تاریخ: ۱۵:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹

2067, 
به پرداخت ملت بزرگترین پروژه Mpos را آغاز کردReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 21Rating: 4.0به پرداخت ملت بزرگترین پروژه Mpos را آغاز کردبه پرداخت ملت بزرگترین پروژه Mpos را آغاز کرد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

به پرداخت ملت بزرگترین پروژه Mpos را آغاز کرد

در حاشیه نمایشگاه تلکام ۲۰۱۷ رونمایی از خدمت جدید شرکت ملی پست و به پرداخت  ملت در زمینه پرداخت برخط وجوه محصولات پستی از طریق دستگاه‌های Mpos با حضور  حسین مهری معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست و محمدعلی ترابیان  مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت انجام شد

به گزارش رادیوسهام ، معاون وزیر ارتباطات گفت: بزرگترین پروژه پرداخت بر خط وجوه محصولات پستی از طریق دستگاه‌های Mpos با همکاری شرکت ملی پست و شرکت به پرداخت ملت به طور رسمی فعالیت را آغاز کرد.

در حاشیه نمایشگاه تلکام ۲۰۱۷ رونمایی از خدمت جدید شرکت ملی پست و به پرداخت ملت در زمینه پرداخت برخط وجوه محصولات پستی از طریق دستگاه‌های Mpos با حضور حسین مهری معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست و محمدعلی ترابیان مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت انجام شد.

مهری در مراسم رونمایی از این طرح گفت: این طرح از دو سال گذشته به صورت پایلوت در شرکت ملی پست ایران آغاز شد و امروز به صورت رسمی از آن رونمایی شد.استفاده از این سیستم موجب می‌شود تا هزینه‌های مربوط به کالا، پست و ارزش افزوده به صورت برخط پرداخت شود و عملا یکی از نگرانی‌های شرکت پست در زمینه پرداخت‌های نقدی که مشکلاتی را به همراه خود داشت با استفاده Mpos حل شده است.

وی افزود: شهروندان از این پس می توانند بدون دغدغه وجود پول نقد پرداخت‌ها را انجام دهند و صورتحساب را نیز بدون چاپ و از طریق موبایل دریافت کنند.

دستگاه Mpos قابلیت حمل و جابه جایی آسانتری نسبت به دستگاه‌های پوز دارد که این موضوع استفاده از آن را راحت تر می کند.

این مقام مسئول درباره یکی دیگر از مزایای این دستگاه گفت: با استفاده از دستگاه های Mpos مغایرت گیری به صورت برخط انجام و از آنجا که باید اپلیکیشن مخصوص به این موضوع را به منظور رهگیری مرسولات می‌داشتیم با کمک شرکت به پرداخت ملت این موضوع پیاده سازی شد و عملا پس از پرداخت هزینه مرسوله توسط Mpos مبالغ تمامی ذی نفعان از فروشنده، خزانه دولت، و مالیات ارزش افزوده به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

مهری گفت: تاکنون هزار و ۲۰۰ دستگاه Mpos برای این منظور عملیاتی شده و تا پایان سال نیز همه تمامی پستچی‌ها به Mpos مجهز خواهند شد. نیاز در شهرها نزدیک به ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه است که در ۱۰ هزار دفتر ict روستایی نیز می‌توانیم از این دستگاه استفاده کنیم، کل شهرها را تا پایان سال پوشش خواهیم داد و سال آینده براساس زمان بندی در مابقی مکان‌های مورد نیاز این سیستم را استفاده می‌کنیم.

آماده ارایه زیرساخت‌های پرداخت همراه به تمام ارگان‌ها

ترابیان نیز گفت: خوشبختانه پس از تلاش‌های پی در پی همکاری به پرداخت ملت با شرکت ملی پست عملیاتی شد و در ۶ ماهه دوم سال ارایه این خدمت در سراسر ایران توسعه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های شرکت به پرداخت ملت کمک به توسعه دولت الکترونیک است، اظهار داشت: ارائه خدمات الکترونیک به عموم مردم و همکاری با مجموعه های بزرگ مانند شرکت ملی پست و دیگر ارگان های خدماتی در دستور کار این شرکت قرار دارد از این رو ارائه زیرساخت های مناسب و توسعه آن به منظور تهسیل عملیات پرداخت از اهداف اصلی این شرکت است.

ترابیان در خصوص تفاوت مسایل امنیتی در Mpos به نسبت پوزهای سیار گفت: نظام امنیتی که در پوزهای سیار پیاده سازی شده در Mpos نیز عملیاتی شده و Mpos از تمام استاندارهای امنیتی پرداخت برخوردار است.

حتما بخوانید :  عطش خرید « فولاد » توسط حقوقی‌های بازار

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

بازیگران عمده معاملات روز چهارشنبه را با حمایت‌های گسترده به پایان بردند. به‌طوری‌که در این روز بیش از ۱۵۰میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران حقوقی منتقل شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.