2680, 2224, 
افزایش 14 درصدی اجاره بها طی 6 ماه گذشتهReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 20Rating: 4.0افزایش 14 درصدی اجاره بها طی 6 ماه گذشتهافزایش 14 درصدی اجاره بها طی 6 ماه گذشته
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از اتخاذ شیوه جدید دولت برای کاهش خانه های خالی خبر داد.

به گزارش رادیوسهام ، حامد مظاهریان معاون وزیر راه وشهرسازی از اتخاذ شیوه جدید برای کاهش خانه های خالی خبر داد و گفت: خانه‌های خالی امسال مشمول مالیات می‌شود به طوری که  در سال اول نیم درصد اجاره بها، سال دوم یک درصد و سال سوم نیز ۱.۵ درصد، مالیات از خانه‌های اجاره‌ای دریافت می‌شود .

وی افزود: با این شیوه مالکان تشویق به اجاره دادن واحدهای خود می شوند و در همین راستا با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی جلساتی برگزار شده است.

مظاهریان با اشاره به رشد صدور پروانه‌های ساختمانی­ گفت:در این مدت آمار پروانه‌های ساختمانی ۶ درصد، معاملات مسکن ۱۲ درصد و ارزش پول مبادله شده ۲۲ درصد رشد داشته است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در شش ماه امسال اجاره بهای مسکن ۱۴.۴ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال  گذشته رشد کرده است، افزود: بررسی‌های دوره ۲۰ ساله­ حاکی از آن است ­ که بهای زمین ۱۰۷ ،مسکن ۷۶ ، اجاره  خانه در تهران ۶۱  و نرخ تورم ۳۷ برابر شده است.

حتما بخوانید :  پیش بینی دبیر کانون انبوه سازان از آینده بازار مسکن

 مظاهریان  با بیان اینکه درشهر تهران حدود ۹۰ هزارواحد مسکن خالی وجوددارد ،گفت: ۲ و نیم میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه  در کشور وجود دارد که این امر حاکی از افزایش قیمت خانه ها بیش از توان مردم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص میزان سود تقسیمی مربوط به سال مالی ۹۶ شرکتهای سرمایه پذیر گفت: با توجه به مجامع برگزار شده پیش بینی می شود امسال سود بیشتری میان مشمولان سهام عدالت نسبت به سال گذشته تقسیم شود.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.