2682, 2224, 
طلا رکورد 2000 دلاری را می زندReviewed by رادیو سهام on Oct 18Rating: 5.0طلا رکورد 2000 دلاری را می زندطلا رکورد 2000 دلاری را می زند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

جف کریستین تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری سی پی ام گروپ در مصاحبه ای تاکید کرد:میانگین قیمت طلا در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ میلادی، به بیش از ۱۶۵۰ تا ۱۷۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید و افزایش قیمت طلا تا این سطح نشان می دهد که این فلز گرانبها خواهد توانست رکورد ۲۰۰۰ دلاری را نیز بزند.

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، اظهارات کریستین در حالی است که قیمت طلا در ماه های اخیر در دامنه ۱۲۰۰ و ۱۳۰۰ دلاری در نوسان بوده است.

این تحلیلگر اقتصادی پیش بینی کرده است که در کوتاه مدت قیمت هر اونس طلا می تواند تا سطح ۱۳۶۰ دلار افزایش یابد. طی ماه های آینده احتمالا قیمت هر اونس طلا تا ۱۳۴۰ و ۱۳۶۰ دلار خواهد رسید. به نظر من تا اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر می توان به این سطوح قیمتی دست یافت.

وی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز تخولات بازار طلا تا حد زیادی به بازارهای مالی جهان بستگی خواهد داشت. اگر بازارهای مالی جهان با نوسانات شدیدی روبرو شود، قیمت طلا در سال آینده نیز با رشد فزاینده ای روبرو می شود.
کریستین پیش بینی کرده است که قیمت نقره نیز طی ماه های آینده به حدود ۱۹ دلار در هر اونس افزایش می یابد.
به نظر می رسد افزایش تقاضای صنعتی برای نقره تاثیر زیادی برای رشد قیمت این فلز طی ماه های آینده خواهد داشت.

حتما بخوانید :  استقبال فوق العاده مردم از سایپا کوییک

پیش بینی می شود  سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده به خصوص وضعیت نرخ بهره می تواند تاثیر مهمی بر قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا و نقره داشته باشد.

 اوضاع اقتصادی آمریکا و سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی ژاپن نیز تاثیر مهمی بر قیمت فلزات گرانبها خواهد داشت.

تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع کره شمالی، برگزیت و استقلال کاتالونیا نیز می تواند از جمله عوامل مهم و موثر بر قیمت جهانی طلا باشد.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

رییس کل بانک مرکزی نسبت به رفتار برخیها نسبت به رشد مقعطی نرخ ارز در ایران انتقاد و پیش بینی کرد نرخ ارز در ماه های بهمن و اسفند سال جاری کاهش خواهد یافت.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.
برچسب ها: ,