2680, 2224, 
افزایش 14 درصدی اجاره بها طی 6 ماه گذشتهReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 20Rating: 4.0افزایش 14 درصدی اجاره بها طی 6 ماه گذشتهافزایش 14 درصدی اجاره بها طی 6 ماه گذشته
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از اتخاذ شیوه جدید دولت برای کاهش خانه های خالی خبر داد.

به گزارش رادیوسهام ، حامد مظاهریان معاون وزیر راه وشهرسازی از اتخاذ شیوه جدید برای کاهش خانه های خالی خبر داد و گفت: خانه‌های خالی امسال مشمول مالیات می‌شود به طوری که  در سال اول نیم درصد اجاره بها، سال دوم یک درصد و سال سوم نیز ۱.۵ درصد، مالیات از خانه‌های اجاره‌ای دریافت می‌شود .

وی افزود: با این شیوه مالکان تشویق به اجاره دادن واحدهای خود می شوند و در همین راستا با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی جلساتی برگزار شده است.

مظاهریان با اشاره به رشد صدور پروانه‌های ساختمانی­ گفت:در این مدت آمار پروانه‌های ساختمانی ۶ درصد، معاملات مسکن ۱۲ درصد و ارزش پول مبادله شده ۲۲ درصد رشد داشته است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در شش ماه امسال اجاره بهای مسکن ۱۴.۴ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال  گذشته رشد کرده است، افزود: بررسی‌های دوره ۲۰ ساله­ حاکی از آن است ­ که بهای زمین ۱۰۷ ،مسکن ۷۶ ، اجاره  خانه در تهران ۶۱  و نرخ تورم ۳۷ برابر شده است.

حتما بخوانید :  ازبانک تجارت تسهیلات آنی دریافت کنید

 مظاهریان  با بیان اینکه درشهر تهران حدود ۹۰ هزارواحد مسکن خالی وجوددارد ،گفت: ۲ و نیم میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه  در کشور وجود دارد که این امر حاکی از افزایش قیمت خانه ها بیش از توان مردم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه صادرکنندگان و واردکنندگان از اول مهرماه با تعرفه‌های جدید و طبق ارز سامانه نیما که به موجب آن نرخ برابری دلار معادل ۸۰۰۰ تومان تعیین شد، می‌توانند از خدمات بندری و دریایی استفاده کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.