنوز این مشکل رفع نگردیده است.

۳- غالبر در اواسط مرداد ماه و شهریورماه ۱۳۹۶ توانسته است به قطر صادرات شیر استریل انجام بدهد که افزایش مقدار فروش شهریور ماه نسبت به مردادماه به علت صادرات به قطر می­باشد که شرکت تا به امروز شفاف سازی در این مورد انجام نداده است.

حتما بخوانید :  طرح کردن تسویه‌ ارزی مانعی برای عرضه نفت در بورس است

۴-شرکت تنها با ۱۸% ظرفیت عملی خود مشغول به تولید شیر است که غالبر دلیل آن را مستهلک بودن ماشین الات ذکر کرد.

۵- شرکت پخش سراسری کالای کالبر در سال مالی منتهی به ۱۳۹۵ به ازای هر سهم ۲۳۵ ریال زیان محقق کرده است که با توجه به فعالیت شرکت در خصوص نگهداری و توزیع محصولات لبنی قابل توجیه نیست.

۶- گفتنی است شرکت در صورتهای مالی ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ خود ۱۴۶٫۱۱۸ میلیون ریال سود انباشته داشته­است و با این حال از محل مطالبات و آورده نقدی افزایش سرمایه داده است.

با توجه به موارد گفته شده توسط سهامداران در مجمع غالبر ، نماینده سازمان بورس گشایش نماد غالبر در بازار را بعد از ارائه شفاف سازی در خصوص موارد ذکر شده در بالا دانست.

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۶۴۶ واحد رشد کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.