2683, 2224, 
تحویل تاکسی های نو، پایان مهر از سر گرفته می شودReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 16Rating: 4.0تحویل تاکسی های نو، پایان مهر از سر گرفته می شودتحویل تاکسی های نو، پایان مهر از سر گرفته می شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تحویل تاکسی های نو، پایان مهر از سر گرفته می شود

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرد: طرح تحویل تاکسی  های نو که از ۱۵ مرداد امسال به طور موقت تعطیل شده بود، پایان مهر ماه جاری  از سر گرفته می شود.

به گزارش رادیوسهام  ، ثبت نام طرح نوسازی ۹۰ هزار تاکسی فرسوده از ۱۲ بهمن سال ۹۴ آغاز شد و تا زمان حاضر نیز ۵۵ هزار متقاضی دریافت تاکسی نو خودرو های خود را تحویل گرفته اند ،اما این طرح از ۱۵مرداد امسال به طور موقت تعطیل شد که علت توقف تحویل تاکسی های نو ،بدهی گمرگ به خودروساز و عدم عمل به تعهدات بود.
مرتضی ضامنی در این باره گفت :طی جلسه‌ای با حضور گمرک ،سازمان‌مدیریت و برنامه ریزی ،ایران خودرو و همچنین در جلسه کارگروهی برای آلودگی هوا ،مقررشد ،طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده ادامه یابد.
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور اضافه کرد: اگر چه تا کنون ۷۷ هزار تاکسی فرسوده در این طرح ثبت نام کرده اند ،اما با رفع مشکلات به تحویل ۹۰ هزار دستگاه تاکسی نو تا پایان سال خواهیم رسید و امیدواریم مرحله دوم طرح نیز در سال ۹۷ اجرایی شود .
وی خاطر نشان کرد: طبق طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده به مالک تاکسی‌های فرسوده ۲۰۰ میلیون ریال وام با بهره ۱۶ درصد داده می شود.این طرح تا نیمه مرداد جاری بود و ۵۵ هزار خودرو نو تحویل داده شده است.
ضامنی با اشاره به اینکه این طرح نباید متوقف شود و امیدواریم دستگاه هایی مانند بانک های طرف قرار داد و گمرک خللی در اجرای آن ایجاد نکنند ، گفت: مشروط بر حل مشکلات کنونی ،پیش بینی می شود که تا پایان سال طرح تحویل ۹۰ هزار تاکسی نو اجرایی شود .
وی خاطرنشان کرد: در مرحله گواهی اسقاط دو گواهی به ارزش هر گواهی ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در جمع ۵ میلیون تومان لحاظ شده است و در این خصوص هم تفاهم های لازم بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی ،شرکت های خودرو ساز ،کار گروه کاهش آلودگی هوا و گمرک انجام شد .
ضامنی ادامه داد: بر اساس این تفاهم مقرر شد که گمرک به ازای هر تاکسی فرسوده اسقاطی مبلغ ۵میلیون تومان به حساب شرکت خودرو ساز پرداخت کند .
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به فصل پاییز و افزایش آلودگی هوا و همچنین فعالیت مدارس ضروری است که تحویل تاکسی های نو تسریع شود و اختلاف فی ما بین شرکت خودرو ساز و گمرک حل شود .
وی گفت: توقف این طرح موجب دلسردی رانندگان تاکسی برای نوسازی تاکسی های فرسوده خواهد شد.
ضامنی از مسئولان ذیربط خواست به دلیل اینکه طرح نوسازی تاکسی ها فرسوده در راستای کاهش آلودگی هوا یکی از راهکارهای بسیار مناسب است، با همکاری و توجه ویژه خود زمینه موفقیت این طرح را به عنوان یکی از موفق ترین طرح های دولت یازدهم و به دنبال آن دولت دوازدهم فراهم کنند .
به گزارش خبرنگار ایرنا، متقاضیان دریافت تاکسی نو می توانند با مراجعه به بانک های عامل، تسهیلات ۲۰۰میلیون ریالی با نرخ ۱۶ درصدی با بازپرداخت در اقساط ۴۸ ماهه دریافت کنند و همچنین این افراد ۵ میلیون تومان یارانه گواهی اسقاط و ۵۰۰ هزار تومان هم بابت لاشه خودرو فرسوده نیز دریافت می کنند.
خودروهای جایگزین، شامل سمند EF7 و پژو ۴۰۵ GLX مجهز به مخزن CNG است.
سرپرست اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت : با قرارداد جدیدی که با گروه خودرو سازی سایپا نیز انجام شده است ،خودرو ‘آریو ‘ هم از ابتدای آبان ماه سال جاری در لیست تحویل تاکسی های نو قرار گرفته است که شرایط مربوط به آن متعاقبا اعلام خواهدشد .

حتما بخوانید :  FATF و راه‌های سرمایه‌گذاری خارجی

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه صادرکنندگان و واردکنندگان از اول مهرماه با تعرفه‌های جدید و طبق ارز سامانه نیما که به موجب آن نرخ برابری دلار معادل ۸۰۰۰ تومان تعیین شد، می‌توانند از خدمات بندری و دریایی استفاده کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.