خراسانی معاونت بازرگانی «فنورد»
تاریخ: ۱۷:۲۲ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

2067, 
آخرین خبرها از شرکت نورد و قطعات فولادیReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 16Rating: 4.0آخرین خبرها از شرکت نورد و قطعات فولادیآخرین خبرها از شرکت نورد و قطعات فولادی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

آخرین خبرها از شرکت نورد و قطعات فولادی

افزایش قیمت الکترود گرافیتی ، نسوزها و همچنین قراضه سبب رشد بهای تمام شده تولید محصولات فولادی شده است البته از سوی دیگر قیمت های جهانی با افزایش قابل توجهی مواجه شدند که در نهایت موجب افزایش سودآوری  شرکت های فولاد ساز خواهد شد .

به گزارش رادیوسهام ، خراسانی معاونت بازرگانی شرکت نورد و قطعات فولادی در این خصوص گفت: شرکت های تولیدکننده محصولات فولادی، با روش های مختلفی اقدام به تولید می کنند. در روش ذوب در کوره بلند و کوره های القایی، الکترود گرافیتی کاربرد ندارد و افزایش نرخ الکترود گرافیتی اثری بر بهای تمام شده این گروه از تولیدکنندگان (از جمله فنورد و ذوب) نخواهد داشت. الکترود گرافیتی تنها در شرکت هایی کاربرد دارد که برای ذوب محصول از روش قوس الکتریکی استفاده می کنند. در روش قوس الکتریکی از سنگ آهن به جای قراضه استفاده می شود که هزینه کمتری به تولیدکنندگان تحمیل می کند.

از سوی دیگر علاوه بر نرخ الکترود گرافیتی، نرخ قراضه هم در ماه های اخیر نوسان داشته و با توجه به اینکه شرکت نورد و قطعات فولادی از قراضه در تولید خود بهره می گیرد، بابت افزایش نرخ قراضه بهای تمام شده شرکت افزایش یافته است.

حتما بخوانید :  چکاوه 1500 تن کاغذ قهوه ای تولید کرد

وی در خصوص محصولات فولادی ساختمانی  گفت : قیمت محصولات فولادی ساختمانی، افزایش چندانی نداشته است.

با توجه به رکود اقتصادی و عدم رونق بازار مسکن، تقاضای فولاد ساختمانی در داخل کشور کمرنگ تر شده است. از آنجا که ظرفیت تولید «فنورد» زیاد نیست، کل تولیدات در بازار داخل عرضه می گردد و صادرات نداریم؛ اما تولیدکنندگان بزرگ کشور مانند : فولاد مبارکه، صادرات فولاد ساختمانی هم دارند.

جهت خروج مسکن از رکود برنامه هایی همچون تغییر شرایط اعطای تسهیلات مسکن، در دست انجام است که امیدواریم نتیجه مثبتی در بر داشته باشد. ضمن اینکه به طور سنتی در ماه های پایانی سال، بازار مسکن تحرک بیشتری داشته و می توان به افزایش تقاضای مصالح ساختمانی نیز امیدوار بود.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

تعداد زیادی از نمادهای بانکی در بورس و فرابورس ایران متوقف هستند که  می‌توان از بارزترین آنها به نماد بانک صادرات در بورس و نماد بانک ایران زمین  در فرابورس اشاره کرد
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.